Close

Strona 24 z 36 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 351
  1. #231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie ma czegoś takiego ponieważ w dystrybucji oficjalnej jest regionalizacja i tak jeśli chcesz korzystać z gwarancji Nikona w europie to musisz kupić sprzęt skierowany na ten rynek i wtedy zgodnie z przepisami unijnymi masz dwa lata ochrony po sprzedażowej.
    Jak ktoś opisuje gwarancje jako międzynarodową 1 rok to ściemnia i tyle, albo oni albo ty będziesz musiał wysyłać sprzęt tam skąd pochodzi czyli najczęściej z HK/Shenhzen, sporadycznie USA lub Australia, czasami Tajlandia i Korea.
    Przeczytaj http://www.europe-nikon.com/en_GB/se.../warranty.page
    D300 | N35 1.8 | N17-55

  2. #232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Trzeba brać pod uwagę wszystko, nawet taka sytuację jaka miał tomasz2706, kupując w chinach o takiej wymianie obiektywu zapomnij, czy nadal było by taniej ?
    Zgodnie z warunkami umowy masz czas na zwrot bez podania przyczyn (nie bezpłatny), możesz też żądać wymiany w przypadku niesprawności. Nie wiem jak to wyjdzie w praktyce, sam tego nie przerabiałem, ale podobnie twierdzenie, że na pewno oleją klienta nie jest moim zdaniem uprawnione. Każdy może sobie przeczytać warunki na ich stronie, albo się to spodoba, albo można wybrać inny sklep z inną ceną.

  3. #233
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciey75 Zobacz posta
    Możesz zapytać się w Nikon Polska jak jest respektowana gwarancja na sprzęt z chin kupiony np na eglobal

    @poste wszystko możliwe że nie będzie problemu ze zwrotem i wymianą.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-07-2017 o 17:33

  4. #234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Możesz zapytać się w Nikon Polska jak jest respektowana gwarancja na sprzęt z chin kupiony np na eglobal

    @poste wszystko możliwe że nie będzie problemu ze zwrotem i wymianą.
    A jak ma byc respektowana? Przeciez Nikon Polska musi respektować ogolne warunki Nikona a nie swoje, lokalne

    Panie Macieju uprzejmie informuję, że każdy obiektyw zakupiony na terenie całego świata, jest objęty rocznym okresem gwarancji na terenie Europy w tym również w Polsce.
    Także proszę tylko zachować dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT) i oczywiście kartę gwarancyjną.

    Na koniec dodam, że w przypadku zakupu jakiegokolwiek aparatu cyfrowego Nikona spoza dystrybucji europejskiej, nie ma gwarancji na taki produkt w Europie
    D300 | N35 1.8 | N17-55

  5. #235

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że każdy ma inny poziom akceptacji ryzyka i nieco inaczej to ryzyko ocenia, ale należałoby być w tym konsekwentnym dlatego nie bardzo rozumiem niektóre argumenty dotyczące ryzyka zakupu nowego sprzętu poza polskimi sklepami. Koledzy w innych wątkach radzą np, że zakup używanego D610 bez gwarancji z przebiegiem migawki kilkadziesiąt tysięcy za 4100 zł to dobry zakup, a zakup nowego D610 z gwarancją (może niepewną) za te same 4100zł to duża lekkomyślność. Dodam, że ryzyko nieotrzymania zapłaconego towaru lub otrzymanie niepełnosprawnego można praktycznie wyeliminować realizując zapłatę przez VISA lub PayPal.

  6. #236
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Niestety ale zakup używanego sprzętu ale z pewnego źródła daje więcej pewności niż zakup sprzętu w chinach, które nie masz pojęcia czy jest z normalnej dystrybucji azjatyckiej, a może jakiś odnawiany, a może ze zwrotów itp, dam ci przykład ze sprzętem komputerowym, nasi dystrybutorzy biorąc sprzęt pierwszej kategorii w normalnej cenie, dostawali dużo sprzętu, który został cofnięty w kontroli jakości, okazuje się że z tego towaru tylko 20% trafiało na zwroty mimo posiadania wielu wad.

    W sklepach typu eglobal nie dostaniesz żadnego papierka z international gwarancją, masz rok u nich z odsyłaniem sprzętu do chin i nic tu nie wymyślą, tak było z valuebasketami, eglobalmai i dziesiątkami firm jakie są na amazon/ebay.
    Co do ryzyka nieotrzymania sprzętu, a jeśli dostaniesz pudełko z zepsutym sprzętem i podpiszesz przesyłkę to visa/paypal weźmie cie za naciągacza i przypomni ci o tym że musisz dochodzić swoich praw u sprzedawcy, który pokazuje że sprzęt dotarł.

    uprzejmie informuję, że każdy obiektyw zakupiony na terenie całego świata, jest objęty rocznym okresem gwarancji na terenie Europy w tym również w Polsce.
    Także proszę tylko zachować dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT) i oczywiście kartę gwarancyjną.
    No i co w tym dziwnego, przecież to oczywiste że jak zakupisz sprzęt np sydney z normalnego źródła i masz papierki gwarancyjne i zakupu to masz gwarancje rok w EU ale my tu dyskutujemy o szarej strefie, która omija vat i podatki europejskie, która sprowadza sprzęt na lewo do UK i rozprowadzają go przez sklepy typu eglobal valuebasket itp, tego nikt ci nie uzna za legalny zakup, garancje jest tylko tam gdzie kupiłeś czyli w chinach.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 24-07-2017 o 12:17

  7. #237
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2016
    Miasto
    południowa Polska
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koalaxp Zobacz posta
    Panowie przejdźmy o głównego wątku czy ktoś jeszcze kupił to szkło i poćwiczył jak się sprawuje? czy warte jest swojej ceny?
    Co prawda pisałem już o swoich pierwszych wrażeniach, ale teraz miałem okazję korzystać z obiektywu dłużej podczas wyjazdu w góry. Wg mnie zdjęcia są ładne, kontrastowe (miałem dobrą pogodę ), ostrość też jest OK, choć mogłoby być oczywiście lepiej. Autofokus dobrze współpracuje z moim D5200. Piszę to wszystko jako amator, nie profesjonalista. Udawało mi się robić nieporuszone zdjęcia w kościele czy zacienionych górskich potoków w czasie 1/5-1/6 sekundy. Dłuższych czasów raczej nie próbowałem. Niebagatelne znaczenie podczas wędrówek miała też lekkość obiektywu. A co do ceny to wg mnie powinien on kosztować ok. 1200-1300 zł. Ja pewnie zapłaciłem podatek od nowości, ale póki co nie żałuję, bo był to mój główny obiektyw podczas wyjazdu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Trzeba brać pod uwagę wszystko, nawet taka sytuację jaka miał tomasz2706, kupując w chinach o takiej wymianie obiektywu zapomnij, czy nadal było by taniej ?
    Zgadzam się, wg mnie lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć normalną 24-miesięczną gwarancję czy chociażby realną możliwość wymiany/zwrotu.

  8. #238

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników serii 5xxx. W jaki sposób można zablokować w tym obiektywie AF nie mając przełącznika? Chciałbym nabyć zestaw AF-P 10-20 + D5500 do wykorzystania często na statywie. Wiem że VR wyłącza się z menu aparatu (też trochę słabo) ale jak zablokować AF żeby nie szukał ostrości przy odpalaniu np z pilota? Domyślam się, że mogę ustawić AF pod przyciskiem AE-L? Czy da się ew. AF lub VR kontrolować przyciskiem Fn?

    Czy jest szansa aby VR był automatycznie wylączany na stabilnym podłożu?

    Znalazłem przyzwoitą (jak na ten moment) cenę w sklepie Nikon Store (1629 zł) z tego co widzę z wysyłką gratis. Sklep pod szyldem Nikona wydaje się dosyć pewny, ale nie słyszałem o nim, ktoś kupował?
    aparat i dużo światła | Mój Blogasek | Portfolio

  9. #239

    Domyślnie

    W menu można również wyłączyć AF. Akurat D5500 ma pełną obsługę tego modelu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #240

    Domyślnie

    TOP67 czekam na Twoje testy i opinię o 10-20 vr

Strona 24 z 36 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor AF-S 70-200 mm/f2.8E FL ED VR oficjalnie
    By maxtor in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 28-07-2018, 15:52
  2. Nikkor 20mm f1.8 oficjalnie!
    By shaolin in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 253
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 22:14
  3. Nikon Nikkor PC 19 mm f/4E ED - Oficjalnie
    By TOP67 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 00:51
  4. Nikkor 20mm 2.8 vs. Sigma 20mm 1.8
    By AMI in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:40
  5. dylematy 20mm nikkor 2.8 /a nikkor-ud 20 3,5
    By stepowyszlak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •