Close

Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 171
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    @maxwawa: rozumiem i do pewnego stopnia podzielam Twój punkt widzenia, w tym sensie, że jeśli komuś nie zależy jednak na lepszej jakości zdjęć, a bardziej na tym, żeby te zdjęcia w sensownej jakości mieć i mieć aparat zawsze przy sobie, to smartfon będzie dobrym wyborem (czy też kompakt). Ja jednak widzę różnicę w fotografiach zrobionych smartfonem, średniej jakości kompaktem, a aparatem z matryca APS-C (nie mam i nie miałem FX). Tym bardziej, że fotografuję w RAWach i później zdjęcia obrabiam jeszcze w komputerze, gdzie zdarza się (nawet dość często, ponieważ fotografuję obiektywem stałoogniskowym 30 mm) crop'uję kadr. Tym niemniej zdarzało się i zdarza, że fotografuje tym aparatem, który akurat mam zawsze przy sobie, czyli smartfonem. Ale jakość tych zdjęć mnie nie zadowala i na komputrze raczej ich nie oglądam, a FB nie posiadam Tak widzę to ja
    Przy najbardziej popularnym formacie pocztowkowym 10x15 rozdzielczosc obrazka to 1205x1795 px.
    Przy obecnych rozdzielczosciach matryc taki smartfon ma cos okolo 13-16 Mpix.
    Nawet jak jest jakas pewna "kaszana" w materiale wejsciowym jak odszumisz i przeskalujesz + wyostrzysz to na papier pojdzie piekne jakosciowo zdjecie

    Co do smartfona to foty w dobrych warunkach oswietleniowych przy niezbyt szerokimi wymaganiami DR moga sobie ladnie poradzic

    Mam swiadomosc, ze aparat z wieksza matryca i wymiennymi obiektywami daje nieporownywalne mozliwosci techniczne. Jest jednak jeden aspekt gdy smartfon wygrywa...
    Masz go zawsze przy sobie i mozesz miec fote ktorej bys bez tego nie mial
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  2. #102

    Domyślnie

    Dokładnie na ten aspekt zwracałem też uwagę. Choć odkąd mam małe bezlustro,zdarza mi się mieć je częściej przy sobie,niż miewałem lustrzankę. Ale smartfona przy sobie mam prawie zawsze. Przy czym akurat mój model smartfona ma akurat inne zalety niż sensowny aparat
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #103

    Domyślnie

    No i zaczyna się ekspansja aparatów z dwiema matrycami (łącznie trzema z przednią ) wyszedł OnePlus 5 z podwójnym aparatem ale niestety bez OiS
    ale ciekawszy jest Xiaomi Mi 6 za tylko 1700zł z ogniskowymi bardzo podobnymi jak w iPhonie 7 Plus, z OiS na szerszym kącie.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pewnie ściemnia, żeby pudelki i kozaczki miały o czym pisać.
    To nie ściema, Tyszka po prostu wynajmuje sprzęt potrzebny do sesji. Nie musi mieć swojego, skoro całą sesję łącznie z techniczną stroną organizuje mu sztab ludzi.

  5. #105

    Domyślnie

    Słyszałem o tym nie raz i pewnie dlatego po prostu w to nie wierzę. To znaczy wierzę w to, że na sesje wynajmuje sprzęt, bo pewnie różne są wymagania jego klientów, ale nie wierzę, że prywatnie nie ma żadnego aparatu oprócz tego w fonie. Dla mnie to takie pierdzenie po to, żeby zrobić wokół siebie więcej szumu. Niektórzy po prostu tego potrzebują. Oczywiście mogę się mylić, to tylko moje pierdzenie.

  6. #106
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    To nie ściema, Tyszka po prostu wynajmuje sprzęt potrzebny do sesji. Nie musi mieć swojego, skoro całą sesję łącznie z techniczną stroną organizuje mu sztab ludzi.
    Ciekawe czy jak już wynajmie cały sprzęt, który zespół mu zorganizował, to czy wynajmuje też fotografa? Sam mógłby w tym czasie spokojnie stanąć z boku i gdzieś sobie zadzwonić.

  7. #107
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    On zapewne ma na myśli aparat MF. Sądzę, że mały obrazek ma własny.
    Dziś jest tylu fotografów, że nie ma się tak pełno zleceń jakby się chciało (jak moce przerobowe pozwalają). Własny MF się nie opłaca, nie zamortyzuje się w 4-5 lat jeśli będzie pracował na nim jeden fotograf.
    Jeśli klientowi wyceni się pliki 80 Mpx o kilka tysięcy zł wyżej, to nagle okazuje się 50 czy 36 Mpx z FF całkowicie wystarczają

  8. #108

    Domyślnie

    Osobiscie znam jednego fotografa, ktory nie ma innego aparatu poza iPhonem. Na sesje uzywa wynajety sprzet. Nie jest to Tyszka, ale nazwisko na pewno tak samo znane, jesli nie bardziej. I ja mu sie nie dziwie. Mi aparat przeszkadza. Jesli moglbym go nie nosic, a nawet robic zdjecia bez aparatu, bylbym szczesliwy.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    On zapewne ma na myśli aparat MF. Sądzę, że mały obrazek ma własny...
    Skoro wszędzie opowiada, że jedyny aparat jaki posiada to ten smartfonowy to raczej nie ma na myśli MF. No chyba, że są już MFowe ajfony. Nie śledziłem rynku przez ostatni tydzień więc kto wie.
    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    ...Jesli moglbym go nie nosic, a nawet robic zdjecia bez aparatu, bylbym szczesliwy.
    Aparat bezaparatowy, marzenie wielu. Brak problemów z obiektywami, niskie koszty zakupu, nie psuje się, nie zapomnisz gdy najbardziej potrzebny, bateria długo trzyma. Same plusy.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 29-06-2017 o 23:15

  10. #110
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    szczerze mówiąc czasem mam ochotę zamienić duży aprat i kilka obiektywów na jeden smartfon. Małe to, nikogo nie boli jak robię zdjęcie. Nie trzeba dzwigać, nie trzeba pilnowac i najażniejsze: NIKT NIE WIDZI RÓŻNICY W JAKOŚCI

Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Motoryzacja ] Klasyczne Mercedesy
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 16:16
  2. Klasyczne koty
    By SerU in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 22:56
  3. Klasyczne V2
    By pm16v in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:25
  4. Elektryczne czy klasyczne?
    By m3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 14:30
  5. [ Krajobraz ] Bieszczady klasyczne
    By Yanek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •