Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Pamiętajcie, że takie wynalazki omijają tablicę koloru karty graficznej. Oznacza to, że żegnaj kalibracjo...
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie trzeba żadnych aktywnych urządzeń. Wystarczy rozdzielacz DP, np. coś takiego i też koszutuje niecałe 2 stówy.
    Oootototo... Kurcze, przeszukałem Conrada (jakkolwiek głupio by to nie zabrzmiało. ) i tylko ten aktywny farmazon znalazłem. To podlinkowane przez Ciebie, to dokładnie to samo, co w Australii. Dzięki.

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    A sprawdź czy monitory nie mają opcji Daisychain. Wtedy wpinasz komputer do monitora 1 a monitor 2 do monitora 1.
    Niee, co Ty... To nie ta klasa sprzętu. Aczkolwiek rozwiązanie jest zarąbiste.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Pamiętajcie, że takie wynalazki omijają tablicę koloru karty graficznej. Oznacza to, że żegnaj kalibracjo...
    Monitory nie są wykorzystywane do celów foto, tylko do pracy inżynierskiej, że się tak wyrażę, więc poprawność odwzorowania kolorów jest sprawą drugorzędną. Z resztą, nigdy nie były kalibrowane. Byle tylko kontrast i jasność były zbliżone na obydwóch...

    Jeszcze raz dzięki Panowie, bardzo pomogliście.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie trzeba żadnych aktywnych urządzeń. Wystarczy rozdzielacz DP, np. coś takiego i też koszutuje niecałe 2 stówy.
    Wiecie jakie nygusy? Pokazali małe urządzonko wyglądające na pasywne, a tu klops. Normalnie się toto do USB podłącza, żeby zasilić. A na żadnym zdjęciu nic takiego nie widać. Nie ładnie. No ale ważne, że działa.

    A tak z innej beczki... Chciałem być chytry. W sensie chciałem zjeść ciastko i mieć ciastko... Chciałem mieć w komputerze i Quadro i GTXa. I tak się zastanawiałem, jak by to mogło działać. Mam (tzn miałem) dwie karty w dwóch PCI-E x16. Nie są połączone w SLI, bo to dwie zupełnie różne bajki. Monitory mam podłączone przez splitter do jednej z kart. Sterowniki zainstalowane oczywiście do obydwóch kart. Tylko okazało się, że priorytet ma zawsze karta ustawiona w biosie. I nawet jak podłącze monitory do Quadro, to i tak nie uzyskuję zwiększenia wydajności w CADach, karta przepuszcza tylko strumień z GTXa nie dodając nic od siebie. Macie może pomysł, jak wykorzystać dwie karty w jednym komputerze? Żeby np. strumień szedł przez GTXa, ale żeby Quadro wspierało obliczenia o podwójnej precyzji... Tak jak kiedyś Tesle były, one nie miały wyjść wideo, tylko wspierały w obliczeniach cały system.

    A jeszcze inna sprawa, że umieszczenie dwóch kart graficznych powoduje konflikt z kartą sieciową i ta się wyłącza. W ogóle nie jest w systemie widoczna. Powrót do przeszłości i do konfliktów IRQ.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 13:35
  2. podlaczenie przez displayport - problemy
    By wyzwolenia in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:25
  3. DisplayPort - laptop i Eizo
    By dgraszka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •