Close

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 171
  1. #21

    Domyślnie

    Do znudzenia można powtarzać : nie ważne czym, ważne jak. Coraz częściej pojawiają się informacje o realizacji profesjonalnych zadań smartfonami.
    Mnie brak RAW nie przeszkadza, przeszkadza słaba pojemność tonalna i brak optyki

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli jak ktoś teraz zapyta jaki sprzęt do kotleta z dotacji kupić to mu trzeba będzie polecać ajfona, drugiego na backup, powerbanki i szybkie ładowarki.

  3. #23

    Domyślnie

    Ja bym radził zamiast tych kotletów stanąć z czosnkiem lub z truskawkami pod kościołem. Mniejsza konkurencja.
    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    ...Mnie brak RAW nie przeszkadza, przeszkadza słaba pojemność tonalna...
    W jpgu zawsze będzie słabsza więc jeśli to boli to opłaca się skorzystać z RAWa.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-06-2017 o 09:31

  4. #24

    Domyślnie

    A jak idę na kotleta jako gość, jednak z przyzwyczajenia i woli małżonki zabieram aparat, lampę i kilka słoików, to jestem fotoentuzjastom, czy już pro? Oczywiście mogę sobie wyobrazić kilka ujęć, statycznych w chwilowo dobrym świetle w wykonaniu głaskfona... Ale bądźmy realistami...
    Ps. Nie chcę wchodzić w przepychanki... Bugatti i Ursus jadą na czterech kołach, fakt. Jednak Bugatti pola nie zaora, choć ma 1000 KM, podobnie Ursus nie wyciągnie 300. Ale oba jechać potrafią, fakt

  5. #25

    Domyślnie

    Przecież nikt ci nie broni zabierania czegokolwiek do kotleta. Również na np. pokazach lotniczych telefon może się tak do końca nie sprawdzić
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 11-06-2017 o 09:54
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A jak idę na kotleta jako gość, jednak z przyzwyczajenia i woli małżonki zabieram aparat, lampę i kilka słoików, to jestem fotoentuzjastom, czy już pro?
    To jesteś ni pies ni wydra. Albo jak świnka morska - ani świnka, ani morska
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klepyn Zobacz posta
    Nie zapominajmy, że autor wątku wspomniał o przeciętnych amatorach , a kotlet za piniondz , to już raczej można uznać za pro.
    pierwszy post mówi o "przeciętnych fotografach/filmowcach" a tych przeciętnych jest 99% albo więcej a wybitnych poniżej procenta nie było mowy o piniądzach ani o ślubach ani o pro - wśród pro przecięność też stanowi podobnie przytłaczający procent

    aha i chciałem dodac że widziałem niezłe duże portfolio robione w całości telefonem - facet (nasz znaczy "z polska") pokazywał na fotoblurze takie piktorialne mocno obrobione obrazki - dla mnie to fotografia ale może być różnie ale takie portfolia to raczej wyjątki są i nie jest to zabawa dla każdego, a w szczególności przeciętnego.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 11-06-2017 o 10:44
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A jak idę na kotleta jako gość, jednak z przyzwyczajenia i woli małżonki zabieram aparat, lampę i kilka słoików, to jestem fotoentuzjastom, czy już pro?...
    Pantoflarz jesteś, ot co

  9. #29

    Domyślnie

    Co nie którzy zapędzają się w porównanie z fotografią lotniczą (długie ogniskowe), zawodowo ślubne/imprezowe, zdjęcia "pro" z systemowymi lampami itd.
    Tematem jest fotografia dla "przeciętnego" fotografa czyli kogoś kto nie dawna kupował aparat z tzw KIT-em, kompakt z jedna ogniskową lub "małym zoomem".
    Teraz mamy takie telefony z podwójną ogniskową jak np. Asus ZenFone Zoom S, Iphone 7 Plus, Oppo R11 itd które w na w większości zadowolą zwykłych jak i przypuszczam tych nieco wymagających do codziennego pstrykania
    Smartfony itp.
    Pomimo posiadania pełnej klatki z obiektywami sam się nie raz się łapie na tym że po prostu nie chce mi się już tego taszczyć, a nawet mały bezlusterkowiec wadzi bo w telefonie mam "wszystko": mają RAW-y (nawet iPhony ) filmy 4K, slow motion, "małe studio" do montażu zdjęć i jeszcze lepsze do filmów" , szybki backup i udostępnianie a nawet już wodoszczelność sorry ale żaden obecnie "duży aparat" nie zapewni mi tego wszystkiego.
    Smartfony z dwiema ogniskowymi (28 i około 60mm) kosztują już mniej niż 2 tyś zł
    Jeśli chodzi tylko o zdjęcia to gdyby wydrukować zdjęcia na papierze ze smartfonu i dużego aparatu wielu miałoby problem z rozróżnieniem.
    Na przedstawieniach szkolnych ( około 70-80szt rodziców) tylko ja "wygłupiam się" z lustrzanką i może jedna osoba z kompaktem reszta tylko telefony.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 11-06-2017 o 10:56

  10. #30

    Domyślnie

    http://www.elle.pl/moda/artykul/okla...ono-smartfonem

    Tak na przykład. Co do kotleta, to to, co robi 3/4 "fotografów ślubnych" da się zrobić ajfonem czy Nokią 950.

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Motoryzacja ] Klasyczne Mercedesy
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 16:16
  2. Klasyczne koty
    By SerU in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 22:56
  3. Klasyczne V2
    By pm16v in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:25
  4. Elektryczne czy klasyczne?
    By m3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 14:30
  5. [ Krajobraz ] Bieszczady klasyczne
    By Yanek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •