Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85

Wątek: Meksyk.

  1. #11

    Domyślnie

    Oczywiście będę trzymał kciuki. Jeśli ja mam coś dorzucić do tego obrazu Meksyku to słyszałem, że kartel najpierw obcina głowę, a potem pertraktuje. Jeżeli nadal to wszystko Cię nie odstręcza od tej ryzykownej wyprawy to mogę Ci pożyczyć moją starą Smienę 8. Może ona uratuje Ci życie?
    A tak na poważnie to życzę Ci miłego pobytu w Meksyku.
    Nikon Z50

  2. #12

    Domyślnie

    Z tym angielskim i dogadywaniem się w drobnych sprawach to jest tak, że zanim porządnie nie spróbujesz (tzn. złamiesz się i zaczniesz coś tam po hiszpańsku) to trudno czasem odgadnąć. Taki zabawny przykład, jesteśmy w hotelu, parę dni, jadamy w restauracji, kelnerka nic po angielsku, zero, mimo prób. Więc ćwiczymy podstawy hiszpańskiego . Pewnego razu siadamy przy stoliku z poznanymi Amerykanami i... cud! Kelnerka rozumie angielski i nawet coś tam odpowiada Bo oni zero hiszpańskiego, więc tak też można.

    Ps. Oczywiste jest, że podstawy języka pomagają, wszędzie tak jest. Co nie znaczy, że nie da się zwiedzać bez tych podstaw.

  3. #13

    Domyślnie

    Po odpowiedniej dawce "procentów" bariery językowe znikają...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #14

    Domyślnie

    powodzenia z wyjazdem Jak z biletami bo też się dziś nad sprawą trochę zastanawiałem. Nie anulowali nic, nie wysłali maila z dopłatą ? Słyszałem ze było troche anulowań z Amsterdamu niestety. Podobno z Madrytu przechodziło też..

  5. #15

    Domyślnie

    Nie dostałem nic o anulowaniu ani o dopłacie. Może i anulują, ale na razie to chyba tylko trollują

  6. #16

    Domyślnie

    Z tą przestępczością to trochę chłopaki przesadzają. Byłem 2 lata temu z żoną i parą przyjaciół. Spokojnie jeździliśmy metrem, używaliśmy - ja D600, kumpel D300s ( pozaklejane na czarno wszystkie świecące napisy - tak na wszelki ... ). Chodziliśmy również wieczorami - głównie w miejscach turystycznych. Przemieszczaliśmy się autobusami lokalnych przewoźników ( dwukrotnie nocą ). Żadnych niemiłych przygód nie mieliśmy.
    Wyruszyliśmy - standard - z Mexico City, Puebla, San Cristobal de las Casas i Palenque ( stan Chiapas - podobno niebezpieczny, ale ludzie sympatyczni ), Tulum, Playa del Carmen ( wypoczynek ) i z Cancun przez Mexico City do domu.
    Jedliśmy głównie na ulicy oraz z miejscach, w których jadali miejscowi - żarcie pyszne, ostre i niedrogie.
    Z angielskim słabo, ale da się żyć ( w miejscach turystycznych ). Jak zwykle - kilka podstawowych zwrotów po hiszpańsku - bardzo ułatwia życie. Tzw. zdrowy rozsądek - jak wszędzie - wskazany.

  7. #17

    Domyślnie

    Moje 3 typy:
    Taxco, Taxco i... Taxco
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #18

    Domyślnie

    Taxco też polecam.

    Co do przestępczości: byłem tam i wróciłem. Po prostu trzeba uważać, nie chodzić gdzie nie trzeba i lepiej poruszać się w grupie.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie dostałem nic o anulowaniu ani o dopłacie. Może i anulują, ale na razie to chyba tylko trollują
    oby nie anulowali Miłego tripa

  10. #20
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Moje 3 typy:
    Taxco, Taxco i... Taxco
    No, i za kościołem św Pryski jakieś 250 metrów jest sklep fotograficzny! Mają baterie i filmy Konica Minolta (a przynajmniej mieli cztery lata temu)

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Meksyk cz.I
    By fotodemon in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 20:22
  2. [ Reportaż ] Meksyk
    By ArtX in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 20:48
  3. [ Architektura ] mEKSYK
    By dawidlawecki in forum Architektura
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 23:14
  4. [pytanie] Meksyk
    By saygon in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2008, 22:14
  5. [ Krajobraz ] Meksyk
    By Bobeck in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-07-2007, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •