Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikon D 5300 vs D 7100 vs Pentax K50

    Witam serdecznie mam pytanie . Padł mi nikon D 40 i szukam nowego body . Po tej D40 został minikor 18-200vr. Na oku mam nowego nikona D5300 i do teko myślałem o dokupieniu nikora 35 następny body to nikon D 7100 ale używany i 3 aparat też body Pentaxa K-50 i do tego jakieś szkło tak do 3 000zł. Co byście polecili z tej 3-ki. czy warto kupić używanego bez gwarancji czy lepiej nowego z gwarancją i szkłem czy zmienić producenta na pentaxa.

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli potrzebujesz zaawansowanego body to kieruj się na d7x00 ale szukaj w dobrym stanie z możliwie niskim przebiegiem. Jeśli jesteś raczej amatorem lubiącym fajne zdjęcia z pewnością d5300 Ci wystarczy (kolejny plus masz nówkę) jeśli w cenie zmieści się stałka 35mm to będzie pan zadowolony. Opcja 3 Pentax K50 główna zaleta uszczelniane body - jeśli często robisz zdjęcia w trudnych warunkach to możesz zmienić system. Jak widzisz wszystko zależy od Twoich potrzeb i preferencji.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hazard2 Zobacz posta
    Witam serdecznie mam pytanie . Padł mi nikon D 40 i szukam nowego body . Po tej D40 został minikor 18-200vr. Na oku mam nowego nikona D5300 i do teko myślałem o dokupieniu nikora 35 następny body to nikon D 7100 ale używany i 3 aparat też body Pentaxa K-50 i do tego jakieś szkło tak do 3 000zł. Co byście polecili z tej 3-ki. czy warto kupić używanego bez gwarancji czy lepiej nowego z gwarancją i szkłem czy zmienić producenta na pentaxa.
    Kup d7100, wykorzystasz obiektyw i będziesz miał system który znasz. D7100 nie jest dużo gorzej uszczelnione od tego pentaxa, jeśli w ogóle tego potrzebujesz, tyle że do nikona ciężej będzie ci dorwać obiektyw uszczelniany na tyle, jak choćby kity z zestawu pentaxa.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D7100 i możesz śmiało poczekać aż D7500 znajdzie się na półkach wtedy jest szansa że będzie ciut taniej bo ten model już znika powoli z oferty wielu sklepów.

  5. #5

    Domyślnie

    Znalazłem nikona d 7100 3 letni z przebiegiem 2015 zdjęć czyli już po gwarancji no ale kusi mnie przebieg , ale też bardzo poważnie myśle o Pentaxie i jest teraz fajna promocja k70 i do tego za 1 zl stałka 50 . No i dalej mam dylemat czy ryzykować i kupić używany wiem ze jest w bardzo dobrym stanie właściciel zmienia na pełną klatke i dlatego tego sprzedaje czy kupić tego pentaxa z początku myślałem o k 50 no ale k 70 jest nowszym modelem.

  6. #6

    Domyślnie

    Najpierw dobrze się zastanów, co i jakimi obiektywami chcesz fotografować, bo samym body to zdjęć nie zrobisz, a dostępność i ceny obiektywów do Nikona i Pentaxa to jest jednak duża różnica. Jeżeli zamierzasz kupić lustrzankę z jednym obiektywem, to dzisiaj są tańsze i zarazem lepsze rozwiązania.

  7. #7

    Domyślnie

    jeśli chodzi o obiektywy to po starej D 40 został mi nikor 18-200vr i do tego chciałem dokupić stałkę np 35 mm nikora. A jeśli chodzi o inne rozwiązania też myślałem np nad lumixem fz 1000 czy sony a 6000 czy jakimś fujifilmem. No ale boje się że na te aparaty nie zrobią takich zdjęć jak np nikon 5300 z tymi szkłami co mam , no ale się mogę mylić bo fachowcem nie jestem i nie miałem za wiele aparatów w ręce . Dzięki tej d 40 złapałem bakcyla zabawy w focenie . Na drogie obiektywy nie będzie mnie raczej stać ale tymi 2 myślę że dalej mógł bym się bawić. Ale oczywiście mogę się mylić . Jeśli możesz mi coś innego doradzić żeby można się tym też fajnie pobawić i nie stracę na jakości zdjęć to będę wdzięczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli przez lata robiłeś zdjęcia D40 i niczego Ci nie brakowało to kupując dzisiaj D5300 przesiądziesz się o kilka generacji aparatów do przodu pod każdym względem. Rozważasz również używany D7100. Pod względem jakości zdjęć to praktycznie to samo natomiast ma znacznie lepszą ergonomię, więcej przycisków, dwa pokrętła i wyświetlacz na górze, ale co najważniejsze ma napęd w body co umożliwia korzystanie z AF ze starszymi stosunkowo tanimi obiektywami.
    Kwestia, nowy z gwarancją czy używany, to tak jak z samochodami, każdy chciałby mieć nowy, ale zdecydowana większość kupuje używane, a ryzyko przy zakupie używanego auta jest jednak znacznie większe niż przy używanym body.
    Każdy ma jednak inne preferencje i skłonność do ryzyka więc musisz zdecydować sam. W Pentaxa bym nie wchodził bo to jednak będzie kosztować więcej, przecież z jedną stałką 50 mm do cropa nie zostaniesz.
    Na koniec jeszcze o jakości zdjęć z poszczególnych aparatów - jakość zdjęć zależy od fotografa a nie od aparatu. Wszystkimi obecnie produkowanymi aparatami można robić dobre zdjęcia, a jeżeli posiadany aparat będzie cię w czymś ograniczał to będzie zupełnie inny temat, ktory najprawdopodobniej będzie dotyczył w pierwszej kolejności obiektywów.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam D7100 i wg mnie jest to świetny aparat do hobbystycznej fotografii. Obecnie zdarzają się okazje z bardzo małym przebiegiem i w świetnym stanie. Nowego chyba nie ma konieczności kupowania.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  10. #10

    Domyślnie

    Nikon D5300 i D7100 to zupełnie inne aparaty. Ciężko je porównać, używałem obydwu. Z obu aparatów zdjęcia wyglądały podobnie.

    Najważniejsze moim zdaniem cechy tych aparatów:

    D5300:
    większy zakres tonalny,
    lepsze iso,
    odchylany ekran
    poręczny,

    D7100:
    wiecej punktów AF,
    lepsze zdjecia seryjne,
    bardzo ergonomiczne body,

    Na - w 7100 mozna zaliczyć chlapanie olejem.


    Do robienia dobrych zdjęc oba wystarczą, kwesta czy ergonomia jest dla Ciebie ważna. Ja lubie 5300 za ciężar i poręczność, choć jednocześnie bardzo lubie 7100 za właśnie ilość przycisków. Wszystko pod reką.

Podobne wątki

  1. Nikon D3300 czy 5300
    By hazard2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 15:50
  2. Nikon 5300, punkty af w wizjerze.
    By KrS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2017, 03:11
  3. Nikon D5300 czy Pentax k-50 czy Pentax KS 2
    By Maybe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 07:46
  4. Które body - 5300, 7100, 7200, (ew. 5500) ???
    By Romuś in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 22:46
  5. Nikon 5300 i śluby
    By fotow in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 00:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •