Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Jak podrasować komputer pod Lightroom

    Cześć, ze dwa lata temu pomogliście mi kupić komputer, przyszła pora na podrasowanie - Lightroom trochę zamula na zdjęciach z D750. Co polecilibyście kupić?
    System Windows 10 64 bit
    Procesor i5-4460 3.2 GHz
    RAM 16 GB
    1 dysk Samsung HD502HJ (tu zainstalowany Lightroom i trzymane są zdjęcia)
    2 dysk nie pamiętam jakiej firmy, SSD 250GB, w menedżerze urządzeń jest napisane CT250BX100SSD1

    karty graficznej brak.
    Poproszę o rady

  2. #2

    Domyślnie

    EDIT, głupio się przyznać ale nie wiem gdzie jest zainstalowany Lightroom.
    Pliki cache są na systemowym SSD a katalog Lightrooma i zdjęcia są na D.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak zapytam... kiedy był ostatnio czyszczony komputer ze śmieci i stawiany system na nowo? Jeżeli dwa lata temu to ma prawo mulić

    No ale ok. Jaki budżet? To podstawa. Druga sprawa to jaką masz płytę główną? Możliwe, że ktoś zaleci jakiś lepszy procesor (ja się w sprzęcie w dzisiejszych czasach za dużo nie orientuję). Po trzecie dobrze by było usunąć LR i zainstalować go w całości na tym SSD.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nawet jak bardzo dużo wydasz na nowe bebechy to i tak zysk z wydajności w porównaniu do poprawnie działającego w/w zestawu nie usprawiedliwi wydatków, Lr i Ps beznadziejnie korzysta z zasobów, jedyny zysk z zegara procesora.
    Ja zawsze w kompie instaluje system raz podczas premiery lub wcześniej stabilne windows insider i od czasów vista nigdy nic nie muli ale jak nie jesteś pewny to postaw system od zera i dopiero zastanawiaj się nad upgrade sprzętu.

  5. #5

    Domyślnie

    LR i PS po prostu lubią zmulać. LR bardziej. Jak chcesz mieć szybciej, to... zmień LR na CaptureOne.

  6. #6

    Domyślnie

    o taką
    Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33)

    Z Lightrooma nie zrezygnuję, ale pomyślałam że kupię SSD 500GB za ok 650 zł. System by został na SSD 250 GB, Pamięć cache LR na 500GB, zdjęcia na SSD 500GB. Tylko gdzie wtedy zainstalować LR, i gdzie wrzucić katalog LR. I czy cokolwiek zostawiać na tym zwykłym talerzowym 500GB? I czy to w ogóle coś da?

    O komputer dbam, czyszczę CCLeanerem, nie instaluję i nie przeglądam śmieci. Nie przeinstalowywałam niczego. Ale teraz to zrobię skoro trzeba

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli higienicznie się z tym komputerem obchodzisz, a system ma dwa lata, to reinstalacja wiele Ci nie da. To tak już po prostu chyba jest z tym Lightroomem. Jedyne, co możesz w miarę bezproblemowo i bez większych nakładów na pozostałe bebechy zrobić, to wymiana procesora na i7 4790, ale czy to coś da, trudno powiedzieć. Zmiana dysku talerzowego na SSD też na pewno przyspieszy pracę. Jeżeli wszystko będziesz trzymała na SSD. W sensie i katalog z instalacją LR i katalog roboczy. Talerzowy zostaw sobie na magazyn ukończonych projektów, nie wiem, jaką tam masz systematykę pracy.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Podłączę się. Ze starej maszyny chciałbym zostawić DDR3 ,SSD 250, talerz 1 TB System W7 64bit.
    JAki procesor, płyta i ew karta graficzna do CS5, C1pro, ProShow Producer?
    Chyba, że koniecznie trzeba by wejść w nowsze DDR-y, bo różnica może ogromna...
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie będzie wielkiej różnicy ale nowa platforma czy to Intel czy Amd wymusza zakup pamięci DDR4.
    Pytanie czy zestaw chcesz do podkręcania czy nie i jaki budżet przewidujesz na płyta+cpu+ram, do tego pytanie jaki masz zasilacz, a co do karty graficznej to tu podaj osobny budżet będzie wygodniej.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lightroom 7 kiedy? Czy warto jeszcze kupić Lightroom 6?
    By Crystalline in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-10-2017, 19:31
  2. Resetujący się komputer
    By parman in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 07:32
  3. Lightroom 5, a aktualizacja lightroom 6 - beta
    By fumberas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 14:38
  4. Komputer + Monitor
    By answer86 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 11:52
  5. Komputer do Photoshopa CS5 + lightroom 3
    By Jessus in forum Komputery
    Odpowiedzi: 289
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 14:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •