Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie DVI -> Displayport

    Potrzebuję podpiąć do karty mającej 2xDVI, 1xHDMI oraz 1xDP dwa monitory kablami DP. Adapter DP w karcie do DVI jest bezproblemowy, ale w drugą stronę już tak kolorowo nie jest. Gdzieś na Amazonie mignął mi kiedyś taki adapter, ale kosztował prawie 100 dolców...

    Żeby od razu wyjaśnić i rozjaśnić... Mam monitory posiadające zarówno porty DVI jak i HDMI jak i DP. Normalnie, w domu mam w kompie kartę do grania, GTXa i zawsze była podłączona przez DVI, bo to najbardziej chyba oczywista opcja... Ale jakiś czas temu przeniosłem się z robotą do domu i musiałem zmienić GTXa na Quadro, który jest wyposażony w 2xDP i 1xDVI. No to przy okazji stwierdziłem, że nie będę się bawił w przejściówki, pokupowałem kable DP odpowiedniej długości, przy okazji wszystko uporządkowałem, poupinałem, poprowadziłem sobie rynienkami w biurku, żeby się nic pod nogami W KOŃCU, po 7 latach od przeprowadzki, nie poniewierało... I za jakiś czas wyprowadzam się z domu z robotą, będę chciał wsadzić swojego GTXa na swoje miejsce, a tu klops. Bo nie ma jak podłączyć tej karty tak pięknie upiętymi przewodami. Oczywiście, mogę wszystko porozpinać wymienić przewody DP na DVI, albo dołożyć DVI, żeby były dwie opcję, ale mi się po prostu nie chce... Jak by były przejściówki, to bym się przez przejściówki przepiął i tyle... Jeden DP w karcie jest... Więc kwestia drugiego monitora... Przejściówka z DVI do DP albo może z HDMI do DP.

    Ktoś, coś?
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 02-06-2017 o 15:46

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma pasywnej "przejsciowki" z DVI do DP, sa tylko aktywne i bez $100 sie nie da.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jeszcze googlam i widzę, że są przejściówki z DP na dwa DVI albo HDMI. Czy wtedy jest normalna, prawilna obsługa dwóch monitorów? Są też takie splitery DP -> 2x DP, ale czy to działa na zasadzie powielania obrazu na kilku monitorach, czy wprowadza normalną obsługę wielu monitorów?

  4. #4

    Domyślnie

    DVI i HDMI a DP to inne standardy i w prosty sposób się nie przejdzie. "Przejściówki" DVI lub HDMI na DP nie działają. Proponuję wymienić po prostu kartę. Ewentualnie jeden z monitorów na pewno nie ma DVI? Mało prawdopodobne.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Tak jeszcze googlam i widzę, że są przejściówki z DP na dwa DVI albo HDMI. Czy wtedy jest normalna, prawilna obsługa dwóch monitorów? Są też takie splitery DP -> 2x DP, ale czy to działa na zasadzie powielania obrazu na kilku monitorach, czy wprowadza normalną obsługę wielu monitorów?
    Tak - z DP na DVI, czy HDMI można bez problemu, nawet na 2 monitory z jednego portu DP, bo jedno gniazdo DP może obsługiwać 2 wyjścia. A to dlatego, że to karta z DP sprawdza co jest do niej podpięte i w takim standardzie wysyła sygnał.

    W drugą stronę się nie da. Monitor z DP nie przestawi sobie standardu wejścia z DP na inny. Wejście DP musi dostać sygnał DP.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Aha, to tak działa. Czyli to monitor robi problem, nie karta. Dlatego są te aktywne przejściówki, które w jakiś sposób w locie konwertują sygnał na standard DP... No nic, chyba mnie jednak przekablowywanie czeka. Dzięki.

  7. #7

    Domyślnie

    Owe "aktywne" przejściówki też nie działają. W każdym razie nie tak jakby się wydawało. Problem rozwiązuje tzw scankonwerter. Używa się takich rzeczy np w telewizji. Niestety, urządzenie kosztuje minimum kilkaset zł ze wskazaniem na kilka tysięcy. Znacznie prościej jest podłączyć wejście monitora takim samym sygnałem jak wyjście karty.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    Pozwólcie, że odkopię trochę wątek...

    Jak to jest z DP i obsługą wielu monitorów? Czy z jednego wyjścia DP mogę puścić dwie niezależne ścieżki sygnału na pierwszy i drugi monitor (oba tylko w FHD)? Jak to rozsplitować?

    COŚ TAKIEGO znalazłem. Tylko że to w Australii. Ale cena dobra, po kursie $ australijskiego, niecałe 2 stówy wychodzi. No plus shipping... Ale wygląda na to, że to jest to, czego mi potrzeba. Wygląda też na pasywne urządzenie. To wtykam w kartę, do tego dwa monitory i bangla. Z opisu wynika, że realizuje mirror, jak i extenda. Nie widzieliście czegoś podobnego gdzieś bliżej?

    Bo u nas znalazłem tylko TAKIE COŚ. A to jest pudełko bez swojego kabla, trzeba toto do prądu podłączać i wygląda jak rozgałęziacz sygnału... Inna sprawa, że to samo urządzenie na Komputroniku kosztuje grubo ponad 4 stówy, a na Karenie, który do Komputronika należy, niecałe 3,5 stówy.

    EDYTA mi jeszcze przypomniała, że jeszcze TUTAJ jest coś podobnego. Ale też aktywne pudełeczko z koniecznością zasilenia go...
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 17-09-2017 o 13:20

  9. #9

    Domyślnie

    Nie trzeba żadnych aktywnych urządzeń. Wystarczy rozdzielacz DP, np. coś takiego i też koszutuje niecałe 2 stówy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    A sprawdź czy monitory nie mają opcji Daisychain. Wtedy wpinasz komputer do monitora 1 a monitor 2 do monitora 1.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 13:35
  2. podlaczenie przez displayport - problemy
    By wyzwolenia in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:25
  3. DisplayPort - laptop i Eizo
    By dgraszka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •