Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Warszawa - skyline ;)

    Wszystkie zdjęcia wykonane tego samego dnia, w ciągu półtorej godziny. Nad miastem przewalały się chmury z deszczem, nawet zaczął padać śnieg (w maju), ale co chwilę się rozpogadzało i gdy dotarliśmy na miejsce, było już całkiem ładnie. Zapraszam:

    1 - od początku upatrzyłem sobie ten kadr



    2 - i doczekałem się światła zachodu



    3 - czasem trafiały się naprawdę fajne chmury



    4 - i na zakończenie wieczoru jeden szerszy kadr



    PS. Czy jest jakiś zgrabny polski odpowiednik wyrazu skyline? Panorama, widok... nie do końca mi pasują.
    Ostatnio edytowane przez creep ; 22-05-2017 o 21:00

  2. #2

    Domyślnie

    1 do mnie zdecydowanie gada. Ja architektury nie fotografuje, ale lubie czasami takie zdjecia poogladac
    I to mi sie bardzo podoba.
    Zebym jednak osiagnal pelnie zachwytu i podziwial doskonalosc zdjecia przydaloby sie zebys je wyprostowal.
    Ja wiem ze to nie jest pewnie nawet jeden stopien, krawedzie niektorych budynkow nie sa idelanie proste.
    Ale siermiezny i komunistyczny Pałac Kultury to nie nowoczesna awangarda tylko wytwor architektury ZSRR i na pewno jest prosty. Spojrz na prawa krawedz, bardzo delikatnie leci w lewo.
    A to architektura-gemoetria i zabawa liniami oraz forma tworzona przez nie. Tu niestety liczy sie nawet pol stopnia.

    Ogolnie zdjecie mi sie bardzo podoba, jak poprawisz to dla mnie bedzie bardzo dobre zdjecie na ktore moglbym nawet zaglosowac do kalendarza



    P.S
    Wariacja obrobkowa z 1 nawet ciekawa, to zdjecie prosi sie o pare wersji obrobki, sprobuj koniecznie mocnego, kontrastowego BW.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 22-05-2017 o 21:11
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za poświęcenie czasu i napisanie Twojej opinii. Mam problem z prostowaniem, prostowałem do prawej krawędzi PKiN. Wyprostowanie lewej to jest kwestia 0,2-0,3 stopnia, ale wtedy z kolei budynki z lewej strony zaczynają tracić piony. Prawą się nie przejmuję aż tak, bo tam i tak wszystko powyginane Chociaż powiem szczerze, myślałem że te dosłownie 3-4 piksele odchyłu przejdą niezauważone. I piszę to ja, fanatyk prostowania!

    Jedynkę traktuję jako wstęp, gdyż to właśnie dwójka jest tym zdjęciem które wychuchałem najbardziej. W międzyczasie chodziłem ze statywem po całej dostępnej przestrzeni, i za każdym razem wracałem do tego samego kadru. Ale może dlatego wystarczyło minimalnie inne ustawienie aby udało się - (jak mi się przynajmniej wydaje) - utrzymać piony na dwójce.

    Pewnie z czasem, gdy nabiorę trochę dystansu do tych zdjęć, obrobię jeszcze coś z tego dnia; chociaż ze względu na ograniczenia powierzchni nie mam za dużej różnorodności kadrów. Z drugiej strony, może po prostu wybiorę się tam jeszcze raz - nie mam problemu z powtarzaniem plenerów. Czy gdy piszesz o mocnym b&w, masz na myśli kierunek taki jak na 3, tylko jeszcze bardziej?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    (.............) Czy gdy piszesz o mocnym b&w, masz na myśli kierunek taki jak na 3, tylko jeszcze bardziej?
    3 jako BW jest ok mz.
    Kurde ja to glownie krajobraz, tam jest troche inaczej niz z budynkami.
    Mam na mysli zeby biele byly wyrazne, nie przepaly ale blisko tego A czernie smoliste, ale zeby nie stracic za duzo informacji.
    A jeszcze BW mozna robic na wiel sposobow...ja osobiscie np rzadko decyduje sie na mocne BW w krajobrazie i wysoki kontrast bo to zawsze wiaze sie z pewna utrata informacji w swiatlach i cieniach.
    Ale tu jakos to tak widze mocno...
    To po prostu byla sugestia, bo tak mi przyszlo na mysli patrzac na to zdjecie. Swiatlo miales dobre, to material wyjsciowy do obrobki masz dobry-na wiel sposobow.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Jedynkę traktuję jako wstęp, gdyż to właśnie dwójka jest tym zdjęciem które wychuchałem najbardziej.
    I to widać. Światło, kolory...wszystko fajnie gra. Podoba mi się bardzo
    Fuji

  6. #6

    Domyślnie

    Fajne, zwłaszcza 1 i 3 do mnie gadają Fajne światło na 4 też zatrzymuje oko na dłużej.
    |D700|D90|50 f/1.8|35 f/1.8|18-105 f/3.5-5.6|70-210 f/4-5.6|58 f/2|
    |OM-2 SP|OM-4|50 f/1.8|35 f/2.8|
    |flickr|Blogger|

  7. #7

    Domyślnie

    podoba mi się, bardzo ciekawe kadry chciałabym jeszcze zobaczyć resztę w bw
    D5100, N35 1.8, N50 1.8, Pentacon50 1.8

Podobne wątki

  1. [ Motoryzacja ] Nissan Skyline R30
    By JLz1 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 20:25
  2. [ Architektura ] London Skyline
    By SerU in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2016, 00:08
  3. Nissan Skyline R34
    By bastek in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 20:45
  4. [ Architektura ] Krakowski Skyline :-)
    By krakowiak79 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 00:44
  5. [ Architektura ] Skyline
    By urbanned in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 10:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •