Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Question PROBLEM Z KOLORAMI PRZY DRUKOWANIU, Prosze o pomoc.

    Witam.

    Kupilem sobie nowa drukarke miesiąc temu, jest to Canon IP 7250.
    I mam problem z przesyceniem koloru niebieskiego na fotografiach....

    Mianowicie:

    Gdy drukuje na normalnym papierze dowolna fotografie/grafike, tekst, itp - wszystko jest ok, kolory adekwatne do tego co widac na ekranie.
    Gdy nadrukowuje plyty - tak samo, wszystko jest ok, kolory sa rowniez adekwatne.

    Gdy drukuje fotografie na papierze fotograficznym- wszystko jest na niebiesko strasznie wydrukowane....

    kupilem papier do fotografi ACTICE JET premium inkjet paper PHOTO GLOSSY, i wchodze w zakladke drukuj, i dalej ustawiam w ustawieniach jakosc najwyzsza( lub standardowa ) , papier Glossy Photo, to zdjecia wychodza niebieskie... no i zglupialem calkowicie juz. Nie mam zielonego pojecia co moze byc przyczyna... czemu akurat na tym papierze tak sie drukuje zle?

    Bardzo prosze o pomoc i wyrozumialosc..

    pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Zmień papier. Spróbuj na innych fotograficznych.

  3. #3

    Domyślnie

    To o czym piszesz to nic dziwnego. Korzystasz z fabrycznych profili przystosowanych do papierów Canona, zdarza się, że inne papiery na takich fabrycznych profilach wypadają dobrze, ale nie jest to regułą. Konieczne jest zrobienie profilu dla pary atrament-papier, lub ręczne dobranie poziomów poszczególnych kolorów w ustawieniach sterownika.
    Pozdrawiam, Jurek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    To o czym piszesz to nic dziwnego. Korzystasz z fabrycznych profili przystosowanych do papierów Canona, zdarza się, że inne papiery na takich fabrycznych profilach wypadają dobrze, ale nie jest to regułą. Konieczne jest zrobienie profilu dla pary atrament-papier, lub ręczne dobranie poziomów poszczególnych kolorów w ustawieniach sterownika.

    A czy moglbys mniej wiecej mi opisac "gdzie mam wejsc", ktore opcje i jak to sprawdzac? przepraszam ale nie znam sie na tym kompletnie, dopiero zaczynam,...

  5. #5

    Domyślnie

    W moim Canonie MG5150 tak to wygląda:



    zaznaczasz w tej zakładce kolor/intensywność na ręczne i wchodzisz w "ustaw"-screen poniżej:


    tu ustawiasz poziomy kolorów, kontrast i jasność, ustawienia ręczne możesz sobie zapisać w zakładce "szybki start"
    Pozdrawiam, Jurek.

  6. #6

    Domyślnie

    Czesc. Dzieki za screeny- próbowałem cos z tym podzialac, ale nie do konca rozumiem dzialanie tych suwaków "błekitny, amarantowy i zółty". Zmienialem wartosc nawet na -15 tam gdzie jest niebieski kwadracik i zdjecia nadal wychodza zbyt niebieskie....... powoli trace cierpliwosc, zuzylem juz 20 kartek i ni cholery nie moge sobie z tym poradzic. Bede probowac dzis wieczorem cos jeszcze poprzestawiac z tymi suwakami. Albo typ papierui moze zmienic..... nie wiem sam ..

    Niemniej jednak dziekuje bardzo za zaangazowanie w odpowiedzi i screeny

  7. #7

    Domyślnie

    Jest dużo prostsze rozwiązanie - wziąć (kupić/wypożyczyć) kalibrator i wykonać profil dla danego papieru.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Wygląda na to, że jeszcze zrobiłeś bardziej niebieskie. Dodaj żółtego, czyli suwak z napisem żółty na plus. To jest trochę dłubanina, jak nie czujesz blusa, to lepiej zleć zrobienie profilu, lub zastosuj inne papiery. Oryginalne Canona, dobrze też wychodzą na profilach fabrycznych Canona papiery na podłożu PE z portalu papierdozdjec.
    Jeśli chcesz jeszcze podłubać, to drukuj coś w czerniach, np. próbkę którą wrzucam poniżej. Takich próbek zmieścisz ok. 10 na formacie 10x15 cm


    Pozdrawiam, Jurek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bikko Zobacz posta
    Czesc. Dzieki za screeny- próbowałem cos z tym podzialac, ale nie do konca rozumiem dzialanie tych suwaków "błekitny, amarantowy i zółty". Zmienialem wartosc nawet na -15 tam gdzie jest niebieski kwadracik i zdjecia nadal wychodza zbyt niebieskie....... powoli trace cierpliwosc, zuzylem juz 20 kartek i ni cholery nie moge sobie z tym poradzic. Bede probowac dzis wieczorem cos jeszcze poprzestawiac z tymi suwakami. Albo typ papierui moze zmienic..... nie wiem sam ..

    Niemniej jednak dziekuje bardzo za zaangazowanie w odpowiedzi i screeny
    ależ coż tu kombinować, suwakami to sobie można...
    zrób porządny profil dla tego papieru i wtedy będzie dobrze. na drukarkach barwnikowych to jest wróżenie z fusów, a suwakami to się zazwyczaj wszystko jeszcze bardziej popsuje

  10. #10

    Domyślnie

    Każdy zrobi jak uważa i z pewnością dobry profil warto zrobić. Pozwolę sobie tylko nie zgodzić sie z tobą w kwestii suwaków. Od 6 lat w ten sposób ustawiam sobie moją póki co niezawodną MG5150 i wydruki wychodza bardzo dobre. Fakt, ze przy papierach na ktorych drukuje regulacje sa minimalne +/- kilka działek, ale trafialy sie podloża przy ktorych musiałem mocniej zaingerować. Czyli da się. Drukarki barwnikowe Canona, to nie sa ciężko strawne epsonki typu L800. Tu nawet na mojej 5 kardridżowej, BW wychodzi akceptowalnie.
    Pozdrawiam, Jurek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy wyborze statywu
    By photomaniac in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 15:21
  2. Problem z kolorami przy zapisie.
    By andrzej_laskowski in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 16:37
  3. Proszę o pomoc przy wyborze obiektywu Macro.
    By Roberto_32 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 16:39
  4. Proszę o pomoc przy wyborze obiektywu Macro.
    By Roberto_32 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 14:58
  5. prosze o pomoc przy wyborze zestawu ...
    By onia in forum Komputery
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 16:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •