Witam

Posiadam Nikona D7000. Od jutra będę posiadał również Nikona D750.
Chciałbym kupić do tego aparatu obiektywy . Poniżej lista szkieł , którymi jestem zainteresowany. Nie chcę kupować od razu wszystkich ,ale zacząć powiedzmy od trzech i w miarę potrzeb dokupić więcej.
Starałem się poczytać o wszystkich obiektywach z listy i niestety nie pomogło mi to w dokonaniu wyboru. Mam nadzieję , że któryś z bardziej zaawansowanych kolegów miał do czynienia z tymi obiektywami i może mi coś doradzić.
Fotografuję z zamiłowania i jest to tylko moje hobby . Jeśli chodzi o tematykę to przede wszystkim portrety i zdjęcia reportażowe podczas podróży. Jeśli chodzi o budżet to nie chciałbym wydać w tym momencie więcej niż 15000PLN na szkła. Mam zamiar zrobić sobie w domu studio i na tym polu tez muszę zainwestować.

1. Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD - na ten obiektyw już się zdecydowałem . Wciągam na listę ,żeby poinformować , że brałem go pod uwagę. cena około 4000PLN.
2. Nikon AF-S Nikkor 85 mm f/1,8G - cena około 2000PLN - bardzo mnie interesuje ze względu na stosunek cena /jakość.
3. Nikon 85mm f/1.4G AF-S - cena około 6400PLN - polecany do portretów . Tutaj zastanawiam się pomiędzy Sigmą a Nikonem.
4. Nikon 105mm f/2.8G A fS I fED VR Micro - cena około 3700PLN. Podobno tez można wykorzystać do portretów . Podobno przydaje się podczas fotografowania fragmentów ciała z bliska. Nie ukrywam , że zdarzyło mi się robić zdjęcia "pseudo makro" obiektywem kitowym scenkom stworzonym z modeli na stole i bardzo mnie to bawiło.
5. Sigma 85mm f/1.4 ART DG HSM - cena około 5000PLN
6. Nikon 135mm f/2,0D AF DC - cena około 5600PLN - czy ogniskowa 135 i 85 tak bardzo się różni , że potrzebne mi będą dwa rożne obiektywy ? Ten obiektyw jest dość specyficzny ze względu na DC. Może jednak warto go kupić skoro jest polecany jako obiektyw typowo portretowy i może warto go się nauczyć?

Wybrałem już Tamrona z listy . Pozostaje mi wybrać jeszcze dwa. A może któryś z kolegów uważa , że wcale nie ma takiej potrzeby? Na pewno będę się sugerował konstruktywnymi radami. Prosiłbym o nieodsyłanie mnie do Googla lub innych wątków forum . Obiektywy będą wykorzystywane w studio i w plenerze.
Po zakupie chętnie podzielę się wrażeniami lub zdjęciami.

Mam też chyba pomysł na domowe studio i jeśli ktoś chciałby o tym również porozmawiać będę bardziej niż zadowolony .

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuję z góry za pomoc w wyborze.

Michał