Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Ktoś jeszcze nie podpisał?
    Ja nie podpisałem i nie podpiszę. Od ponad roku nie było aktualizacji, ale teraz robią aferę koperkową z ankietą. żal.pl

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    W wtyczkach: Viveza 2 ; Define2 , Sharpener Pro 3 , nie zauważam takiej możliwości. Można wtyczkę odpalić, ale brak możliwości otwarcia zdjęcia (Plik/Otwórz zdjęcia...)
    Nie wykluczam, że o czymś nie wiem
    Polecam współpracę z FastStone Image Viewer. W menu "Edycja -> Edytuj zewnętrznym programem -> Dodaj / Usuń programy..." klikasz "Dodaj" i szukasz pliku *.exe odpalającego pożądaną wtyczkę.
    Robisz sobie listę. Pierwszy program z listy uruchamiasz za pomocą klawisza "E", a kolejne za pomocą kombinacji "Alt+1", "Alt+2" itd. Oczywiście można też myszką z menu "Edycja -> Edytuj zewnętrznym programem".
    Kwestia jest taka, że nie wszystkie wtyczki obsługują polecenie "Zapisz jako...", zatem lepiej pracować na kopii, co też przyspiesza zapis.
    Mój workflow wygląda tak:
    1. Importuję RAWy do LRa, robię wstępną selekcję i obróbkę.
    2. Eksportuję wybrane pliki jako JPEGi najwyższej możliwej jakości.
    3. Przeglądem w FastStone i kopiuję do następnego katalogu, za pomocą klawisza C.
    4. Wbijam w ten katalog z kopiami i odpalam pierwszego fotosa Alt+4 co skutkuje uruchomieniem Analog Effex Pro 2 i wczytanie do niego zdjęcia, w nim zapodaję własny preset, czasem go delikatnie koryguję suwakami.
    5. Wracam do FastStone zaznaczam resztę zdjęć w katalogu i wciskam Alt+4, zatwierdzam wątpliwości FastStone.
    6. Czekam cierpliwie, aż wszystko się wczyta do AEP 2 i klikając "następne" przeglądam i ewentualnie delikatnie suwakami modyfikuję fotosy we wtyczce NIK.
    7. Na ostatnim zdjęciu wciskam, "Zapisz wszytko" i przełączam się do Chrome, bo mam starego kompa i trochę trwa zapis wszystkich zdjęć.
    8. Zmniejszanie, wyostrzanie i ewentualne drobne lokalne poprawki robię w PSE8.
    9. Wrzucam do netu i czekam na zachwyty.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Ja nie podpisałem i nie podpiszę. Od ponad roku nie było aktualizacji ...
    Od ponad roku jest za darmo.
    Może nie zrozumiałeś, po co jest ta petycja.

    "the work and projects may be destroyed with any new version of OS or applications like Lightroom"
    FastStone'a też to może dotyczyć.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta

    Polecam współpracę z FastStone Image Viewer. W menu "Edycja -> Edytuj zewnętrznym programem -> Dodaj / Usuń programy..." klikasz "Dodaj" i szukasz pliku *.exe odpalającego pożądaną wtyczkę.
    Robisz sobie listę. Pierwszy program z listy uruchamiasz za pomocą klawisza "E", a kolejne za pomocą kombinacji "Alt+1", "Alt+2" itd. Oczywiście można też myszką z menu "Edycja -> Edytuj zewnętrznym programem".
    Kwestia jest taka, że nie wszystkie wtyczki obsługują polecenie "Zapisz jako...", zatem lepiej pracować na kopii, co też przyspiesza zapis.
    Mój workflow wygląda tak:
    1. Importuję RAWy do LRa, robię wstępną selekcję i obróbkę.
    2. Eksportuję wybrane pliki jako JPEGi najwyższej możliwej jakości.
    3. Przeglądem w FastStone i kopiuję do następnego katalogu, za pomocą klawisza C.
    4. Wbijam w ten katalog z kopiami i odpalam pierwszego fotosa Alt+4 co skutkuje uruchomieniem Analog Effex Pro 2 i wczytanie do niego zdjęcia, w nim zapodaję własny preset, czasem go delikatnie koryguję suwakami.
    5. Wracam do FastStone zaznaczam resztę zdjęć w katalogu i wciskam Alt+4, zatwierdzam wątpliwości FastStone.
    6. Czekam cierpliwie, aż wszystko się wczyta do AEP 2 i klikając "następne" przeglądam i ewentualnie delikatnie suwakami modyfikuję fotosy we wtyczce NIK.
    7. Na ostatnim zdjęciu wciskam, "Zapisz wszytko" i przełączam się do Chrome, bo mam starego kompa i trochę trwa zapis wszystkich zdjęć.
    8. Zmniejszanie, wyostrzanie i ewentualne drobne lokalne poprawki robię w PSE8.
    9. Wrzucam do netu i czekam na zachwyty.
    Celem uzupełnienia, nie mam problemu z użyciem wspominanych wtyczek :Viveza 2 ; Define2 , Sharpener Pro 3 (jak i pozostałe). Robię to z poziomu programu Lightroom.
    Chciałem tylko zwrócić uwagę, że nie wszystkie wtyczki, jak napisałeś, działają jako samodzielny program.

    Mój workflow się różni. Mając RAW-a w LR po wstępnej obróbce, jeśli chcę użyć którejś z wtyczek po prostu klikam prawym myszy na zdjęciu, następnie Edit in i wybieram wtyczkę. Program LR w tym momencie tworzy plik (wybieram 16-bit Tifa i Color - AdobeRGB), który będzie obrabiany w danej wtyczce. Po użyciu wtyczki i wybraniu Zapisz, zdjęcie wraca automatycznie do LR.

    Co do Twojej metody mam wątpliwości czy dobrym pomysłem jest obrabianie stratnych plików JPG (nawet z najmniejszą kompresją) w wtyczkach Nik.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Od ponad roku jest za darmo.
    Zgadza się i od tego czasu nie było też żadnej aktualizacji. Co akurat Google zapowiedziało, może nie tak wprost jak obecnie, ale dało jasno do zrozumienia czemu z pakietu NIK robi freeware. Przytaczałem kilka postów wyżej komunikat z tamtego czasu. Ja pakiet kupiłem w 2013, jak Google w marcu 2016 dało za darmo, to ściągnąłem i zainstalowałem, obecnie można ściągnąć ten sam release co ponad rok temu. Wtedy trzeba było petycję robić.

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    FastStone'a też to może dotyczyć.
    Może, ale wątpię, chyba, że autor wytnie całkiem moduł związany z uruchamianiem innego programu, ale nie ma obowiązku aktualizacji FastStone. To jeden z tych programów, które są tworzone przez ludzi, nie korpo, które tylko patrzy jak tu doić klientów. Bardziej bym się obawiał, że kolejna aktualizacja OSa, nawet w ramach tej samej wersji, może unieruchomić wtyczki, ale aktualizację zawsze można odinstalować.
    Dla mnie obecna petycja to w delikatnej formie wołanie na puszczy, a w dosadnej, to ktoś sobie spam bazę powiększa, kosztem naiwniaków.

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Co do Twojej metody mam wątpliwości czy dobrym pomysłem jest obrabianie stratnych plików JPG (nawet z najmniejszą kompresją) w wtyczkach Nik.
    Te TIFFy, tworzone z poziomu LRa są gigantyczne, kilka razy większe niż moje RAWy, do tego nie kasują się po eksporcie plików. Strata zapewne jakaś jest, ale ja jej nie dostrzegam. Drukowałem z moich JPEGów 16 MPx potraktowanych NIKiem zdjęcia 90 x 60 cm i wyszły super. Zatem matematycznie masz rację, ale optycznie nie.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 09-06-2017 o 18:38
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Wtedy trzeba było petycję robić.
    Oficjalna wiadomość o zamknięniu Nik'a wyszła od Google jakieś 2 miesiące temu.
    Dość przepychanek.

    Pozdrawiam
    pss

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Te TIFFy, tworzone z poziomu LRa są gigantyczne, kilka razy większe niż moje RAWy, do tego nie kasują się po eksporcie plików. Strata zapewne jakaś jest, ale ja jej nie dostrzegam. Drukowałem z moich JPEGów 16 MPx potraktowanych NIKiem zdjęcia 90 x 60 cm i wyszły super.
    To prawda TIFFy mają dużą wagę, zwłaszcza 16-bitowe. Po obróbce i wyeksportowaniu gotowego pliku automatycznie sie nie kasują. Można to zrobić w LR usuwając ręcznie.
    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Zatem matematycznie masz rację, ale optycznie nie.
    Będę jednak odmiennego zdania Widzę optycznie różnicę, przykładowo obrabiając zdjęcie (zwłaszcza intensywniej - np. kilka filtrów w Nik) gdzie występuje niebieskie niebo. Przy obróbce 8-bitowego JPG-a, na niebie często wówczas pojawiają się widoczne gradienty (przejścia kolorów).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 09-06-2017 o 19:05

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Będę jednak odmiennego zdania Widzę optycznie różnicę, przykładowo obrabiając zdjęcie (zwłaszcza intensywniej) gdzie występuje jednolite niebieskie niebo. Przy obróbce 8-bitowego JPG-a na niebie często wówczas występują widoczne gradienty (przejścia kolorów).
    A tak, do dużych łagodnych gradientów JPEG nie wystarcza, ale u mnie to są pojedyncze zdjęcia w skali roku, wtedy mogę pracować na TIFFie. Do wszystkiego innego wystarcza JPEG, staram się nie karmić za bardzo mojego wewnętrznego Aspergera.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Photoshop + Nik Collection + przetwarzanie wsadowe
    By binabik in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 05:55
  2. My Little Collection
    By wpkx in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 05:19
  3. Photoshop CS6 PL + Google Nik Collection
    By elanek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 20:39
  4. [ Glamour/Beauty ] Hair Collection
    By kucza21 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 16:24
  5. [ Glamour/Beauty ] Mayo Collection
    By malita in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •