Close

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 171
  1. #161
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Sprzedałem d5200 i kupiłem Huawei P10. Nic a nic nie żałuję. Zadaję sobie pytanie czemu tak późno

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    Sprzedałem d5200 i kupiłem Huawei P10. Nic a nic nie żałuję. Zadaję sobie pytanie czemu tak późno
    Kwestia potrzeb/oczekiwań/priorytetów/zastosowania...

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    ...Najbardziej mnie wkurza to że w smartfonie nie mam możliwości regulacji czasu. Wymuszam go wybierając czułość i korekcję ekspozycji. Stąd u mnie decyzja o kupnie jednak bezlusterkowca "zawsze przy sobie"...
    Z tym brakiem regulacji czasu to już jednak bardziej wada twojego modelu smarta a nie cecha wspólna wszystkich słuchawek, bo np. mój ma pełny tryb ręczny i w dodatku bardzo łatwo się tym steruje. Większego aparatu mi to jednak nie zastąpi i podobnie jak Ty jeśli tylko mam wenę to zabieram ze sobą większy aparat (choć coraz częściej już chyba tylko jako talizman). Do ambitnych fotek talerzy i wypitych flaszek, które najczęściej popełniam, smartfon nadaje się wyśmienicie. Do tego od razu można się tymi dziełami podzielić z innymi (np. na forum).

  4. #164

    Domyślnie

    No moja Nokia 808 nie ma manuala. Wiem że inne mają, ale co z tego, jeśli 1/500 przy tak małej matrycy może dać poruszone zdjęcie, gdy naciska się spust migawki, bo na mniejszym elemencie światłoczułym ruch bardziej widać. A ja używam smartfona tylko do streetu, często mi się zdjęcie rozmazywało. Zobaczymy jak mi się Samsung NX do tego przysłuży.

    Do statycznych ujęć jako coś zawsze w kieszeni jest genialne. Ale portret czy akt czy pejzaż, plastyczny, drukowany w powiększeniu, żeby to dało się zrobić smartfonami to trzeba jeszcze z 50 lat poczekać.

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    ...na mniejszym elemencie światłoczułym ruch bardziej widać...
    Ale to nie element światłoczuły się porusza, tylko cały układ.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #166

    Domyślnie

    Nie zauważyłem żeby nawet zdjęcia na 1/60 z mojego smartfona były poruszone. Nie mówiąc już o 1/500.

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    No moja Nokia 808 nie ma manuala. Wiem że inne mają, ale co z tego, jeśli 1/500 przy tak małej matrycy może dać poruszone zdjęcie, gdy naciska się spust migawki, bo na mniejszym elemencie światłoczułym ruch bardziej widać. A ja używam smartfona tylko do streetu, często mi się zdjęcie rozmazywało...
    Zdjęcia poruszone mam też ze znacznie większych matryc. Jakoś nie zauważyłem żeby akurat w smarcie zdarzało się to dużo częściej. Jeśli już korzystam z fizycznego spustu migawki to mam ustawioną w tym miejscu szybką, sekundową serię (tzn chyba samo mi się to ustawiło, ale tego nie zmieniam) i myślę, że to ogólnie załatwia sprawę. Inna sprawa, że akurat w streecie lekkie poruszenie zazwyczaj (tak w 99%) nie wpływa zbyt negatywnie na odbiór zdjęcia. Oczywiście street streetowi nie równy a też i dobrze mieć pełną kontrolę nad efektem końcowym.

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Jeśli chodzi tylko o zdjęcia to gdyby wydrukować zdjęcia na papierze.
    To jest marzenie.
    Kazde zdjecie wydrukowana z dowolnego nosnika jest przyjemniejsze w odbiorze.
    Milosnik negatywow.

  9. #169

    Domyślnie

    Witam.Lubie strykac" street foto i uzywam do tego m4/3 lub coolpixa A i jest ok.Czy sa produkowane niewielkie smartfony z funkcjami typu: manualne ustawianie przyslony,migawki,auto iso, manualna ostrosc, oddzielny przycisk wyzwalania migawki z przyzwoitym obiektywem i ceną, ktorym moglbym czasem zastapic posiadane aparaty?Nie znam kompletnie rynku smartfonów {sam mam antyczna N okie tylko do dzwonienia, dla mnie ok} a czasem by sie przydalo cos, co jest zwyklle w kieszeni i mniej zwraca uwage, niz aparat foto.Pozdrawiam wszystkich świątecznie.

  10. #170

    Domyślnie

    Używam Coolpixa A i LG G6 przemiennie i o ile ten drugi ma chyba wszystkie ficzery, które wymieniłeś to pod względem jakości obrazka niestety odstaje od Coolpixa. Nie raz miałem się pozbyć A, bo smarcik wygodniejszy, ale potem patrzę na zdjęcia i mi przechodzi. Co nie znaczy, że nowsze smartfony są jakoś tragicznie słabe (szczególnie wypasione flagowce). Są już całkiem niezłe a będą jeszcze lepsze.

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Motoryzacja ] Klasyczne Mercedesy
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 16:16
  2. Klasyczne koty
    By SerU in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 22:56
  3. Klasyczne V2
    By pm16v in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:25
  4. Elektryczne czy klasyczne?
    By m3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 14:30
  5. [ Krajobraz ] Bieszczady klasyczne
    By Yanek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •