Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    34

    Domyślnie d750 - error przy włączaniu

    Dzień dobry,
    czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją, otóż:
    body d750 po włączeniu i zrobieniu pierwszego zdjęcia ma jakąś taką przywieszkę, zacięcie jakby, czasami też pokazuje się error, nie zdarza się to zawsze, ale czasami,
    np. jak aparat leżał wyłączony jeden dzień i po włączeniu go na drugi dzień takie rzeczy się zdarzają. W ciągłej pracy - nigdy.
    Czy to jakaś wada sprzętowa, czy może za mała prędkość karty, albo jeszcze coś innego??
    Jeśli na aparacie wyświetlał się komunikat error to można to jakoś sczytać i sprawdzić?
    Ktoś się spotkał z takim problemem?
    ###

  2. #2

    Domyślnie

    Są takie rzeczy, szczególnie przy 1/4000s. Chyba nawet tu na forum wątek taki był. Miałeś wymieniana migawkę, czy co ta ostatnia akcja serwisowa obejmowała?
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    34

    Domyślnie

    Aparat kupiony używany z małym przebiegiem, nie wiem czy był w serwisie i co z nim było robione, można to sprawdzić?
    ###

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić czy aparat jest objęty akcja serwisową. Poszukaj na stronie Nikona, musisz podać numer seryjny. Wydaje mi się, że wymieniają za darmo, nawet po gwarancji, jeśli aparat jeszcze nie był "robiony".
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem (mam?) ten problem - mój numer seryjny nie wskazuje na recall-a, ale poczytałem na necie, ludzie to mają - a że kończy mi się gwarancja, odesłałem na Łopuszańską.

    Niemal natychmiast status naprawy zmienił się z "otrzymano" na "sprzęt oczekuję na dostawę części zamiennych" (aha! wiedzieliście od razu, co jest nie tak, a Nikon jak zwykle schował głowę w piasek zamiast ogłosić trzecią notę serwisową na ten sam model), i czekam.

    I czekam...

    I czekam...

    Zaraz minie miesiąc.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m2g2 Zobacz posta
    Miałem (mam?) ten problem - mój numer seryjny nie wskazuje na recall-a, ale poczytałem na necie, ludzie to mają - a że kończy mi się gwarancja, odesłałem na Łopuszańską.

    Niemal natychmiast status naprawy zmienił się z "otrzymano" na "sprzęt oczekuję na dostawę części zamiennych" (aha! wiedzieliście od razu, co jest nie tak, a Nikon jak zwykle schował głowę w piasek zamiast ogłosić trzecią notę serwisową na ten sam model), i czekam.

    I czekam...

    I czekam...

    Zaraz minie miesiąc.
    Nie schował głowy tylko akcja serwisowa jest ogłoszona oficjalnie. Pierwsza była ze źle zamontowanym czujnikiem AF i flarą, a druga akcja serwisowa - niezależna od pierwszej dotyczy migawki i o ile się nie mylę obejmuje potencjalnie 3 elementy które mogą wymagać wymiany. Te wady fabryczne uznane oficjalnie są podobnie jak inne do tej pory usuwane za darmo i bez ograniczeń wynikających z terminu gwarancji.

    EDIT: Każda akcja serwisowa obejmuje aparaty o danym zakresie numerów seryjnych i każda ma formularz pozwalający sprawdzić, czy dany egzemplarz jej podlega.

    https://nikon.tfaforms.net/236
    https://nikon.tfaforms.net/215
    Ostatnio edytowane przez pawel ; 20-06-2017 o 18:29

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, tylko z postu powyzej wynika ze aparat kolegi m2g2 nie lapal sie na akcje serwisowa sprawdzajac po numerze seryjnym... no i ciekawe czy uznaliby taka naprawe po gwarancji. Nie pierwszy taki przypadek na forum.

  8. #8

    Domyślnie

    Napisałem to tylko aby ludzie mieli świadomość, że są to różne akcje i dla każdej trzeba sprawdzić nr seryjny w innym formularzu. Być może nie każdy z nich wiedział i sprawdził na wypadek pierwszej akcji serwisowej, mając problem z migawką, wówczas nie było by informacji, że aparat może być dotknięty problemem.

Podobne wątki

  1. D750, odcięcie/cień widoczny przy flarze
    By Adam71 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1509
    Ostatni post / autor: 14-08-2019, 19:22
  2. D700 dźwięk przy włączaniu i wyłączaniu
    By Fotjaro in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 16:54
  3. Error
    By Zena in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-06-2010, 14:50
  4. Error
    By division in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2009, 19:11
  5. D80 - error
    By ranbir kapoor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-12-2006, 19:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •