Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: grapieżnik

  1. #1

    Domyślnie grapieżnik

    Jakiś czas temu wrzuciłem drozda. Narzekając na posiadane szkło, czyli nikkora 55-300. @sasklacz poradził mi bym dalej z niego korzystał i na podstawie tego co wyjdzie ocenił jakie szkło nabyć.
    Dziś napatoczył mi się jakiś drapieżnik. Byłem gdzieś kilometr może dwa na zachód od miejscowości Łapsze Niżne w Pieninach gdy przeleciało coś nade mną i wylądowało na drzewie jakieś 70-80 metrów dalej. Pełny kadr z aps-c na najdłuższej ogniskowej (ekwiwalent 450 mm dla FF) wyszedł tak.
    Ptaszysko chwilę posiedziało obserwując mnie uważnie, więc ograniczyłem zbliżanie się.
    A potem pomachało mi skrzydłami...


    Przyznam się, że byłem zdziwiony, że duża część fotek wyszła nawet w miarę ostro, nie spodziewałem się tego po tym szkle.
    Mam dwa pytania. Pierwsze, nie wiem czy dobrze rozpoznałem gatunek bo jestem słaby z ornitologii, możecie mi potwierdzić lub poprawić : myszołów - buteo buteo
    A drugie, patrząc na powyższe obrazki w jaką najdłuższą ogniskową celować mając D7000 ?
    - stałka 300 mm z TC 1.4 lub więcej
    - zoom 400, 500 czy 600 mm
    W zakresie focenia ptaków jestem kompletnym nowicjuszem, ale zaczyna mi się to podobać ...
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 26-05-2017 o 16:43

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda mi to na Orlika Krzykliwego , jeśli tak to brawa za gatunek , ale mogę się mylić , bo aż tak się nie znam
    Tutaj ogniskowa 600 by się przydała , ale nadal by to były zdjęcia dokumentacyjne

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Odległość była zbyt duża by zrobić dobre jakościowo zdjęcie, jestem tego w pełni świadomy. Natomiast dla mnie ogromne zaskoczenie to mimo wszystko ostrość obrazka, kilka miesięcy temu dałem sprzęt do serwisu na kalibrację szkieł i AF w korpusie, aż takiej poprawy to się nie spodziewałem.

    Orlik krzykliwy ? hmmm na tym obszarze go nie odnotowano, jeśli to ten gatunek to rzeczywiście zaskoczenie. Zobacz na mapę występowania gatunków.

    http://www.ptakikarpat.pl/index.php?...&obszar=ID&m=3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •