Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Masowa konwersja nef do jpeg

    Cześć,
    jakim programem można przekonwertować kilkaset zdjęć nef (D750) do jpg/jpeg?
    Przyznam się, nie szukałem na forum, ponieważ potrzebuje na tą chwilę szybko to zrobić.
    Dzięki.

    Ok, stary dobry IrfanView . Przepraszam za zbędny temat, IrfanView nie chciał mi otwierać nefów, ponieważ zainstalowałem plugins 32bit na wersji 64. Po instalacji odpowiedniej wersji wszystko śmiga, jak trzeba.
    Do zamknięcia- a nawet do usunięcia.
    Ostatnio edytowane przez mikul22 ; 21-05-2017 o 14:45
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  2. #2

    Domyślnie

    Nic się zamykać nie będzie... zostanie dla potomnych

    Jak coś to można ściągnąć lightrooma cc w wersji trial i nim takie cuda też zrobić. Przy okazji jak nie wyjdzie jakiś zdjęcie to można poprawić.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Najprościej to programem Nikona - ViewNX
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    ViewNx dodatkowo zmieni nazwę na datę i czas i co tam chce się jeszcze, a na dodatek doda ścieżkę GPS pięknie tagując pliki.

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  5. #5

    Domyślnie

    ViewNX2, NX-i, NX-D, ACR, PS...

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o mnie, to IrfanView obsługuje mi się super, ale to pewnie z przyzwyczajenia. Od dawna go używam do przeglądania zdjęć, wsadowej konwersji itp. Szybki, mały. ViewNX 2 dopiero zainstalowałem. Chyba zostanę przy irfanView. Czy ktoś się orientuje, jak to jest z wyświetlaniem przez programy plików RAW/NEF? Czy każdy ma jakieś swoje widzimisię i wyświetla po swojemu? Obecnie nie mam monitora jeszcze skalibrowanego, więc specjalnie nie próbuję tego porównywać, ale może istnieje odpowiedź i nie warto się bawić w takie sprawdzanie? Czyli - czy IrfanView dobrze mi wyświetla pliki nef z d750?
    Gdzieś czytałem taki wątek o przeglądarkach obrazów względem właśnie wyświetlania rawów, ale jakoś nie mogę go znaleźć.
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikul22 Zobacz posta
    Czy ktoś się orientuje, jak to jest z wyświetlaniem przez programy plików RAW/NEF? Czy każdy ma jakieś swoje widzimisię i wyświetla po swojemu? Obecnie nie mam monitora jeszcze skalibrowanego, więc specjalnie nie próbuję tego porównywać, ale może istnieje odpowiedź i nie warto się bawić w takie sprawdzanie? Czyli - czy IrfanView dobrze mi wyświetla pliki nef z d750?
    Gdzieś czytałem taki wątek o przeglądarkach obrazów względem właśnie wyświetlania rawów, ale jakoś nie mogę go znaleźć.
    Raw nie jest obrazem rgb , który się ogląda. Żeby go obejrzeć, trzeba go wywołać. Stąd porównania Rawa do negatywu. Jak sobie wywołasz, tak będziesz miał. Tu też moim zdaniem trafna jest analogia do analogu, gdzie wiele zależało od materiałów i procesu wywołania. Rezultat zależał od widzimisię wywołującego oraz od dostępnych materiałów i narzędzi. I nikt się nie dziwił, że na papierze kodaka zdjęcia wyglądały inaczej niż na fuji. Tu jest analogicznie.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 26-05-2017 o 18:23

  8. #8

    Domyślnie

    Należy tylko dodać, że programy Nikona w trakcie "wywołania" automatycznie uwzględniają ustawienia Picture Control w aparacie więc obraz jest od razu taki jak JPG na podglądzie w aparacie. W innych programach obrazek będzie zazwyczaj trochę wyprany z kolorów, a kolory zależą od użytej "wywoływarki".

  9. #9

    Domyślnie

    Programy Nikona umożliwiają też seryjne przetwarzanie (na pewno Capture NX-D umożliwia). Ich zaletą jest to, że bez kombinowania faktycznie uzyskujesz jpegi prawie takie jak z aparatu. Można znaleźć drobne różnice między jpegami z komputera w porównaniu z tymi z aparatu. Ale różnice są niewielkie, dla większości w 99% niezauważalne.

Podobne wątki

  1. Masowa zmiana exif
    By Dj Haker in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 14:46
  2. Impreza masowa, a fotografowanie
    By stanseba in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 18:40
  3. Masowa obróbka zdjęć
    By SX125 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 13:18
  4. Masowa obróbka zdjęć
    By Andre in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 19:06
  5. konwersja z RAW (NEF) na jpeg po raz kolejny
    By kessey in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2005, 23:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •