Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Ten filmik nie odpowiada na żadne moje pytanie. Przy matrycy 1 cala, ogniskowej 8,8 mm i przysłonie f/1,8 wszystko jest ostre od 2 m do nieskończoności. Tam AF w ogóle nie musi pracować.

    Potrzebuję sprzętu, który będzie sprawnie i automatycznie zmieniał płaszczyznę ostrości w zakresie 0,5 m do nieskończoności i to nie tylko na szerokim kącie.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12

    Domyślnie

    Canon G7X z przechylanym dotykowym ekranem pozwala na dynamiczny w czasie filmowania wybór punktu ostrości.
    Pozdrawiam, Jurek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ... Przy matrycy 1 cala, ogniskowej 8,8 mm i przysłonie f/1,8 wszystko jest ostre od 2 m do nieskończoności. Tam AF w ogóle nie musi pracować...
    Czasem bym chciał, żeby tak było. Niestety nie jest. Mam na myśli AF, który nie musi pracować.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Czasem bym chciał, żeby tak było. Niestety nie jest. Mam na myśli AF, który nie musi pracować.
    W wielu przypadkach nie musi. A jeśli pracuje, to znaczy, że jest kiepski Przynajmniej ja tak to widzę pod kątem moich potrzeb.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ten filmik nie odpowiada na żadne moje pytanie. Przy matrycy 1 cala, ogniskowej 8,8 mm i przysłonie f/1,8 wszystko jest ostre od 2 m do nieskończoności. Tam AF w ogóle nie musi pracować.

    Potrzebuje sprzętu, który będzie sprawnie i automatycznie zmieniał płaszczyznę ostrości w zakresie 0,5 m do nieskończoności i to nie tylko na szerokim kącie.
    No to masz problem.
    Mialo byc cos prostego, amatorskiego a z tego co piszesz potrzebujesz czegos bardziej zaawansowanego

    U mnie dopiero A6000 radzi sobie z AF-em
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    No to masz problem.
    Mialo byc cos prostego, amatorskiego a z tego co piszesz potrzebujesz czegos bardziej zaawansowanego

    U mnie dopiero A6000 radzi sobie z AF-em
    Oczywiście, że potrzebuję czegoś technicznie zaawansowanego, tyle że prostego w obsłudze (zautomatyzowanego). Taki RX100 V daje radę w stopniu więcej niż zadowalającym i jedynie cena i brak dotykowego ekranu mnie powstrzymują od zakupu. Zastanawiam się więc nad tańsza alternatywą. Tutaj chyba najbardziej sensowny byłby G7X II.

    Ciekawi mnie też jak X-T20 radzi sobie z wykrywaniem twarzy i śledzeniem wskazanego obiektu w wideo. Gdyby okazało się, że działa to wystarczająco dobrze, miałbym problem z głowy.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Oczywiście, że potrzebuję czegoś technicznie zaawansowanego, tyle że prostego w obsłudze (zautomatyzowanego). Taki RX100 V daje radę w stopniu więcej niż zadowalającym i jedynie cena i brak dotykowego ekranu mnie powstrzymują od zakupu. Zastanawiam się więc nad tańsza alternatywą. Tutaj chyba najbardziej sensowny byłby G7X II.

    Ciekawi mnie też jak X-T20 radzi sobie z wykrywaniem twarzy i śledzeniem wskazanego obiektu w wideo. Gdyby okazało się, że działa to wystarczająco dobrze, miałbym problem z głowy.
    Najlepiej samemu sprawdz jak sie zachowuje AF dla panasa i fuji.
    Oprocz puszki jest jeszcze szklo i to razem musi szybko brykac.

    X-T20 ma szybszy AF niz X-T10 ale jak to w filmowaniu bywa trzeba zestawic ze szklami i sprawdzic jak szybko reaguje mechanika -> porobic testy.

    Co do SONY RX100V pomysl o tym, ze to jest male i lekkie i zajmuje malo miejsca a... moze wiele w praktyce . Tylko TA CENA.
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 22-05-2017 o 13:57 Powód: ...
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W wielu przypadkach nie musi. A jeśli pracuje, to znaczy, że jest kiepski Przynajmniej ja tak to widzę pod kątem moich potrzeb.
    Dokładnie tak. Kiepski, to może lekka przesada, ale do ideału to mu daleko . Obawiam się, ze będziesz miał kłopot ze znalezieniem malej puszki z bardzo dobrym AF-em.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zhiyun bardzo nisko wycenia swoje zabawki. Trudno znaleźć coś przyzwoitego w niższej cenie. Jest jeszcze Feiyu, ale oni mają trochę drożej. Co do AF-C to sporo osób używa do "vblogingu" EOSów M. 5ka jest bardzo droga, ale 6ka jest sporo tańsza od RX100V. Oczywiście nie ma tam 4K.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    D7200 + N 35, N 18-105; D40 + N 18-55; SB-700

  10. #20

    Domyślnie

    Udało mi się trafić na używany G7X II za rozsądne pieniądze. Obejrzałem trochę testów na YouTubie i wydaje mi się, że powinien wystarczyć do moich zastosowań, choć nie jest to do końca poziom RX100 V jeśli chodzi o AF.

    Czekam więc na przesyłkę i na pewno przetestuję zarówno aparat, jak i gimbala
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. AKT -czym jest , czym być "powinien" - pogadajmy :)
    By fafniak in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 05:14
  2. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  3. Czym "przemyć" obiektyw?
    By Michaelg in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 31-12-2009, 22:22
  4. [ Reportaż ] Rekonstrukcja historyczna "WRZESIEŃ 1939 NA ŻYWIECCZYŹNIE" Obrona fortu "WĘDROWIEC"
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 12:30
  5. Badanie: Czym jest dla nas "Stara Fotografia" ?
    By easymuffin in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •