Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Yongnuo 35mm

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Natomiast co do gubienia połączenia, to zdarzyło mi się dwa-trzy razy w ciągu tego jednego dnia zabawy z obiektywem, że D5500 pokazał F--. Pomogło odłączenie i założenie obiektywu. Oprócz tego zdarzyło się, że przestał działać dotyk. Pomogło dopiero odłączenie obiektywu Yongnuo, założenie Nikkora i po ponownym założeniu Yongnuo dotyk działał. Z żadnym z posiadanych przeze mnie Nikkorów nic podobnego nigdy nie było.
    Czyli coś jest na rzeczy, nie podoba mi się to. Ja kupiłem go od polskiego dystrybutora i chyba będę reklamował.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    Bo YN to takie typowo amatorskie szkło Myślę że nikt zarabiający na fotografiach nie będzie ryzykował zlecenia.
    Dla mnie YU to idealne szkło w swojej kategorii cenowej gdzie jako konkurencje ma w zasadzie głównie szkła typu M42 i inne pleśniaki
    Po prostu YN celuje w kategorie ECONO a nie w kategorie POWER (stosując analogie z pewnej gazety komputerowej).
    Myśle ze w podobnej cenie co YN 35mm można szukać np. MIR 24m i amator będzie z YN duzo bardziej zadowolony.
    Dokładnie mam takie samo zdanie Dla amatora świetna sprawa, można za kilka złotych sprawdzić smak zabawy na stałkach, a jak wspomniałem YN35 robi fajną rolę zatyczki na body na spacerach, a na robotę mam Nikkor 35ED.
    Będzie fajna sprawa jak pojawi się YN 100/2.0

  3. #33

    Domyślnie

    jak bedzie 100 jak 35 to super tylko ten af zeby był bardziej pewny nawet nie szybki ale pewny i bedzie bajka
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    Czyli coś jest na rzeczy, nie podoba mi się to. Ja kupiłem go od polskiego dystrybutora i chyba będę reklamował.
    Tam, gdzie ja kupowałem (daleko, na innym kontynencie) było napisane, że obiektyw jest do aparatów i tu lista, której nie będę przytaczał w całości, ale były na niej np. D5100, 5200, 5300. Nie było wymienionego D5500 (który ja posiadam). Podejrzewam, że prześwietlenia i być może także utrata łączności obiektywu z korpusem wynikają z tego, że w nowym modelu (i nowym firmware) Nikon wprowadził poprawki utrudniające działanie nieoryginalnych obiektywów. Z moim D70s ten obiektyw Yongnuo 50 1.8 N działa normalnie. Nie prześwietla i nie rozłącza się.

  5. #35

    Domyślnie

    Ja ma d5300, więc to chyba nie to.

  6. #36

    Domyślnie

    Przetestowany wczoraj z D300s i nie działał AF.

  7. #37
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja dzisiaj podpinałem do D600 i D300, jest ostro na pełnej dziurze, rogi akceptowalne, szybki af, nie miałem dobrego doświadczenia z nikkorem 35 i wydaje się ten obiektyw lepszy.

    Co do samego wykonania, wydaje się lepiej poskładany niż yn 50mm, muszę więcej testów zrobić ale już teraz wiem że nie kupiłbym ponownie nikonowego 35.

  8. #38

    Domyślnie

    Porównujesz do 35mm f1.8 FX czy 35mm f2.0D?
    Jak wypada na pełnej klatce winieta i praca pod światło?

  9. #39

    Domyślnie

    Ja nie wiem czy jest sens mierzyć ostrość tego obiektywu linijką czy w jakikolwiek inny sposób. Ja go kupiłem w Polsce czyli za 600 zł i spełnia pokładane w nim nadzieje.
    D750
    flickr

  10. #40

    Domyślnie

    Wczoraj doszedł do mnie Yongnuo 2/35mm prosto z Chin (po 22 dniach) - za którego zapłaciłem niecałe 306 zł razem z przesyłką. Dla mnie jak za tak śmieszną cenę to ten obiektyw miażdży inny droższe obiektywy. AF czasami sobie zaszaleje, ale w 80-90% działa dobrze, szybko i co najważniejsze bardzo celnie bez ingerencji w mikroregulację - trochę się bawiłem z mikroregulacją ale według mnie mój egzemplarz po prostu jej nie potrzebuje i zostawiłem na "0" po prostu. Podsyłam Wam sampla JPG prosto z D600 bez jakiejkolwiek obróbki. Dla mnie po prostu miazga!!!
    Kolekcjoner aparatów http://www.fotokolekcja.eu

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem połączenia lampy Yongnuo YN-660 z Yongnuo RF-603N
    By Matys Fotografia in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 20:02
  2. Wyzwalacz lamp Yongnuo RF-605N - D90 i Yongnuo 565ex
    By Prezo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 22:38
  3. 2x Lampa YONGNUO YN-560 IV + 3x YONGNUO YN-622C
    By fotoseba in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 20:48
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 11:16
  5. Yongnuo YN560-III +Yongnuo RF-603 - Brak połączenia
    By bartwic in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •