Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Kinga ;)

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    Czyli samo wysłanie aparatu z Sigma do serwisu Sigmy w niczym by mi teraz nie pomogło? A co jeśli wcześniej miałem kitowego 18-55 i w nim nie było raczej problemu z ostrością jak tak porównywałem zdjęcia zrobione kitowym nikkorem z tymi zdjęciami wrzuconymi tutaj? Teraz robiąc zdjęcia tej dziewczynie Sigma właśnie ustawiając ostrość na pewno na twarzy kilkakrotnie zdarzyło się tak, że już na wyświetlaczu aparatu widziałem, że twarz jest rozmazana.
    Kitowe szkła są często w miarę poprawnie kalibrowane, a przede wszystkim ciemne, więc tam drobnych problemów z BF/FF nie zobaczysz. Znajdź sobie na necie FocCala, taki papierowy celownik do sprawdzania AF, złóż, daj aparat na statyw i zrób test z 35DX, a później z Sigmą. Test najprościej zrobić tak, że robisz zdjęcie przez wizjer i LV i patrzysz, czy na obu ostrość jest w tym samym miejscu. Na Twoich zdjęciach na pewno ostrości nie ma tam, gdzie Ty chcesz żeby była.

  2. #32

    Domyślnie

    W opisie filmiku masz link do pobrania fajnego kalibratora: https://www.youtube.com/watch?v=lxitkKn7ZTQ
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #33

    Domyślnie

    Z Nikkorem 35 będzie łatwiej sprawdzić czy coś jest nie tak, ale z Sigmą będziesz miał trochę więcej gimnastyki. Jeśli trafił Ci się rozjechany egzemplarz to niewiele z tym zrobisz. W tym zumie nie dość, że powinno się sprawdzić różne ogniskowe to do tego dochodzą jeszcze różne "odległości ostrzenia", bo obiektyw może zachowywać się inaczej gdy ostrzysz na coś co znajduje się blisko a inaczej na coś co majaczy na horyzoncie.

  4. #34

    Domyślnie

    Na pewnym ogłoszeniowym portalu też masz wszystkie zdjęcia nieostre... tak jakoś dzisiaj trafiłem na te komunijne zdjęcia
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Na pewnym ogłoszeniowym portalu też masz wszystkie zdjęcia nieostre... tak jakoś dzisiaj trafiłem na te komunijne zdjęcia
    Na pewno wszystkie? Tam tylko te dwa komunijne są z z tej sigmy jedno o ile pamiętam z 35 a reszta to kitowy 18-55.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dzieki za wszystkie uwagi i podpowiedzi. generalnie w poniedziałek wybieram się do jednego serwisu w Poznaniu zeby sprawdzić czy kalibracja na pewno pomoże,a jesli tak to wtedy wysle do Gdyni i tyle. Moze będzie lepiej. Dzieki

  6. #36

    Domyślnie

    Moim zdaniem wszystkie są nieostre. Gratuluję też odwagi i jeśli masz klientów to tym bardziej

    Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Moim zdaniem wszystkie są nieostre. Gratuluję też odwagi i jeśli masz klientów to tym bardziej

    Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
    No to moze w takim razie wina nie leży po stronie aparatu. Dziekuje,nie narzekam

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Kinga
    By photoholic in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 10:57
  2. [ Portret ] Kinga
    By Jabolix in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 02:52
  3. [ Portret ] Kinga
    By Jabolix in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 08:03
  4. [ Portret ] Kinga
    By Witek "Wisz" in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 02:18
  5. [ Portret ] Kinga
    By mim2brs in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •