Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kto mnie nauczy balansu bieli.

    Witam serdecznie,
    Szukam osoby która będzie potrafiła nauczyć mnie jak radzić sobie z kolorami i balansem bieli.
    Niby w teorii wszystko wiadomo, color checker, profile, szara karta albo szukanie neutralnych punktów w celu znalezienia balansu ale jak przyjdzie co do czego to 'pupa blada'.
    O ile w dziennym świetle jakoś sobie radzę to światło mieszane lub jakikolwiek zafarb to leżę i kwiczę
    Chciałbym aby ktoś 'obrobił' ze mną z jeden może dwa śluby i mam nadzieję że dalej jakoś pójdzie. Zdaję sobie sprawę że nic nie jest za darmo w dzisiejszych czasach tak więc jestem przygotowany na zapłatę.
    Jak ktoś będzie zainteresowany to poproszę wpisać phototimekeeper w google i wyjdzie moja strona gdzie można sobie moje braki obejrzeć
    Jeżeli ktoś uważa że dobrze radzi sobie z kolorami i jest mi w stanie pomóc to poproszę o kontakt. (Dużo nie szukałem ale kolory w portfolio Radka Radziszewskiego lub Marcina Saldata wyglądają tak jak ja bym chciał żeby moje portfolio wyglądało).
    Wszelkie inne uwagi mile widziane.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  2. #2

    Domyślnie

    @nazir_altamar Nie wygląda jakbyś miał jakieś problemy z BB. Spróbuj może zrobić portret +1EV wtedy i kolorystyka skóry się poprawi, masz sporo zdjęć gdzie widać że pomiar był uśredniony, w takim układzie skóra nie wygląda atrakcyjnie i pewnie stąd Twoje problemy.
    Szare karty itp wszystko działa poprawnie. Poza tym w/w fotografowie nie pokazują naturalnej kolorystyki tylko atrakcyjną i tutaj też suwaki w LR i obróbka w PS robi swoje.

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze RAW. Po drugie monitor. Po trzecie wyrzuć color chekera (daje blade "naturalne" barwy) Przydaje się szara karta do wstępnego balansu, a reszta to suwaczki w LR i PS. Kolega Radek ma sporo zdjęć z pozostawionym EXIF. I tam stoi: D700 plus PS. Otwórz jego zdjęcie na jednym monitorze, swoje na drugim i do pracy z suwakami.
    PS. Na zdjęciach kolegi Radka prawie nigdzie nie ma tak zwanego poprawnego BB, ściany są lekko niebieskie, twarze mocno podciągnięte, ze nie wspomnę o mieszankach LED w kościołach.
    Ostatnio edytowane przez DaroD300S ; 13-06-2017 o 09:00

  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie sądzisz chyba że facet świadomy swojej wiedzy robi zdjęcia w jpg.

Podobne wątki

  1. narzędzie do balansu bieli?
    By Kristoff81 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 13:16
  2. Kalibracja balansu bieli
    By bartlomiej in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18-02-2009, 21:51
  3. wspomagacze balansu bieli
    By neverhood in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-05-2008, 12:23
  4. krata browaru dla tego co mnie nauczy
    By Niedzwiedz in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 25-08-2007, 23:32
  5. Dekielek do balansu bieli
    By Jacky in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 04-02-2007, 22:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •