Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Kinga ;)

  1. #21

    Domyślnie

    @voyciu mam teraz telefon tylko do obyczajania, ale zdjęcie chłopca, za którym jest murek, wyraźnie obnaża back focus... Zrób sobie kilka zdjęć na LV, zobaczysz różnice. Sigma z aparatem do kalibracji w Gdyni

  2. #22

    Domyślnie

    To mam pytanie,bo mam jeszcze w niedziele komunie,na której mialem robic zdjęcia. Co w takim razie zrobic zeby cos z nich wyszlo? W Poznaniu nie znajdę żadnego serwisu,który by to ogarnął?

  3. #23

    Domyślnie

    Kompletnie nie wiem czy to by wyszło, ale może da się korygować bf ręcznie z każdym zdjęciem?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #24

    Domyślnie

    z d5200 nie masz mikroregulacji, więc pozostaje serwis. Jeżeli Twoja 35ka to Nikkor to zaczyna się zabawa, oni nie kalibrują pod body tylko do wzorca. Zainteresuj się może Studio5s, ma dobrą opinię tutaj.

    Co do zdjęć, to niestety, ale jest dość słabo. Po pierwsze światło, na pierwszych trzech komunijnych jest za ostre, wygląda kiepsko, zapewne robiłeś je gdy słońce było dość wysoko nad horyzontem, stąd brzydkie cienie. Podbicie ekspozycji jak na 1. wcale nie załatwia sprawy. Poszukaj odrobiny cienia, ewentualnie ustaw osobę między słońcem a Tobą i wprowadź odpowiednią korektę ekspozycji. Ewentualnie zbij trochę zastane i doświetl lampą w jakimś kompaktowym roundflashu albo flashbenderze. Każda opcja będzie lepsza.
    Po drugie kompozycja, ucięty kawałek buta, stopy.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #25

    Domyślnie

    jak dla mnie na tych drugich też nieostre i to mocno, coś jest grubo nie tak z tą ostrością

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    z d5200 nie masz mikroregulacji, więc pozostaje serwis. Jeżeli Twoja 35ka to Nikkor to zaczyna się zabawa, oni nie kalibrują pod body tylko do wzorca. Zainteresuj się może Studio5s, ma dobrą opinię tutaj.

    Co do zdjęć, to niestety, ale jest dość słabo. Po pierwsze światło, na pierwszych trzech komunijnych jest za ostre, wygląda kiepsko, zapewne robiłeś je gdy słońce było dość wysoko nad horyzontem, stąd brzydkie cienie. Podbicie ekspozycji jak na 1. wcale nie załatwia sprawy. Poszukaj odrobiny cienia, ewentualnie ustaw osobę między słońcem a Tobą i wprowadź odpowiednią korektę ekspozycji. Ewentualnie zbij trochę zastane i doświetl lampą w jakimś kompaktowym roundflashu albo flashbenderze. Każda opcja będzie lepsza.
    Po drugie kompozycja, ucięty kawałek buta, stopy.

    Tak, moja 35ka to nikkor. dlaczego mówisz, że zaczyna się zabawa? Bo nie bardzo rozumiem

    A co do zdjęć, to zdjęcia rzeczywiście były robione w pełnym słońcu i nie bardzo był tam gdzieś cień.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    Tak, moja 35ka to nikkor. dlaczego mówisz, że zaczyna się zabawa? Bo nie bardzo rozumiem
    Ja Ci o tym już pisałem. Musisz sobie kalibrować D5200 do wzorca, 35DX do wzorca, a później dopiero Sigmę do D5200. Też polecam zainteresować się serwisem Studio5s w zakresie D5200 i 35. Sigmę później z aparatem wyślesz do Gdyni.
    Co zrobić... Chyba tylko zdjęcia live view... One są pozowane, więc dasz radę...

  8. #28

    Domyślnie

    Możesz jeszcze z wciśniętym do połowy spustem migawki zrobić krok w tył, ale to karkołomne rozwiązanie
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #29

    Domyślnie

    Albo w tym samym momencie poprosić modela by zrobił krok do przodu. Zanim namówicie kolegę na serwis niech może lepiej zrobi ten prosty test na BF/FF w LV w kontrolowanych warunkach na statywie. Bo może się okazać, że winna jest np technika wykonywania zdjęć. Był tu kiedyś taki wątek w którym osoba też narzekała, że ostrzy jej na drugi plan albo z przodu. Na nefach można było jednak podejrzeć na co był ustawiony punkt AF i o dziwo nie było to tam gdzie zarzekała się ta osoba. Nie piszę, że tak jest i w tym przypadku, ale lepiej sprawdzić skoro nic to nie kosztuje (oprócz czasu).

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja Ci o tym już pisałem. Musisz sobie kalibrować D5200 do wzorca, 35DX do wzorca, a później dopiero Sigmę do D5200. Też polecam zainteresować się serwisem Studio5s w zakresie D5200 i 35. Sigmę później z aparatem wyślesz do Gdyni.
    Co zrobić... Chyba tylko zdjęcia live view... One są pozowane, więc dasz radę...
    Czyli samo wysłanie aparatu z Sigma do serwisu Sigmy w niczym by mi teraz nie pomogło? A co jeśli wcześniej miałem kitowego 18-55 i w nim nie było raczej problemu z ostrością jak tak porównywałem zdjęcia zrobione kitowym nikkorem z tymi zdjęciami wrzuconymi tutaj? Teraz robiąc zdjęcia tej dziewczynie Sigma właśnie ustawiając ostrość na pewno na twarzy kilkakrotnie zdarzyło się tak, że już na wyświetlaczu aparatu widziałem, że twarz jest rozmazana.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Kinga
    By photoholic in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 10:57
  2. [ Portret ] Kinga
    By Jabolix in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 02:52
  3. [ Portret ] Kinga
    By Jabolix in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 08:03
  4. [ Portret ] Kinga
    By Witek "Wisz" in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 02:18
  5. [ Portret ] Kinga
    By mim2brs in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •