Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jakie body polecacie?

    Witam!

    Rozważam zakup (kolejnej) lustrzanki, zawsze były to canony lecz postanowiłam przesiąść się na nikona. Generalnie potrzebuję czegoś, co jakością będzie odpowiadało co najmniej canon e50 (analog) czyli powyżej czystej amatorszczyzny . Sprzęt jest mi potrzebny głównie do fotografowania własnych koni (prowadzę hodowlę a dobrej jakości zdjecia w ogłoszeniach są jak wiadomo podstawą sprzedaży). Do body planuje dokupić sigmę, najprawdopodobniej 75-300. Kilkanascie lat temu nie byłoby wiekszego problemu z wyborem body, ale teraz jest tego za duzo więc byłabym wdzięczna za pomoc. Sprzęt z drugiej reki jak najbardziej wchodzi w rachubę, najbardziej zależy mi na jakości.

  2. #2

    Domyślnie

    Każde współczesne body Nikona da lepszą jakość, o ile użyjesz się dobrego obiektywu, akurat sigma 75-300 to zabytek muzealny nie nadający się do współczesnych aparatów cyfrowych. Z resztą nowsze sigmy 70-300 również dobre nie są.

    Jeśli​ chodzi o wybór konkretnego aparatu i obiektywu to przede wszystkim musisz podać budżet.
    Optymalnym wyborem wg. Mnie byłby Nikon D750 + Tamron 70-200/2.8 VC USD, ale to wydatek ok 10k PLN za używane.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Własnie przeglądam parametry szkieł, sigma 70-200 http://www.optyczne.pl/911-Sigma_70-...obiektywu.html wygląda całkiem nieźle odnosnie parametrów abstrahując od faktu że 75-300 chyba już wogóle nie jest produkowane

    Jak z jakoscią Tamrona? Nie był zbyt dobry kiedy wchodził na rynek, ale to było dość dawno temu kiedy ogólnie królowała sigma ale z tego co widzę, ta ostatnia chyba nie nadąża za innymi producentami a szkoda.

    W każdym razie jesteś kolejną osobą która poleca mi D750 więc wybór body jest już właściwie jasny.
    Ostatnio edytowane przez kamphora ; 10-06-2017 o 09:15

  4. #4

    Domyślnie

    Jak Tamron 70-200 VC USD wchodził na rynek, to był bardzo dobry obiektyw i nadal jest. Teraz z resztą jest już jego 2-ga wersja "G2". Czasy gdy Tamron miał słabe szkła to historia z muzeum.
    Sigma też sobie dobrze radzi, ale akurat 70-200 to już stary obiektyw i wszyscy czekają na nową wersję.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat tamron ma szczęście do dobrych 70-200 bo ten starszy co mam 70-200 bije konkurencje rozdzielczością mimo że nie jest szybki i nie ma stabilizacji ale cena używanych jest atrakcyjna.

  6. #6

    Domyślnie

    Przypuszczam, że d7100/d7200 i tamron 70-300 vc usd plus nikkor 50 1.8g by wystarczyły do ogłoszeń
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma pojęcie o fotografii i chce zrobić zakupy świadom co potrzebuje to powinien zacząć od ustalenia na początek potrzeb w obiektywach, dobranie do tego aparatu to najmniejszy problem, uparcie pchanie się w pełną klatkę nie zawsze ma sens, producenci sprzętu stwarzają pozory i wymuszają na kliencie by ten ewoluował w zakupach zgodnie z ich linią marketingową.
    D7200 to świetny aparat, D750 podobnie, jednak z obiektywami i z ich kosztami jest już bardzo różnie, pełna klatka ratuje się częściowo tym że może działać z obiektywami z cropa, jednak to trzeba traktować jako ostateczność, a nawet dziwactwo

  8. #8

    Domyślnie

    Gonzo G
    No właśnie... ja technicznie utknęłam w czasach sprzed lustrzanek cyfrowych.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    PiKa

    ale czasem trzeba złapac galopujące stado o wschodzie słońca - rzuć okiem na zdjęcia z Janowa Podlaskiego, nie tylko z Polish Pride, a zrozumiesz o co mi chodzi, poza tym rynek na którym zdobywamy klientów jest bardziej wymagający, niż rodzimy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    koesh

    tak jak pisałam na samym początku, potrzebuję jakości minimum takiej, jaką dawał analogowy canon 50e. Miałam w połączeniu z sigmą i swietnie mi się na tym pracowało (lata temu zarabiałam pieniążki, fotografując konie wyścigowe).

Podobne wątki

  1. H7-jakie polecacie?
    By jacek dr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 00:08
  2. Jakie szkła polecacie? POMOC
    By Lachsize in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 13:29
  3. Jakie filmy polecacie
    By Tomekk in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 19:37
  4. Jakie błony polecacie
    By Michał Kozik in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 01:12
  5. czasopismo - jakie polecacie??
    By MarcinJ in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-09-2006, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •