Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Exa system +Zeiss 50/2.8

    Koledzy
    Znalazłem dziś u teściów wspomniany zestaw aparat Exa System z obiektywem Carl Zeiss Jena 50/2.8 plus lampa błyskowa Czajka. Wszystko w 100% sprawne (lampa wciąż działa nawet z moim D700).
    Czy to ma jakaś wartość materialna?
    Zestaw wyglada bardzo imponująco, w b. Dobrym stanie
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Ja próbuję sprzedać jedną swoją Exakte z tym szkłem i nie jest łatwo... Exa będzie starsza, ale jak wyjmiesz 200-300 zł za taki zestaw, to maks. Może sobie zostaw i spróbuj zrobić rolkę filmu? Masz kominek, czy pryzmat? Za światłomierz może Ci posłużyć cyfrowe lustro

  3. #3

    Domyślnie

    Jest z kominkiem ))
    Za taka cenę zdecydowanie kupie film i powalczę ))
    Kominek demoluje wizjer w moim d700
    Ogólnie jestem pod ogromnym wrażeniem zaawansowa tego sprzeta

    Jaki film do tego pasuje? 35mm?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, normalny 35 mm. Dość oryginalnie się tym robi zdjęcia Szczególnie ze spustem po lewej stronie, a transportem po prawej

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja próbuję sprzedać jedną swoją Exakte z tym szkłem i nie jest łatwo... Exa będzie starsza, ale jak wyjmiesz 200-300 zł za taki zestaw, to maks. Może sobie zostaw i spróbuj zrobić rolkę filmu? Masz kominek, czy pryzmat? Za światłomierz może Ci posłużyć cyfrowe lustro
    Witam!
    Exa nie była starsza, to była uproszczona, bardziej "amatorska" i tańsza wersja Exakty (dokładnych różnic nie pomnę teraz). Były produkowane równolegle zdaje się.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Witam!
    Exa nie była starsza, to była uproszczona, bardziej "amatorska" i tańsza wersja Exakty (dokładnych różnic nie pomnę teraz). Były produkowane równolegle zdaje się.
    pozdrowienia!
    Masz rację Exakty miały bajery, na przykład nożyk do przycinania filmu, lepsze czasy pracy migawki. Bardzo oryginalnie się pracuje z tymi aparatami. Obraz w kominku, bezcenny

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Masz rację Exakty miały bajery, na przykład nożyk do przycinania filmu, lepsze czasy pracy migawki. Bardzo oryginalnie się pracuje z tymi aparatami. Obraz w kominku, bezcenny
    Ja miałem z kominkiem Praktinę IIa - tzn miała wymienny albo kominek, albo pryzmat. Ale wrażenia nie do powtórzenia. Była to bardzo fajna opcja w wielu sytuacjach - analog gibanego ekranika w cyfrówkach.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #8

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 23:24
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  3. serwis Zeiss
    By kichu in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 19:13
  4. Zeiss Ikon
    By Adams in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 00:06
  5. Obiektywy Zeiss
    By adrian in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-10-2006, 08:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •