Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Chesterfield
    Posty
    58

    Domyślnie Julia po raz kolejny

    Witam.

    Pierwszy raz z reflektorem - w końcu nie ma walenia flashem po oczach . Proszę o konstruktywną krytykę.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    2x D5100 | Nikkor 50mm f/1.8G | Nikon SB-700 | X1 Tx + Rx | Stratus 10 | Nano Pole + Snap head | Lastolite, Metz
    SP1000 | Helios 44M-4 58mm f/2 |

  2. #2

    Domyślnie

    1 i 4 kosz, na obydwu dziwna, przypadkowa mimika i światło, jedno przepalone a drugie ciemne. A szkoda bo psują odbiór całkiem udanych 2 i 3, które mi się podobają.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No nie wiem, mi tam 4 się podoba, chyba nie musi być wszystko od linijki i stempla.

  4. #4

    Domyślnie

    Podoba mi się 3. Fajne kadrowanie, ciekawie rozłożona GO. Interesujące spojrzenie dziewczynki uzasadnia nawet kadrowanie z góry.
    1 jest przepalona (ale chyba tak lubisz bo to już kolejne takie), 4 jak dla mnie za ciemne. 2 jest mega dziwnie oświetlona - jakieś kwadratowe to światło przez co nie podoba mi się niestety. Oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #5

    Domyślnie

    Ja to bym wszystko do kosza wywalił i robił jeszcze raz (do bólu aż nie zostaniesz drugą Lisą Holloway) . Wybierz moment kiedy słońce jest bardzo nisko albo miejsce gdzie to tylne światło jest mniej bezpośrednie.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Chesterfield
    Posty
    58

    Domyślnie

    Ned Stark
    nie wpadłem wcześniej na Lisę Holloway, także dzięki za wskazówkę. Podoba mi się jej praca .

    Ostry600
    Widziałem jeden poradnik, który zalecał strzelanie nieco od góry, bo podobno daje to ciekawe efekty czasami. Co prawda na podglądzie w puszce jakoś mi foto #3 nie pasowało, to jednak właśnie spojrzenie skłoniło mnie do zostawienia go.

    #1 była robiona centralnie pod słońce, #4 już po schowaniu się słońca za okoliczne domy i drzewa pod małym mostkiem. Wydało mi się to dość ponure miejsce w porównaniu do reszty okolicy - brudno, pobazgrana konstrukcja mostu, pełno śmieci, ale mała wtedy idealnie zagrała - "pokaż mi swoją ponurą minę" - i oto efekt. Do tego spodobało mi się oświetlenie samej twarzy, mimo ciemnego ujęcia ta twarz wygląda jednak inaczej, jak nigdy wcześniej na moich zdjęciach. Użycie reflektora całkowicie odmieniło foto, które inaczej wylądowałoby w koszu podczas pierwszego podglądu. #2 pokazuje, że narzędzia same roboty nie zrobią - oświetliłem twarz od spodu. Dopiero później wpadłem na filmik zatytułowany "Stop taking bad photos" czy jakoś tak, w którym fotograf mówił właśnie o użyciu reflektora od dołu i od góry. Lekcja zapamiętana .

    Koesh - dzięki za opinię .

    DHO'INE - Odnośnie mimiki na jedynce się zgadzam, mogłem jednak ją poprosić o zamknięcie ust, natomiast światło było zamierzone. Chciałem uzyskać efekt w miarę miękkiego przejścia od przepalenia do w miarę normalnej ekspozycji, sam przepał na niebie mi osobiście aż tak bardzo nie przeszkadza, bo nie niebo miało być na pierwszym planie. Chociaż po zerknięciu na zdjęcia wspomnianej pani Holloway, nie jestem już tego do końca pewien .


    Dziękuję Wam wszystkim za wypowiedzi i wskazówki.
    2x D5100 | Nikkor 50mm f/1.8G | Nikon SB-700 | X1 Tx + Rx | Stratus 10 | Nano Pole + Snap head | Lastolite, Metz
    SP1000 | Helios 44M-4 58mm f/2 |

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Julia
    By mskowronski in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 13:44
  2. Po raz kolejny Julia
    By franz55 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 11:23
  3. Julia
    By wilus in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 08:51
  4. Po raz kolejny Julia
    By JacekM in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 16:38
  5. [ Krajobraz ] Dęby (kolejny raz, po raz kolejny:))
    By jerezano in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 18:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •