Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Janina

  1. #1

    Domyślnie Janina

    Ciekaw jestem co o tym myślicie. Proszę śmiało komentować zarówno technikę wykonania jak i pomysł.

    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #2

    Domyślnie

    Mi się podoba... jedynie przeszkadza ta biała poświata na tle
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    @Ostry600 bardzo dobre zdjęcie, co do uwag to zgadzam się z kolegą spiritus . Nie zmienia to jednak faktu że kawał ciekawego portretu.

  4. #4

    Domyślnie

    No jasne, że zepsułem. Kolejny raz się łapię na poprawkach w ostatniej chwili. Nad zdjęciem pracowałem wieczorem i było ok. ale dziś rano patrzę (przy ostrym świetle z okna) i....nie widzę konturu chusty wokół głowy. No i heja cienie na +20 Ciężkie jest życie nowicjusza.
    Wrzucam wersję z cieniami sprowadzonymi do wartości z pierwotnej obróbki.
    Dzięki wielkie panowie za szybką analizę i proszę o kolejną

    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #5

    Domyślnie

    Lepsze z obróbką ale teraz pod brodą utworzył się jakby włos (wiem, że to kaptur) no i dalej masz tą poświatę na tle :P
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    @Ostry600 utwórz maskę krzywe (Curves) albo poziomy (levels) i podciągnij mocno półcienie, czyli środkowy punkt wykresu albo szary trójkąt. Uwydatni ci to wszystkie niedoskonałości. Nie zapomnij pracować na niższej warstwie przy retuszu i nie kopiuj kolorów ani elementów z obrazu z podbitymi półcieniami.
    Powinno Ci to pomóc nawet jak masz słaby monitor lub problemy z kalibracją i nie widzisz jakiś małych niedoskonałości.

  7. #7

    Domyślnie

    Naprawdę przeszkadza wam "poświata" na tle ? Według mnie dodaje ona klimatu zdjęciu bo sprawia że czarne tło nie jest jednolite i nudne

  8. #8

    Domyślnie

    Co do krawędzi kaptura zgodzę się ze Spirytem, że w tym momencie mogłem się go pozbyć. Jest tak delikatny, że faktycznie bardziej przypomina włos (zwłaszcza jak ktoś nie widział jaśniejszej wersji). @90s dzięki za podpowiedź. Robiłem już podobnie, z tym że podciągając zdjęcie warstwą jasność/kontrast, którą potem usuwałem.
    Jeżeli chodzi o poświatę to celowo nie chciałem przy niej grzebać. Nie powstała w skutek błędu w obróbce ale w efekcie zaświetlenia tła lampą. Pamiętam do dziś radę kolegi @fafniak a (miło, że się odezwałeś), że nienaturalnie i źle wygląda "siłowe sprowadzanie tła do czerni". Od tego czasu staram się brać to pod uwagę podczas obróbki i mam wrażenie, że zdjęcia na tym zyskują a nie tracą.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  9. #9

    Domyślnie

    Mnie się podoba. Lubię takie świecenie i moim zdaniem jest bardzo dobrze.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Naprawdę przeszkadza wam "poświata" na tle ? Według mnie dodaje ona klimatu zdjęciu bo sprawia że czarne tło nie jest jednolite i nudne
    Popieram.
    Ostatnio nie mam czasu na forum, ale jak widze fotki Ostrego od razu sprawdzam, co tym razem wymyslil czy sie podobaja, czy nie, zazwyczaj wzbudzaja tutaj emocje, a to juz czesc sukcesu. Mnie sie bardzo zdjecie podoba.

    ... Tapatalk ...

Podobne wątki

  1. [ Sport ] [ Piłka Nożna ] Wisła Sandomierz - Janina Libiąż
    By chickensnd in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •