Close

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 171
  1. #1

    Domyślnie Duże aparaty vs smartfony

    Wielu użytkowników forum zakłada tematy lub pyta się jaki aparat wybrać ? jaki model jakie obiektywy itd. a w dzisiejszych czasach i dynamicznego rozwoju smartfonów trzeba sobie postawić pytanie
    czy w obecnych czasach kupno "duzęgo apratu" czyli aparatu kompaktowego,lustrzanki, bezlusterkowca itp. ma jakiś sens dla przeciętnego fotografa/filmowca?
    Smartfony już oferują dwie najbardziej popularne ogniskowe czy nawet zoom optyczny a kosztują mniej, dają także możliwości bezpośredniego lub poprzez WIFI/LTE backup-u zdjęć w chmurze, natychmiastowego udostępnienia, edycji i tworzenia filmów z efektami bezpośredni w telefonie itd. itd. a przy tym są leciutkie i małe i najważniejsze zawsze mamy je przy sobie.
    Przy dobrym oświetleniu w jakości zdjęć i filmów w zasadzie już nie widać tej dużej przewagi "dużych" aparatów jest ona naprawdę niewielka więc sądzę że na dzień dzisiejszy i przyszły nie widzę sensu "pakowania" się w drogie systemy "dużych" aparatów.

    Przykładowe porównania których jest już dosyć sporo
    https://wowcamera.com/blog/cameras-c...ss-camera.html
    https://www.youtube.com/watch?v=kMHeX8gGy3k
    https://www.youtube.com/watch?v=TNg6m0vUcaU
    https://www.youtube.com/watch?v=C6MVM31n1XA
    https://www.youtube.com/watch?v=bB19XecvWR0

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli ktoś nie widzi różnicy, to faktycznie dla telefon mu wystarczy. Ja widzę olbrzymią, zarówno w możliwościach jak i w jakości pliku wyjściowego, który jeszcze mogę znacznie bardziej obrabiać, między innymi dzięki wielkości matrycy.
    Telefony służą do rozmawiania i ewentualnie pstryknięcia czasem czegoś dokumentalnie. I nie wyskakuj ze zdjęciami o jakości tylko do internetu, bo do czegoś poważniejszego już się nienadającymi.
    Wiem że matryce są coraz lepsze, ale zarówno te w aparatach telefonicznych jak i te w aparatach fotograficznych.

    Możesz czuć się obrażony, ale dla mnie to co napisałeś wygląda jak sponsorowane przez producenta telefonów.

  3. #3

    Domyślnie

    ja nie widzę tego kompletnie często focę obiektywem UWA czyli ok 16mm na pełnej klatce używam filtrów (lee - mocne pełne i połówki i polar), wężyka - z tym znaczy z wężykiem to juz nawet nikon 1 (czyli prawdziwy aparat ... no prawie) żony ma problem, często też używam ogniskowych w okolicach 400mm i też tego jakoś na telefonie tego nie widzę, o różnicy w jakości zdjęcia nie podejmuję się dyskutować jedni widzą inni nie widzą ale pewnie dość trywialne pomiary mogą pokazać różnicę, ogolnie to ludzie widzą różnicę pomiędzy apsc a ff więc trudno bezie im wmówic ze nie ma różnicy pomiedzy obrazkiem z matrycy wielkości połowy małego paznokcia a obrazkiem z matrycy 24x36 .
    fotografia się zmienia pomimo że zostaje taka sama - dla jednych to będzie smartofon dla innych cyfrowy fulfrejm dla innych sredni cyfrowy format a jeszcze innych LF z kliszą 8x10 nie ma wspolnego mianownika i każdy z nich może być i najczęściej jest przeciętnym fotografem tych przeciętnych jest po prostu więcej.

    porównania - papier wszystko zniesie, a ambasador wszystko napisze i wszystko udowodni.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 10-06-2017 o 13:39
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  4. #4

    Domyślnie

    Porównania zrobione pod wynik jaki chciało osiągnąć, zdjęcia pozmniejszane do 640x480 i ogólnie w porównaniu wybierano warunki w jakich telefon miał szanse na podobny rezultat. Cenowo też nie jest różowo, np w cenie iphone 7 można mieć lepszy aparat i lepszy telefon. O obsłudze telefonu nawet nie wspomnę, zmiana parametrów zdjęcia zajmuje z 20x więcej czasu, chociaż tam i tak nie ma sensu nic zmieniać, bo kontrole mamy żadną, a gdzie tele-obiektywy, filtry, wizjer itd.

    Nie mówię, że telefony robią złe zdjęcia i tyle, mam porównanie Lumia 950 XL i Galaxy S6, oba robią niezłe zdjęcia, szumy niskie, ale nie widzę jakiejś dużej przewagi nad moim D70s z 2005 roku. Może rozdzielczość trochę większa i szumy troszkę mniejsze na wysokich czułościach, ale i tego nie jestem pewien, a ten aparat ma 12lat, a obsługa i uniwersalność o wiele większa, rozmiar też.
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Albo prowokacja albo ignorancja, testy można zrobić różne np tak samo Bugatti Veyron jak i Opel Corsa czy Ursus C330 tak samo stoją na czerwonym i mają po cztery koła.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez User1 Zobacz posta
    mam porównanie Lumia 950 XL i Galaxy S6, oba robią niezłe zdjęcia, szumy niskie
    Ustaw ISO-1600 lub wyższe i skonfrontuj bezpośrednio chociażby z D3300 + kitowy obiektyw...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Albo prowokacja albo ignorancja, testy można zrobić różne np tak samo Bugatti Veyron jak i Opel Corsa czy Ursus C330 tak samo stoją na czerwonym i mają po cztery koła.
    Ale wszyscy dojada do celu. Przyspieszenie niekoniecznie musi być argumentem.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tylko porównałem że tak samo stoją na czerwonym
    To że w wielu warunkach fon da podobne zdjęcia to oczywiste, ma nawet zaletę z gigantyczną głębią ostrości ale co z całą resztą ?

  8. #8

    Domyślnie

    Oj tam zaraz "prowokacja" albo posądzenia o ambasadorstwo (to jakaś mania na tym forum z tym "ambasadorstwem", btw? ). Raczej można zarzucać założycielowi wątku, że stwierdza rzecz tak oczywistą, że aż niewartą wzmianki.

    No chyba, że nie zgodzicie się z tym, że wielu osobom, które do całkiem niedawna używały aparatu foto do dokumentowania życia swej rodziny, swego hobby albo uwieczniania miejsc, w których się znalazły, wystarczy dziś smartfon? Który ma tę główną, powtarzaną odkrywczo do znudzenia najważniejszą zaletę aparatu foto (bycie zawsze pod ręką...).


  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie to "bycie pod ręką" to dla mnie absurd.
    Często wychodząc z domu NIE ZABIERAM TELEFONU. To smycz, która więzi wielu w dziwnym świecie.
    W weekendy wiele osób nie może się do mnie dodzwonić, bo np. poszedłem na zdjęcia do lasu. To samo gdy wyjeżdżam na urlop. Telefon mam, ale wyłączony i włączam go gdy faktycznie potrzebuję gdzieś zadzwonić. Zresztą tam gdzie odpoczywam często jest baaardzo kiepski zasięg, albo nie ma go wcale. Tak jest od lat i część rodziny/znajomych przywykła a część ciągle się bulwersuje że zniknąłem z żoną i dziećmi na tydzień i nie ma ze mną żadnego kontaktu. A ja po prostu jestem gdzieś w górach, gdzie telefon/internet/telewizja/radio są potrzebne tylko do sprawdzenia prognozy pogody lub godzin otwarcia jakiegoś muzeum, które odwiedzam w ramach odpoczynku pomiędzy jedną wyprawą na szlak a drugą.

    Telefony coraz gorzej się sprzedają, więc producenci próbują nam wmówić, że bez nich nie da się żyć, by wydrzeć nam kolejne pieniądze.

  10. #10

    Domyślnie

    Jakoś w zeszłym miesiącu mieliśmy jeden z moich współpracowników odchodził z firmy - podczas spotkania organizacyjnego zaproponowałem, że mogę wziąć aparat i zrobić kilka zdjęć, które później wywołamy i damy mu odbitki na pamiątkę. Reakcją było, że przecież zdjęcia można porobić smartfonami i że przecież to, to samo... ręce mi opadli

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Motoryzacja ] Klasyczne Mercedesy
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 16:16
  2. Klasyczne koty
    By SerU in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 22:56
  3. Klasyczne V2
    By pm16v in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:25
  4. Elektryczne czy klasyczne?
    By m3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 14:30
  5. [ Krajobraz ] Bieszczady klasyczne
    By Yanek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •