Close

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 85

WÄ…tek: Meksyk.

  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WÅ‚adca Pixeli Zobacz posta
    Jeżeli właściciel tematu wie już wszystko o Meksyku to może czas na inne przygotowania

    Nie ma to jak pojechać na drugi koniec świata i zamiast próbować lokalnych trunków pić koncernowego sikacza dostępnego w każdym markecie na całym świecie. To tak jakby pojechać do Holandii aby napić się Heinekena
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #52

    Domyślnie

    Oczywiście nadal prawie nic nie wiem o Meksyku, ale zakupiłem kilka knigoszek i nadrabiam zaległości. A co się zaś tyczy lokalnych trunków to oczywiście podzielam zdanie Borata, ale z małym zastrzeżeniem. Z tego co czytałem to meksykańskie piwko ogólnie jest do dupska (pomijając dość często polecaną Bohemię) i lepiej swoją uwagę poświęcić mocniejszym wyrobom z agawy. Nie znaczy to, że piwka nie spróbuję, ale z doświadczenia też wiem, że czym większy skwar leje się z nieba tym bardziej takie koncernowe siki smakują. No i nie jestem żadnym piwnym smakoszem więc głównie skupiam się na tym by mi te siki humor poprawiły.

  3. #53

    Domyślnie

    Trochę przysiadłem (w sumie to godzinę ) i wyszło mi, że przy moim stylu podróżowania nie uda mi się obskoczyć Jukatanu więc będę musiał odpuścić. Mam 18 dni i chyba nie uda mi się zobaczyć więcej niż to co sobie wypisałem: Mexico City gdzie muszę spędzić kilka dni, bo chcę tam być na święto zmarłych (+ Teotihuacan), San Miguel De Allende, Guanajuato, Oaxaca i San Cristobal De Las Casas (+ Palenque + Sumidero). W związku z czym mam pytanie czy drogę z Guanajuato do Oaxaca da się zrobić w jeden dzień lub czy trafiają się jakieś tańsze loty w relacji Guanajuato (chyba najbliżej jest Leon) - Oaxaca? Oraz czy Palenque można zrobić w jeden dzień z San Cristobal czy lepiej się tam przekimać? Pozdrawiam.

  4. #54

    Domyślnie

    Z San Cristobal można jechać autobusem turystycznym, który po drodze zatrzymuje się dwukrotnie przy wodospadach i dowozi cię do Palenque. Dasz radę zrobić to w jeden dzień, ale potem musisz gdzieś spać. Ja pojechałem autobusem nocnym do Tulum ( transfer i nocleg 😜 ). Jednak był to męczący fragment podróży.

  5. #55

    Domyślnie

    Dzięki 124miko za info. A z tym Palenque to chyba źle się wyraziłem, bo chodziło mi o to czy da się w jeden dzień odwiedzić je z San Cristobal i wrócić tego samego dnia. Nie uśmiecha mi się w sumie nocka w Palenque no chyba, że nie będzie wyjścia.

  6. #56

    Domyślnie

    cz4rnuch - wybieram się niedługo do Meksyku, ale powiedz najpierw gdzie Ty jedziesz i kiedy, bo nie chciałbym się władować w jakieś trzęsienie, wulkan, albo tsunami, który to kataklizm będzie raczej pewny po Twojej wizycie.

  7. #57

    Domyślnie

    Tym razem trzęsienie ziemi wyprzedziło mnie także jedź ze spokojną głową.

    Pisałem w sumie o trzęsieniu ziemi, które niedawno nawiedziło Oaxaca i Chiapas, ale teraz odpaliłem wiadomości i w nocy było kolejne, tym razem bardzo silne trzęsienie ziemi w Mexico City.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 23-09-2017 o 23:20 Powód: nie

  8. #58

    Domyślnie

    Trza się spieszyć. Jeszcze ze dwa, trzy trzęsienia i nie będzie czego oglądać

  9. #59

    Domyślnie

    Jeśli te lokalne trzęsienia ruszą w końcu San Andreas, zrobi się zupełnie nieciekawie.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Jeśli te lokalne trzęsienia ruszą w końcu San Andreas, zrobi się zupełnie nieciekawie.
    Albo ten wulkan w Yellowstone...

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wÄ…tki

  1. Meksyk cz.I
    By fotodemon in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 20:22
  2. [ Reportaż ] Meksyk
    By ArtX in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 20:48
  3. [ Architektura ] mEKSYK
    By dawidlawecki in forum Architektura
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 23:14
  4. [pytanie] Meksyk
    By saygon in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2008, 22:14
  5. [ Krajobraz ] Meksyk
    By Bobeck in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-07-2007, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •