Close

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 171
  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    Pytanie , który smartfon ma najlepszy aparat?

    ...bo przekopałem cały internet i wyszło mi że huawei-p10


    ktoś ma styczność z tym ustrojstwem?
    raczej nie huawei-p10 ale jest w czołówce
    zerknij TUTAJ

  2. #152

    Domyślnie

    Kolejna refleksja i porównanie TUTAJ i TUTAJ
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 06-11-2017 o 12:12

  3. #153

    Domyślnie

    Z ostatnich wakacji bezlusterkowcem zrobiłem tylko kilkanaście zdjęć... burzy w nocy.
    Rodzina , krajobrazy, street itd. wszystko smartfonem.
    Taszczenie, przekładanie obiektywów, przesyłanie na komputer, edycja zdjęć, czas, czas, czas itd...trochę miałem dość.

    Najciekawsze jest to że też zacząłem coraz częściej filmować ip7 (co mało robiłem bezlusterkowcem i to był błąd)
    Dużo filmów - więcej emocji
    Na następne sezon raczej zamienię na iPhona X ze względu na dwie ogniskowe, chociaż muszę przyznać że z jedną ogniskową też dałem sobie radę

    Co mnie najbardziej cieszy z fotografowania smartfonem?
    1. że mogę lepiej skupić się na fotografowanym temacie
    2. zdjęcia prawie zawsze ( 99%) są "gotowcami".
    3. zdjęcia i filmy od razu mam je zarchiwizowane (na telefonie i w chmurze już mi nie przepadną jak kiedyś jak miałem awarię HDD)
    4. od razu mogę zdjęcia i filmy je udostępnić rodzinie i przyjaciołom.

    Czasami jednak lubię porobić zdjęcia DSLR nie wiem może to już przyzwyczajenie ?
    Zostawiam na razie FF bo czasami lubię zrobić ładny portret ale czy to się nie zmieni jak kupię iPhona X ?
    bo jak przeglądam zdjęcia z trybu portretowego iPhona np takiego lub takiego to może mi to wystarczyć.

  4. #154
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Między dużymi aparatami i smarfonami jest miejsce na sprzęt foto i to zostało skutecznie wypełnione przez zgrabne zestawy bezlusterkowe z fajnymi naleśnikami uniwersalnymi, taki sprzęt daje jakość lustrzanki i może też dać jakość smarfona jeśli ktoś się przy tym upiera.
    Ludzie popełniają błąd mając lustrzankę popadają w pęd zakupowy i jak jest kasa to kończy się nagle na pełnej klatce w zestawie uwa, wielki standard i wielgachny jasny tele, potem zdziwienie że lepiej smarfona w kieszeni nosić.
    Jak we wszystkim są skrajności i nie dostrzega się że miedzy nimi jest miejsca sporo.

  5. #155

    Domyślnie

    Może przenieść posty z wątku A7 tutaj bo tam się dobrze rozwinęła.

    Dynamic Range dlatego mamy iPhonie świetny ponieważ składa kilka RAW w jeden JPG i dlatego mamy takie HDR-y
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dxomark-iphone7-04.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	554

    więcej info TUTAJ

  6. #156
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze trochę to i ślubniacy zaczną wymieniać sprzęt na ajfony, zresztą cenowo jeszcze z dwie premiery i dociągną do puszek pokroju D750

  7. #157

    Domyślnie

    Jeszcze trochę i nie będzie nikogo takiego, jak ślubniacy
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #158

    Domyślnie

    tylko akurat od kiedy ma ajfona to też mam dng prostu z aparatu bez "cudowania"...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #159
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Sa jednak też ludzie, którzy wymieniają obiektywy na Sigmy Art, cięższe o pół kg na sztuce, by mieć ciut ostrzejsze zdjęcia na 36 Mpx matrycy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sa jednak też ludzie, którzy wymieniają obiektywy na Sigmy Art, cięższe o pół kg na sztuce, by mieć ciut ostrzejsze zdjęcia na 36 Mpx matrycy.
    Chodzi jeszcze o coś... Co nazywa się plastyką obrazu.
    Smartfonami można robić fajne zdjęcia w pewnych warunkach, będą robić obrazki o charakterystycznej plastyce.
    Fajnie jest mieć zawsze aparat w kieszeni ale nic nie zastąpi plastyki i obrazu ff z dobrym szkłem.

    Ta matrysia czy tam matrysiątko smartfona przy matrycy małego obrazka jest taka tycia, że jest wrażliwa na każdy najdrobniejszy ruch. Co z tego, że czas jest 1/400 jak zdjęcie jest poruszone.

    Najbardziej mnie wkurza to że w smartfonie nie mam możliwości regulacji czasu. Wymuszam go wybierając czułość i korekcję ekspozycji. Stąd u mnie decyzja o kupnie jednak bezlusterkowca "zawsze przy sobie".

    Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Motoryzacja ] Klasyczne Mercedesy
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 16:16
  2. Klasyczne koty
    By SerU in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 22:56
  3. Klasyczne V2
    By pm16v in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:25
  4. Elektryczne czy klasyczne?
    By m3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 14:30
  5. [ Krajobraz ] Bieszczady klasyczne
    By Yanek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •