Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego powerbanki tak dobrze się sprzedają

  2. #22

    Domyślnie

    Moim powerbankiem ładuję jeszcze dwie komórki co w sumie jest dla mnie ważniejsze. Zamiast powerbanku mogę też kupić więcej akumulatorów, ale to wszystko to następne koszty, większy ciężar, więcej ładowarek, kabelków, przepinanie sprzętu w nocy i czas. Poza tym powerbanki też są na prąd. Że się da to wiem, ale wiem też, że słabe akumulatory to wada bezlusterkowców.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W Wenecji raczej nie ma problemu z gniazdkami.
    Pływając cały dzień promami z wyspy na wyspę baterii nie naładujesz
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #24

    Domyślnie

    A wieczorem nie zawijałeś do portu? Wenecja to nie dżungla, chcesz to podładujesz a jak nie masz gdzie to wieczorem to zrobisz w hotelu lub w guesthousie. Ja piszę o bardziej ekstremalnych warunkach gdzie mogą być problemy z podładowaniem nawet przez kilka dni.

  5. #25

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem, ale do Wenecji nie trudno parę razy w życiu pojechać. Poza tym wyjazd na parę dni w jedno miejsce trudno porównać z dłuższym pobytem, gdzie np. masz i miasto, i góry, krajobrazy, przyrodę i wiele różnych sytuacji.
    Baterie bateriami, ale jeśli Twój pomysł na zdjęcia to 15 mm na FX to masz idealny sprzęt Ale jeśli jestem w miejscu, gdzie być może nigdy nie wrócę, miałbym pewien niedosyt, fotografując wszystko tylko jedną ogniskową. Więc plecak tak bardzo mi nie ciąży, żeby zrezygnować z wielu zdjęć. Mnie nikt nie przekona, że dobry zoom nie przydaje się w podróży i wystarczy jedna stałka. Ale co kto lubi, sprzętu jest sporo i każdy coś dobierze pod siebie.

  6. #26

    Domyślnie

    Wróciłem niedawno z miesięcznej wyprawy do Nepalu (90% czasu to pobyt Himalajach).
    Z moich obserwacji i doświadczeń:

    1. Dwie baterie do D500 są wystarczające bez ładowarki. Koledzy z bezlusterkowcami ciągle szukali gniazdek i płacili (na większych wysokościach) za każde ładowanie ~6USD. Bateria wystarczała im na 150-200 zdjęć. Tym samym zaoszczędziłem jakieś 50 dolarów

    2. Ciężko było zrobić zdjęcie bezlusterkowcem, gdzie potrzebna była jakakolwiek szybkość przy słabym świetle lub wyższe ISO.

    3. Jeden z kolegów miał bezlusterkowca z obiektywem Olympus 12-200. To wcale nie było małe i lekkie, a mały grip powodował, że po kilku minutach bolały dłonie. Ma to sens, ale z niewielkim obiektywem.

    4. Noszenie D500 z 17-55 boli ale miałem wiele sytuacji, kiedy w ciągu sekundy musiałem uruchomić aparat, ustawić ostrość i zrobić zdjęcie i bez lustrzanki i szybkiego obiektywu nie byłoby na to szans.

    D750 / D500 / D610 (było) / N17-55 2.8 / N28 1.8 / N50 1.8 / N80-200 2.8 / SIGMA A 50 1.4

  7. #27

    Domyślnie

    Wrzuć więcej zdjęć i trochę większe zdjęcia
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #28

    Domyślnie

    @Muszyna podpisuję się pod tym co napisał @PiKa obiema ręcoma
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Muszyna Zobacz posta
    Wróciłem niedawno z miesięcznej wyprawy do Nepalu (90% czasu to pobyt Himalajach).
    Z moich obserwacji i doświadczeń:

    2. Ciężko było zrobić zdjęcie bezlusterkowcem, gdzie potrzebna była jakakolwiek szybkość przy słabym świetle lub wyższe ISO.
    Dla mnie ten pukt to kompletna bzdura. Bezlusterkowce w większości maja matryce taka sama wielkościowo jak lustrzanka i szumy nie sa większe, ba nawet mniejsze aniżeli wiekszość luster. Moj D7100 szumi bardziej niż bezlusterkowiec fujika. AD w nim wcale nie jest gorszy, wyjątkiem sledzenie obiektu ale chyba w nepau nie sledziłes ciągłym Af-em tubylców czy gór...
    Jedyna przewaga lustra nad bezlustrem w tym przypadku to bateria aczkolwiek zaden problem miec druga czy 3 w kieszeni. Od roku D7100 lezy i sie kurzy od kiedy bezlustra jakością fotek juz dawno dogoniły a w przypadku mojej pary przegoniły lustro.

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale takie opowieści to można w kółko dawać, lepszy samsung, lepszy nikon, lepszy fuji, lepszy sony itd, a finalnie i tak nikt z was nie wskaże w ciemno patrząc na zdjęcia co jest z czego, dobre oko przy specyficznych ustawieniach wyłapie rodzaj lub nawet model obiektywu ( to akurat jest oczywiste ), w złych warunkach można starać się w zgadywanie po szumie i tyle.
    Najważniejsze są te dodatkowe rzeczy jak nasze osobiste preferencje, ja np wyleczyłem się w spaniałych wizjerów elektronicznych ale nie mówię że kiedyś nie wrócę, bezlustro z małymi zgrabnymi i lekkimi obiektywami ( tu wielki plus dla olympusa i głownie dla sony ) trzyma się dobrze ale wystarczy coś średniego jak na standardy bezluster i paluszki w rączce zaczynają cierpieć od trzymania tego i wtedy tęskni się za normalnym uchwytem i/lub lepiej wyważonym zestawem.
    Baterie na kilogramy, w samsungu zwłaszcza w NX30 wystarczał na 500-600 zdjęć jeden akku ale to co wyprawia sony A7 to masakra, oryginalna bateria po roku trzyma 150 zdjęć, zamienniki odpadają, a nikonem możesz spokojnie na ostatniej kresce zrobić jeszcze ze sto zdjęć.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki sprzęt do fotografii podróżniczej
    By halihead in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 12:09
  2. Jaki filtr do fotografi przyrody
    By Kamel112 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 23:00
  3. Jaki filtr do fotografi rajdowej ?
    By pestkos in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 13:20
  4. Obiektyw do fotografi ptactwa ?
    By tol2di in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 15:50
  5. Obiektyw Makro do fotografi Numizmatów - jaki ?
    By domel103 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-05-2007, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •