Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushi Zobacz posta
    Ano tak, że uzyskanie obrazu ostrego od pierwszego planu aż po horyzont wymaga bardzo precyzyjnego ostrzenia. W tych aparatach, jak wyczytałem, problem polega na tym, że jak skupisz się na pierwszym planie, ostrość nie obejmie tak, jak w lustrzance przy odpowiednio małej przesłonie również horyzontu, który wbrew próbom będzie niewyraźny. I odwrotnie. Choćbyś próbował przeróżnych kombinacji ze zmniejszaniem otworu przesłony, zabawą ustawieniami itp. Nie pomaga też próbowanie ustawienia na odległość hiperfokalną. To, co w lustrzankach jest normą przy pejzażach, co przychodzi bez wysiłku, tutaj staje się problemem - ustawienie obrazu ostrego od pierwszego planu aż po horyzont. To bolączka 4/3 (a przynajmniej Olympusa na większości obiektywów).
    Hmmm...pierwsze słyszę. Czego to się można dowiedzieć
    Fuji

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przecież głębia ostrości na m4/3 jest gigantyczna przy tych samych przysłonach i przeliczonych ogniskowych, można to sprawdzić na sucho http://dofsimulator.net/pl/

  3. #23

    Domyślnie

    Zastrzegam, że sam nie doświadczyłem tego, nie widziałem, "nie dotknąłem" problemu, bo nie kupiłem i nie użytkowałem tego cudeńka (ja niewinny, ja z orkiestry...) tylko na kilku forach użytkowników tego typu aparatów czytałem godzinami tasiemcowe posty użytkowników i z tego wyłonił się taki obraz, jaki opisałem. Nie podejmę się dyskutować, bo za mało wiem o tym - dobrze, gdyby wypowiedział się ktoś, kto na co dzień użytkuje tego typu aparaty. Ale było tam wiele takich uwag, dlatego o tym napisałem. I był to też wątek który brałem pod uwagę, rozważając czy kupić Olka.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  4. #24

    Domyślnie

    Ludzie różne rzeczy piszą, ale tu jest zwykła fizyka - im mniejszy nośnik, tym większa głębia ostrości.

  5. #25

    Domyślnie

    Też tak myślałem, ale jednak ludzie, użytkownicy tego sprzętu tak pisali... Mam nadzieję, że w tym wątku napisze ktoś, kto użytkował tego typu aparat i albo potwierdzi, albo zaprzeczy i napisze, że natknąłem się na posty malkontentów, którzy pisali bzdury i niepotrzebnie mącę ludziom w głowie... Naprawdę nie mam interesu, żeby zachęcać lub zniechęcać do tego typu aparatów - jestem "fanem" Nikosiów i przy nich trwam , a Olek miał być "kieszonkowcem" na co dzień...
    Ostatnio edytowane przez Bushi ; 01-06-2017 o 21:28
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  6. #26

    Domyślnie

    Proponuje zamknąć ten wątek, gdyż sprowadza on młodzież na manowce.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #27
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushi Zobacz posta
    Też tak myślałem, ale jednak ludzie, użytkownicy tego sprzętu tak pisali... Mam nadzieję, że w tym wątku napisze ktoś, kto użytkował tego typu aparat i albo potwierdzi, albo zaprzeczy i napisze, że natknąłem się na posty malkontentów, którzy pisali bzdury i niepotrzebnie mącę ludziom w głowie... Naprawdę nie mam interesu, żeby zachęcać lub zniechęcać do tego typu aparatów - jestem "fanem" Nikosiów i przy nich trwam , a Olek miał być "kieszonkowcem" na co dzień...
    Albo naczytałeś się bzdur, albo źle ich zrozumiałeś.
    Im mniejsza matryca, tym większa głębia ostrości. Największa jest w telefonach, gdzie małe fizycznie matryce wielkości paznokcia, rejestrują ostry i wyraźny obraz od telefonu po horyzont. Ze wzrostem matrycy zmniejsza się głębia ostrości. Z aparatów systemowych z wymienną optyką, największą głębię ma system u4/3, stąd do krajobrazów nadaje się najlepiej. Większość osób woli jednak ach'tystyczne rozmazanie tła, stąd parcie na pełną klatkę i duży otwór przysłony, 1.8 lub 1.4.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushi Zobacz posta
    Też tak myślałem, ale jednak ludzie, użytkownicy tego sprzętu tak pisali... Mam nadzieję, że w tym wątku napisze ktoś, kto użytkował tego typu aparat i albo potwierdzi, albo zaprzeczy i napisze, że natknąłem się na posty malkontentów, którzy pisali bzdury i niepotrzebnie mącę ludziom w głowie...
    Zapewne nikt tak nie pisał, tylko coś tam gdzieś przeczytałeś i wszystko pokręciłeś.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #30

    Domyślnie

    Resumując, jeśli ktoś chciałby "artystyczną" niewielką głębie ostrości, a także ładny krajobraz, szybki reportaż, Street itp wszelakie zastosowania ale przy tym także chce mieć bardzo dobrą jakość zdjęć i względnie niewielkie wymiary, koszty itd
    to takim najlepszym "złotym środkiem" będzie aparat z matrycą APS-C
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 01-06-2017 o 23:51

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec do 2000zł
    By Maly.Psikus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-10-2016, 18:34
  2. Który bezlusterkowiec
    By MiX in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1497
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 09:01
  3. Bezlusterkowiec do 2tys ?
    By Maly.Psikus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 19:45
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 18:03
  5. Bezlusterkowiec Pentaxa
    By MariuszJ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •