Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie "odciemnienie" oczu ze zdjęć

    Witam,

    ostatnio miałem okazję pofotografować przyjęcie komunijne (zupełnie amatorsko). Czyli przede wszystkim zdjęcia grupowe na zewnątrz.
    Niestety, pora na zdjęcia najlepsza nie była (słońce w górze), fotograf również nie poradził sobie z ustawieniem ludzi w tych warunkach ... w efekcie większość osób na fotografiach posiada cienie w oczach.

    Moje pytanie jest następujące: czy jest jakiś prosty sposób na poradzenie sobie z tymi cieniami jakimś darmowym programem do obróbki ? W ViewNX domyślam się, że nic z tym nie zrobie, ale może RawTherapee poradziłby sobie z tym ?
    Jeśli nie, trudno. Ale wnioski na pewno wyciągnę przed kolejną "sesją"
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

  2. #2

    Domyślnie

    W RawTherapee wyciągniesz cienie, ale na całym zdjęciu, bo nie ma masek. Możesz spróbować z on1 Effects, chyba akurat za darmo jest. Albo w Gimp. Może wersje testowe jakiegoś programu są dostępne (Affinity Photo, capture one itp)
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli masz rawa, to na pewno dużo da się poprawić, choć jeśli robiłeś w ostrym słońcu, może być potrzebne ostre wyciąganie, a przez to szczegółów w cieniu może być nie za dużo.
    View-NX sobie odpuść.
    W raw therapee spokojnie powinno dać się podnieść cienie. W nikonowskim darmowym Capture NX-D też. Tylko w tych programach nie ma obróbki lokalnej, tzn regulacja będzie dotyczyła całej powierzchni kadru.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 25-05-2017 o 08:38

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze.

    Tak, mam RAWy. Spróbuję więc doszkolić się z RawTherapee w tym kierunku.

    Jeśli ktoś w międzyczasie miały więcej rad to chętnie wysłucham
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

  5. #5

    Domyślnie

    Wywołaj RAWy w VIEWnx dwa razy. Jedno z normalną ekspozycją drugi raz sporo jaśniej.
    Ściągnij triala Photoshop Elements.
    Robisz warstwy z tych dwu zdjęć i jakąś maskę by oczy były z jaśniejszej warstwy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    Wywołaj RAWy w VIEWnx dwa razy. Jedno z normalną ekspozycją drugi raz sporo jaśniej.
    Ściągnij triala Photoshop Elements.
    Robisz warstwy z tych dwu zdjęć i jakąś maskę by oczy były z jaśniejszej warstwy.
    Dziękuję, będę chyba w ten sposób próbował
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

  7. #7

    Domyślnie

    Nie używaj View-NX. Jeśli chcesz darmowy program Nikona, to użyj Capture NX-D.

  8. #8

    Domyślnie

    Można też pobrać i zainstalować paczkę Google Nik Collection, a później otworzyć przez dowolny nikonowski darmowy program (nawet i ViewNX) odpowiedni element Nik Collection i pobawić się "lokalnie".

  9. #9

    Domyślnie

    Dotychczas korzystałem tylko z view-nx ale i nie bawiłem się w żadne większe manipulacje. Ale chętnie zobaczę jakie możliwości posiada capture nx-d. Nawet nie byłem świadomy takiego narzędzia.

    Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się cennymi radami!
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

  10. #10

    Domyślnie

    Jak nie masz dużo tych zdjęć to można w PS dokładnie obrysowac oko skopiować jako warstwę usunąć cienie z oka i nałożyć warstwę, tak wiem dużo z tym zabawy lecz czasami tak tylko się da.

    Wysłane z Xperia Z3
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 21:07
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  3. D200 - redukcja efektu "czerwonych oczu"...
    By cezet in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 09:54
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  5. [ Reportaż ] Rekonstrukcja historyczna "WRZESIEŃ 1939 NA ŻYWIECCZYŹNIE" Obrona fortu "WĘDROWIEC"
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •