Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Abonament RTV

  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Abonament RTV

    Nie wiem czy już zatwierdzili projekt ustawy ale chyba dla osób które mają podpisane umowy z operatorem cyfrowym a nie płaciły abonamenty rtv przyszła pora na zmianę No własnie jask to będzie wyglądać? Słyszałem że aby uniknąć dotkliwej kary można 6 mc wstecz zapłacić no i oczywiście kontynuować opłacanie abonamentu. Z drugiej strony to ja bym z chęcią oddał wszystko co dotyczy TVP aby tylko nie płacić tego haraczu.

  2. #2

    Domyślnie

    6 m-c wstecz + 27 zł m-c to już wystarczająca kara za nie oglądanie TVP i słuchanie radia. Niestety nie ma możliwości aby pakietów TVP nie było w ofercie cyfrowych czy kablowych nadawców. Muszą je udostępniać więc obywatel musi płacić. Jedyne wyjście to rezygnacja z kablówki lub cyfry i w sytuacji gdy poczta wyśle wezwanie do zapłaty to odpisać że zrezygnowałeś z oglądania programów a TV sprzedałeś.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  3. #3

    Domyślnie

    To czy w ofercie operatorów jest TVP, czy też nie, nie ma żadnego znaczenia. Abonament płaci się za posiadanie odbiornika, nawet jak się go nie używa. Jedyna wyjście, to tak jak napisałeś, sprzedać odbiornik.

  4. #4

    Domyślnie

    a termin "kablówka" jest w ustawie jakos doprecyzowany? Ja mam internet z TV od dostawcy netu. To jest kablówka ? hmmm Mam dekioder podpiety do netu i wszystko smiga. Zatem musiałbym zrezygnować z TV by uniknąc haraczu ?

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No to pozostaje mi opłata tylko za TV no bo w sumie nie mam odbiornika radiowego w domu.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co mówiono abonament ma być z pit/cit i kara tylko dla tych co nadal nie będą opłacać, ktoś jak zacznie płacić będzie miał czyste konto bez kary.
    Co do samego abonamentu, cieszmy się że nie będzie kosztował tyle co w Niemczech i innych krajach, to nie jest opłata za dany kanał tv przypominam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ... to nie jest opłata za dany kanał tv przypominam....
    Ale to jest opłata na dany kanał.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  8. #8

    Domyślnie

    Jest jedno Ale o czym tylu w necie pisze...
    TP S.A. to Spółka Akcyjna a my mamy umowy podpisane różnie : z Polsatem Cyfrowym, NC+, UPC, więc aby firma firmie przekazała dane osobowe musi być aneks do umowy że się zgadzasz albo bezpośrednio musiałbyś mieć umowę z TP S.A. a nasza władza chce to zrobić bez tego i to będzie afera !!!
    Pytanie tylko jak chcą to prawnie zalegalizować, bo może się okazać że będzie fala pozwów.
    Druga sprawa to Ci korzystający z TV naziemnej mając TV w domu (notabane abonament jest za jego posiadanie) unikną tej "kary i haraczu" a Ci z podpisanym umowami komercyjnymi mają mieć bezprawnie przesłane swoje dane do Poczty Polskiej ?
    No to jest jakaś kpina !
    Jest tu jakiś mądry, zacny mecenas, prawnik na sali kto ogarnia te tematy ?
    Nikon i podróże ...


  9. #9

    Domyślnie

    Przecież działania partii rządzącej co rusz udowadniają że mają serdecznie w D. obowiązujące przepisy w każdym aspekcie prawa więc twoje dane osobowe są na tyle mało ważne że można je udostępniać (wypowiedź Szydło). Odnośnie TVP SA czy nie SA to nie ma znaczenia. Płacić mamy za to że w domu stoi TV, a na co wydadzą pieniądze z tego podatku to już nie nasza sprawa.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  10. #10
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Kiedy zarejestrować odbiornik i kiedy zapłacić za 6 mc do tyłu? Ot jest jakiś jasnowidz?

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ktos ma wykupiony "abonament" w PIANO
    By Greg77 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 17:09
  2. Jaki abonament w jakiej sieci?
    By Beson in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 20:56
  3. Abonament
    By neos86 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •