Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71
  1. #1

    Domyślnie Najlepszy bezlusterkowiec w cenie do 6/7k PLN

    Cześć,
    Posiadam Nikona D50 + Tamron 17-50 2.8 i taki zestaw towarzyszy mi już chyba z 10 lat. Fotografuje okazjonalnie - wspólne wypady w góry/parki, jeziora. Głównie moje zdjęcia można zaliczyć do kategorii krajobrazy/portret/imprezy.

    Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, żeby kupić Nikona D610 + Tamron 28-70, 70-300 i N 85 1.8. Dostrzegam przewagę FX nad DX i jakość tych obiektywów (często patrze na croppy i przyznam, że jest to mega przyjemne widzieć takie detale).
    Problem jednak taki, że byłby to zestaw większy od obecnego pod względem gabarytów, a to mi przeszkadzało i powodowało że nie zabierał sprzętu zawsze ze sobą. ]

    Wybór padł więc na bezlustro. Problem jednak taki, że żeby uzyskać taką ostrość/detale/bokeh jak z zestawu powyżej (N D610) musiałbym wydać razem z dobrymi obiektywami kwotę prawdopodobnie wyższą niż na FX, co się mija z celem.
    Najchętniej kupiłbym albo coś Fuji albo Olympusa. Myślałem o F X100-f z jednym obiektywem 23mm f2 (świetna jakość na zdjęciach z juzaphoto.com, ale chyba byłby zbyt ograniczający 1 obiektyw). Dobrym kompromisem mógłby być Olympus pen-f z 14-42 EZ - ale ten obiektyw nie robi jakichś porywających zdjęć z tego co widzę, a dokupywanie innego znów zbliży mnie pewnie do 10 tys PLN, za który miałbym zestaw D610 i T24-70 (musiałbym sie zmusic to gabarytów). Może jakiś zestaw z Olympusem E-M10 II? Tanie body i do tego jakiś jasny dobry obiektyw w zakresie 15-50?

    Proszę o pomoc i typy z argumentami.
    Nikon d50 + T17-50

  2. #2

    Domyślnie

    sony a7 II .
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Gwarantuje ci że to co może zaoferować nowoczesna matryca w nikonach DX plus konkretne dobre obiektywy będzie bardziej zadowalająca niż pchanie się w FX i najtańsze obiektywy, oczywiście pozostaje kwestia gabarytów i jeśli to priorytet to nie masz wyjścia i bezlustra zostają, pełna klatka sony z obiektywami to i cenowo i gabarytowo nie jest zadowalające, więc aps-c fuji lub sony pozostaje, zerknij na obiektywy i dobierz body na jakie cie stać.
    Może to będzie tez dla ciebie interesujące że aparaty nikona jak najtańszy D3300, czy droższe D5300, D5500, D5600 i najdroższy D7200 dadzą ci podobną bardzo wysoką jakość, rozdzielczość i szczegółowość, wyższość pełnej klatki poznasz dopiero w złych warunkach oświetleniowych.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za radę. Jednak mam z tym problem taki, że w 90% jestem w stanie stwierdzić przy zdjęciu głównie portretowym, że zostało zrobione z FX + stałka a nie DX + stałka. Nawet bez powiększania do maxa.
    Nikon d50 + T17-50

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zasugerowałem się tym że wymieniasz bezlustra aps-c jak i nawet m4/3, jeśli ma być pełna klatka bezlustro to tylko obecnie sony i 6-7 tyś wystarczy na body, tylko musisz brac pod uwagę koszty obiektywów i jak wspomniałeś ile kosztuje sensowna stałka do portretu w tym systemie.
    Druga sprawa to czekanie na to co zapowiedział canon czyli bezlustro pełna klatka.

  6. #6

    Domyślnie

    Jasne. Rzeczywiście nie do końca miałem świadomość, że w rozsądnej cenie z bezlusterkowców wybiorę APS-C a nie M4/3. A co myślicie o zestawie Fuji X-T20, F 16-55 2.8, F 55-200? Co prawda wychodzi 10k...ale body jest małe i lekkie, obiektywy świetne, a do portretówki moge dokupic 56mm 1.2-zdjęcia wyglądają rewelacyjnie
    Nikon d50 + T17-50

  7. #7

    Domyślnie

    Przy tak okazjonalnym fotografowaniu jak piszesz, ja bym postawił na X-T20, 18-55mm 2.8-4 i ww 55-200mm 3.5-4.8. Będziesz miał dostatecznie tanio, zakres fajny, a na ostrość narzekać nie będziesz. Znam ten system odkąd wyszło x100, xe1 i przerobiłem trochę szkieł i puszek w tym 56mm 1.2 i inne. Ww zestaw dla amatora to bardzo dobry kompromis cena, waga, gabaryty, a o jakość fot nie musisz się martwić, a wręcz będziesz zaskoczony..
    Wpisz sobie w Google ww dwa szkła z dopiskiem portraits i pooglądaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez explorexxx Zobacz posta
    Posiadam Nikona D50 + Tamron 17-50 2.8 i taki zestaw towarzyszy mi już chyba z 10 lat. (...) Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, żeby kupić Nikona D610 + Tamron 28-70, 70-300 i N 85 1.8. Dostrzegam przewagę FX nad DX i jakość tych obiektywów (często patrze na croppy i przyznam, że jest to mega przyjemne widzieć takie detale).
    Dostrzegasz przewagę dzięki matrycy o dużo wyższej rozdzielczości. To nie zasługa rozmiaru.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez explorexxx Zobacz posta
    Dzięki za radę. Jednak mam z tym problem taki, że w 90% jestem w stanie stwierdzić przy zdjęciu głównie portretowym, że zostało zrobione z FX + stałka a nie DX + stałka. Nawet bez powiększania do maxa.
    dlatego decydujesz się na fuji czyli apsc - znaczy korpus z połową matrycy.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez explorexxx Zobacz posta
    Cześć,
    Posiadam Nikona D50 + Tamron 17-50 2.8 i taki zestaw towarzyszy mi już chyba z 10 lat. Fotografuje okazjonalnie - wspólne wypady w góry/parki, jeziora. Głównie moje zdjęcia można zaliczyć do kategorii krajobrazy/portret/imprezy.

    Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, żeby kupić Nikona D610 + Tamron 28-70, 70-300 i N 85 1.8. Dostrzegam przewagę FX nad DX i jakość tych obiektywów (często patrze na croppy i przyznam, że jest to mega przyjemne widzieć takie detale).
    Problem jednak taki, że byłby to zestaw większy od obecnego pod względem gabarytów, a to mi przeszkadzało i powodowało że nie zabierał sprzętu zawsze ze sobą. ]

    Wybór padł więc na bezlustro. Problem jednak taki, że żeby uzyskać taką ostrość/detale/bokeh jak z zestawu powyżej (N D610) musiałbym wydać razem z dobrymi obiektywami kwotę prawdopodobnie wyższą niż na FX, co się mija z celem.
    Najchętniej kupiłbym albo coś Fuji albo Olympusa. Myślałem o F X100-f z jednym obiektywem 23mm f2 (świetna jakość na zdjęciach z juzaphoto.com, ale chyba byłby zbyt ograniczający 1 obiektyw). Dobrym kompromisem mógłby być Olympus pen-f z 14-42 EZ - ale ten obiektyw nie robi jakichś porywających zdjęć z tego co widzę, a dokupywanie innego znów zbliży mnie pewnie do 10 tys PLN, za który miałbym zestaw D610 i T24-70 (musiałbym sie zmusic to gabarytów). Może jakiś zestaw z Olympusem E-M10 II? Tanie body i do tego jakiś jasny dobry obiektyw w zakresie 15-50?

    Proszę o pomoc i typy z argumentami.
    Nie musisz wydac 10tys zl

    A6000 + sel18-105/4 (filmowanie, portret, zdjecia rodzinne, ladne rozmycia) lub... + sel 16-70/4 (krajobraz, parki, jeziora, lekki portret) [bardzi szybki AF, swietne filmowanie + algorytmy]
    lub
    X-T10 + 16-55/2.8 (krajobraz, rodzinne, lekki portret) bardzo wysoka jakosc obrazu, ladne rozmycia duzy zakres pracy migawki do 1/32000s.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec do 2000zł
    By Maly.Psikus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2016, 18:34
  2. Który bezlusterkowiec
    By MiX in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1497
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 09:01
  3. Bezlusterkowiec do 2tys ?
    By Maly.Psikus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 19:45
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 18:03
  5. Bezlusterkowiec Pentaxa
    By MariuszJ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •