Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie ERR i R11, R12 Nikon D750

    Nikon D750, roczne używanie, przyciskam spust migawki podnosi lustro i ERR. Lustro nie opada, LV nie działa. Ustawiam MLP, przycisk migawki lustro opada. Aparat działa jakiś czas. Następnie znowu to samo, ale już nie działa ustawienie na MLP. Wyświetla ERR, potem w rogu najpierw R11, potem R12. Miał ktoś podobnie? Chyba mi padł nowy Nikon. Co to za szajs jakiś, Olympusem 5 lat robiłam i nic się nie działo.

  2. #2

    Domyślnie

    Swojego czasu mój D700 był w serwisie wielokrotnie.

  3. #3
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Kupilas nowego na gwarancji czy od niemca co plakal jak sprzedawal?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli roczny i z polskiej dystrybucji, to zapewne na gwarancji.
    Jeśli z szarego importu, to może łapie się na akcję serwisową?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Zgłaszam się. Miałem podobnie. Mam dwie sztuki D750, obie od nowości u mnie, kupione w polskiej dystrybucji. Przebiegi w obu korpusach względnie małe, tj. poniżej 40 tyś. Sztuka pierwsza, ponad dwa lata u mnie (więc już po gwarancji), objęta akcją serwisową (flara i druga przypadłość ujawniona później - nie pamiętam co to było). Żadna przypadłość nie dotknęła mnie w praktyce, oddałem go do serwisu w zeszłym roku, bo robię śluby i chciałem mieć spokojne sumienie, że mimo wszystko coś nie rypnie. Aparat po powrocie z serwisu działał tak samo dobrze jak wcześniej. W miniony weekend robiłem sesję zdjęciową i przy pierwszym wykonywanym zdjęciu wystąpiły objawy jak powyżej, tj. lustro nie opadło, a na wyświetlaczu pojawił się ERR. Po ponownym naciśnięciu spustu lustro opadło i dalsza część sesji przebiegła bez problemów. Odłożyłem aparat do torby i następnego dnia podczas kolejnej sesji to samo. Pierwsze zdjęcie - zawieszenie lustra i ERR, po naciśnięciu spustu powrót do normy i dalsza praca bez przygód. O ile pamiętam te pierwsze zdjęcia były robione na dość krótkich czasach, tj. 1/2000 albo krócej.
    Sztuka druga ponad rok u mnie, nie była objęta akcją serwisową. Po przypadku sztuki pierwszej wziąłem dziś rano drugi aparat, ustawiłem czas na 1/2000, nacisnąłem spust i .......dokładnie to samo.

    No i zrobiło mi się trochę ciepło, bo zagęszczenie zleceń ślubnych się zbliża a tu taki klops. Najśmieszniejsze, że w gruncie rzeczy nie wiem, czy to cały czas było i po prostu okoliczności były takie, że nie zauważyłem usterki. Zawsze przed ślubem "przestrzeliwuję" aparaty, ale że robię to w domu to ustawiam czasy dłuższe, a ponoć występuje to przy czasach krótkich. Nie wiem czy się tym przejmować, czy jest to oznaka jakiejś usterki, która będzie postępowała i zakończy się np. padnięciem migawki.... A może ten typ tak ma? Pierwsze zdjęcie zrobić na długim czasie a potem nie przejmować się dalej pracować?

  6. #6

    Domyślnie ERR i R11, R12 Nikon D750

    Już gdzieś komuś o tym pisałem. To wyglada jak znany problem z d750. Pierwsze zdjęcie na krótkim czasie powoduje taki efekt. Wydawało mi się jednak, że któraś akcja serwisowa eliminowała tę przypadłość. W moim aparacie próbowałem ją wymusić i nie udało mi się. A mam z pierwszej serii (albo raczej kupiony w roku wypuszczenia na rynek).

    Za to w d200 z To12-28/4 mam często podobny problem

    Znalazłem, nie wiem jak wkleić link w Tapatalku:"d750 - error przy włączaniu"
    Ostatnio edytowane przez pawl_s ; 23-05-2017 o 13:30
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PRS Zobacz posta
    Zgłaszam się. Miałem podobnie. Mam dwie sztuki D750, obie od nowości u mnie, kupione w polskiej dystrybucji. Przebiegi w obu korpusach względnie małe, tj. poniżej 40 tyś. Sztuka pierwsza, ponad dwa lata u mnie (więc już po gwarancji), objęta akcją serwisową (flara i druga przypadłość ujawniona później - nie pamiętam co to było). Żadna przypadłość nie dotknęła mnie w praktyce, oddałem go do serwisu w zeszłym roku, bo robię śluby i chciałem mieć spokojne sumienie, że mimo wszystko coś nie rypnie. Aparat po powrocie z serwisu działał tak samo dobrze jak wcześniej. W miniony weekend robiłem sesję zdjęciową i przy pierwszym wykonywanym zdjęciu wystąpiły objawy jak powyżej, tj. lustro nie opadło, a na wyświetlaczu pojawił się ERR. Po ponownym naciśnięciu spustu lustro opadło i dalsza część sesji przebiegła bez problemów. Odłożyłem aparat do torby i następnego dnia podczas kolejnej sesji to samo. Pierwsze zdjęcie - zawieszenie lustra i ERR, po naciśnięciu spustu powrót do normy i dalsza praca bez przygód. O ile pamiętam te pierwsze zdjęcia były robione na dość krótkich czasach, tj. 1/2000 albo krócej.
    Sztuka druga ponad rok u mnie, nie była objęta akcją serwisową. Po przypadku sztuki pierwszej wziąłem dziś rano drugi aparat, ustawiłem czas na 1/2000, nacisnąłem spust i .......dokładnie to samo.

    No i zrobiło mi się trochę ciepło, bo zagęszczenie zleceń ślubnych się zbliża a tu taki klops. Najśmieszniejsze, że w gruncie rzeczy nie wiem, czy to cały czas było i po prostu okoliczności były takie, że nie zauważyłem usterki. Zawsze przed ślubem "przestrzeliwuję" aparaty, ale że robię to w domu to ustawiam czasy dłuższe, a ponoć występuje to przy czasach krótkich. Nie wiem czy się tym przejmować, czy jest to oznaka jakiejś usterki, która będzie postępowała i zakończy się np. padnięciem migawki.... A może ten typ tak ma? Pierwsze zdjęcie zrobić na długim czasie a potem nie przejmować się dalej pracować?

    U mnie chyba padła całość, przestał reagować na podnoszenie lampy, nie działało nic!

  8. #8

    Domyślnie

    Też miałem taką zwiechę. Na spacerze w Łazienkach w zimę przy -20C ze dwa lata temu. Wyjąłem baterię i pomogło. Potem aparat poszedł na akcję i jak dotąd spokój.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie pojawil sie err pare dni temu, na 1/4000, ponowne nacisniesie spustu migawki i mozna robic zdjecia dalej. aparat z pl dystrybucji, nie objety akcja serwisowa. problem pojawil sie jakis czas po podpieciu 105dc, podlacze inny obiektyw na pare dni i sprawdze czy moze miec jakis zwiazek. jesli to samo to pozostaje serwis, aparat jeszcze na gwarancji. jakie macie doswiadczenia z pl serwisem na lopuszanskiej?daja rade czy moze sporowac wyslac do serwisu zagranice?

  10. #10
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    wymiana migawki... moj sie tez nie kwalifikowal na akcje serwisowa ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •