Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Komputer mac mini i system apple

    Czy da się zmusić ten system żeby jedynym dostepnym wyjściem "dźwiękowym" był zewnętrzny DAC podłączony pod usb?
    Bo w tej chwili czasem przełacza sie na HDMI nie wiedzieć czemu ?

  2. #2

    Domyślnie

    Zmusic sie chyba nie da. Ale mozna szybko przelaczyc klikajac na glosnik na pasku, trzymajac alt/option na klawiaturze. Da Ci to wybor wyjscia.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o to że maczek służy jako centrum medialne i steruje nim przy pomocy tabletu. I czasem trzeba wykonać dużo więcej działań by uzyskać dziwek na usb. Nie ma może jakiś plików wsadowych które by to robiły przy każdym uruchomieniu systemu?

  4. #4

    Domyślnie

    Podłącz DAC optycznym do TV. Ja mam kilka sprzętów podpiętych do TV, wszystkie kablami HDMI. Wszystkie dźwięk posyłają do TV właśnie przez HDMI, a z TV optycznym do kina domowego. Plus taki że co oglądam na TV, czy zwykłe stacje czy konsolę czy film bluray to zawsze dźwięk mam w kinie domowym, bo tylko źródło video zmieniam w TV a wyjście audio działa zawsze tak samo. 3 sprzęty to 3 kable HDMI + optyczny do kina. Jak bym chciał kino podpinać do konsoli bezpośrednio to wychodzi 6 kabli przy 3 urządzeniach, w sumie 7 bo jeszcze od TV dla zwyklego oglądania programów musi iść jeden + zmieniasz źródło zarówno w TV jak i w kinie domowym. Pomijam fakt że trzeba mieć na tyle wejść w kinie/DAC żeby się kablami nie bawić przy każdym połączeniu.

    Także polecam podpiąć wszystko do TV przez HDMI a DAC wpiąć w TV i masz wygodę.
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Czy da się zmusić ten system żeby jedynym dostepnym wyjściem "dźwiękowym" był zewnętrzny DAC podłączony pod usb?
    Jako jedyne urządzenie się nie da, ale ustawienie domyślnego powinno działać. Mam właśnie podłączony mały DAC słuchawkowy i cały czas system korzysta z niego jako domyślnego. Nawet jeśli go czasem wyłączę lub odłączę (jest na USB). Po podłączeniu znów jest domyślny.

    PS. A HDMI proponuję olać. To problematyczny interfejs.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Sprecyzuję.
    Maczek służy jako magazyn muzyki i podłączony jest do Dac poprzez usb i jak narazie jest to jedyny interfejs który nie ogranicza przesyłu informacji.
    Hdmi musi być też podłączone bo komputerek służy także jako odtwarzacz filmów z sieci.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiedziałem że można podpiąć mac mini do DAC i bez udziału monitora myszki i klawiatury DAC zczyta piosenki z dysku miniacza i je odtworzy :O
    ;]

  8. #8

    Domyślnie

    To troszkę nie tak...
    Na misiaczku mam program audirvana a na tablecie zainstalowany Splashtop i program sterujący audirvaną. To wszystko razem fajnie działa. Można jeszcze w ten sposób używać spotify.

Podobne wątki

  1. mini komputer
    By fafniak in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-10-2014, 15:53
  2. Nowy komputer - jaki system ???
    By Jeger in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 20:52
  3. Fomei Panther 600 mini, test mini
    By marekb in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 20:43
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  5. Komputer do pracy: Apple czy PC?
    By Jacklon in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 20-04-2005, 03:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •