Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Potrzebna pomoc przy wideo

    Witam,

    Mam kamerę Sony Nex20 i Nikona D5100 z obiektywem 1.8. Chciałbym robić tylko nagrania, które przypominają takie jak w filmie. Jak np. tutaj https://www.youtube.com/watch?v=3XoeKnNm44c https://www.youtube.com/watch?v=vwLjMTUmlp8

    Niestety, albo ja nie potrafię takiego efektu osiągnąć (co jest możliwe), albo mój sprzęt jest do bani.

    Potrzebuję czegoś co pozwoli mi szybko robić takie kinowe filmy. Widziałem, że ktoś z was polecam bezlustrzankowca typu Sony A600.

    Pytanie więc brzmi. Jaki aparat kupić, jaki obiektyw będzie najlepszy.

    Drugie pytanie jak rozwiązać kwestię dźwięku. Lepiej mikrofon krawatowy bezprzewodowy, czy rejestrator zewnętrzny i do niego podpięty mikrofon.

    Załóżmy, że budżet to około 5 tys.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wiele świetnych filmów można znaleźć robionych fonami albo starymi nikonami jak np D90, byle kompakty czy gopro, wszystko sprowadza się do wiedzy i umiejętności, a nie do sprzętu, który w pewnych warunkach jest pomocny lub niezbędny ale nie jest warunkiem podstawowym by coś się samo zrobiło jak w w/w linkach.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wiele świetnych filmów można znaleźć robionych fonami albo starymi nikonami jak np D90, byle kompakty czy gopro, wszystko sprowadza się do wiedzy i umiejętności, a nie do sprzętu, który w pewnych warunkach jest pomocny lub niezbędny ale nie jest warunkiem podstawowym by coś się samo zrobiło jak w w/w linkach.
    Rozumiem, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Widziałem filmy kręcone A6000 lub A6300 i są rewelacyjne.

    Czy warto wydać pieniądze na nowe body, czy lepiej kupić lepszy obiektyw do Nikona?

  4. #4

    Domyślnie

    Choć byś i kupił RED'a, to nie pomoże Ci to.
    W tym filmie jedynie ujęcia z drona nie są możliwe do wykonania twoim sprzętem. Wszystkie inne bez problemu możesz wykonać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Główną robotę robi tu imo color grading i filmowe proporcje. Jak koledzy pisali, poza ujęciem z drona wszystko powinno być wykonalne Twoim sprzętem. Nie podałeś jaki masz obiektyw w nikonie, zakładam że 35 lub 50mm. Popróbuj nagrywać podobne ujęcia, pobaw się w edytorze kolorami (kontrast, korekcja barw cieni i światła).
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    Główną robotę robi tu imo color grading i filmowe proporcje. Jak koledzy pisali, poza ujęciem z drona wszystko powinno być wykonalne Twoim sprzętem. Nie podałeś jaki masz obiektyw w nikonie, zakładam że 35 lub 50mm. Popróbuj nagrywać podobne ujęcia, pobaw się w edytorze kolorami (kontrast, korekcja barw cieni i światła).
    Mam 35 mm. Z tymże filmowanie większego pola jest ciężkie. Tak samo jak nie zwolnisz filmu, bo nagrywa do 30 klatek na sekundę. W czasie filmu też nic nie da się zmienić.

    Używam do obróbki Final Cut i montuje na iMacu. Niestety mam 2 rdzeniowy procesor i z użyciem jakiś profesjonalnych rozwiązań odpada.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jolerox Zobacz posta
    Mam 35 mm. Z tymże filmowanie większego pola jest ciężkie. Tak samo jak nie zwolnisz filmu, bo nagrywa do 30 klatek na sekundę. W czasie filmu też nic nie da się zmienić.

    Używam do obróbki Final Cut i montuje na iMacu. Niestety mam 2 rdzeniowy procesor i z użyciem jakiś profesjonalnych rozwiązań odpada.
    Klatkaż da się ominąć używając wtyczek np. twixtor. 35mm do większości ujęć jak w filmie powinno zdać egzamin
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    Klatkaż da się ominąć używając wtyczek np. twixtor. 35mm do większości ujęć jak w filmie powinno zdać egzamin
    Twixtorem nie powalczysz z materiałem 25/30p. 50, 60 to rozsądne minimum.

    Co do samego filmu Majewskiego, to co już napisano - color grading i proporcje 21:9.

    Jeśli chodzi o dźwięk, nie ma tu jednego konkretnego rozwiązania. Zależy od charakteru produkcji, konkretnej sceny, oczekiwanego efektu. Raz będą to mikroporty, raz mikrofon na tyczce nad osobami a raz oddzielne nagrywanie głosów otoczenia, aktorów w studio i późniejszy mix.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  9. #9

    Domyślnie

    Trzeba jeszcze dorzucić stabilizatory obrazu. Statyw z dobrą głowicą video, slidekamera. Z tego co widzę na tych filmikach używany głównie jest jakiś gimbal.
    Za mały budżet do takich urządzeń.

  10. #10

    Domyślnie

    Zoom H1 ~450zł
    Statyw, polecam ogólnie Benro, ewentualnie inne, ważne, by sprawdzić, czy szybkozłączka jest w standardzie Manfrotto 501 ~800-900zł
    Glidecam HD2000 ~2000. Ewentualnie z Gimbali pod lżejszy sprzęt Zhiyun Camera Crane ~3400zł
    Xiaomi Yi 4k do szerokich, "trudno dostępnych" kadrów ~1000
    Jak wystarczy budżetu to Rode Videomic Pro
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-01-2016, 12:12
  2. Potrzebna pomoc przy kupnie D7000
    By ciasny in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 16:21
  3. Pomoc przy zdjeciach potrzebna 3miasto!
    By jungli in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 01:01
  4. potrzebna pomoc przy profilach kolorów w NX
    By Pershing in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 13:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •