Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Wakacyjne obiektywy

    Cześć,

    W przyszłym tygodniu wybieram się na długi urlop do Włoch i Hiszpani; i tu lezy problem, zaczynam za bardzo chyba rozkminiać wybór obiektywów. Na ten moment dysponuję samymi stałkami, planuję wziąć samyanga 85mm/1.4 i nikkora 35mm/1.8 (mam jeszcze jakieś manualne, heliosa 44m 58/2 czy carla zeissa 135/3.5, ale zdecydowanie rzadziej ich używam) Uważam że zakresy fajnie się pokrywają, czesto używam 35mm, fajne uniwersalne szkło, jak potrzeba uzupełniam samyangiem (na moje potrzeby of course, ja tele raczej nie używam, ale wiem, że niektórzy się bez tele nie ruszają z domu ).

    Jedynym co mi doskwiera, jest obawa, że zabraknie mi czegoś szerszego niż 35mm; Miałam w swoich łapkach Tokinę 11-16mm, ale okazała się jednak dla mnie za szeroka i poszła dalej w świat, mimo wszystko mam wątpliwości czy nie lepiej byłoby dokupić coś szerszego przed wyjazdem? Coś koło 20-24mm? Tam gdzie jadę, są piekne widoki, obawiam się, że 35mm nie odda ich tak fajnie. Przy zoomach rzadko używałam zakresów poniżej 20mm, ale wciąż między 20mm a 35mm jest przepaść. Z drugiej strony nie mam specjalnie kasy przed urlopem (ale jak trzeba to ogarnę coś na używkę) i zastanawiam się czy nie lepiej wziąć na wyjazd wspomniane obiektywy i sprawdzić czego mi będzzie brakowało a po wyjeździe na spokojnie dokupić;

    Od razu zaznaczę, że wiem, iż opinia zależy od punktu siedzenia i preferowanego rodzaju fotografii, ale mi mo wszystko proszę, dajcie znać co sądzicie 
    Ostatnio edytowane przez yenes ; 18-05-2017 o 10:27
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  2. #2

    Domyślnie

    A co powiesz o zakupie s17-50? Używka to jakieś 1100-1200 zł. Widzę, że masz w stopce (lub miałaś i nie zaktualizowałaś) S17-70.
    Ewentualnie nikkor 18-105. MZ zdaniem najlepszy zoom w dość niskiej cenie (ok 500 zł). Jednak do ewentualnych pomieszczeń będzie zbyt ciemny ale możesz go uzupełnić 35/1.8
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Własnie zaktualizowałam : ) Miałam i sprzedałam niedawno, ta sigma jest ciężka a i zakres średnio mi podchodził, wolałabym coś lżejszego a szerszego (i jasniejszego - dlatego 35 1.. Zastanawiałam się nad tą sigmą o której piszesz, dużo czytałam i sporo osób miało problem z kompatybilnością z puszką, trzeba było odsyłać do serwisu. Uznałam, że to troche loteria, jak kupię używkę bez gwarancji i trzeba będzie jeszcze odsyłać na kalibrację. Plus w tym momencie raczej skłaniam się ku wydatkowi mniejszemu niż 1000 (bo i samyanga niedawno kupiłam, więc wydatków sporo). Ale nie mam nic przeciwko manualnym szkiełkom, dobrze mi się z nimi pracuje.

    EDIT: Tego Nkkora miałam na samym początku jako kita. Sprzedałam go właśnie dlatego, że końca w zasadzie nie używałam i brakowało mi światła. Nie żałuję w sumie, jedynie co mnie mierzi to czy nie braknie mi szerokości, wiec w sumie myślałam nad jakąś stałką uzywana koło 18-24.
    Ostatnio edytowane przez yenes ; 18-05-2017 o 10:37
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  4. #4

    Domyślnie

    No to jak pisałem N18-105
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Edytowałam poprzedni post, miałam tego Nikkora i nie bardzo mam ochotę do niego wracać, tym bardziej, że końca w zasadzie nie używam. Jak już się powiedziało A to trzeba powiedzieć B :P Myślę raczej o czymś po prostu szerokim, stałka np jakiś manual, albo zoom typu sigma 18-35 3.5-4.5; właśnie widzę jest taka na allegro, ale wiele informacji i opini o niej nie widzę, przynajmniej na polskich stronach.
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  6. #6

    Domyślnie

    A nikkor 20/2.8 D?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    A nikkor 20/2.8 D?
    O widzisz, to już bardziej, chociaz na ten moment wykracza poza mój budżet (nie znalazłam ponizej tysiaca, pomijając jedną akcję na all która się za tydzień kończy) Znalazłam za to np Tamrona 17-35 2.8-4, mogłabym go odebrać w swoim mieście; warto? Zerknę jeszcze czy nie ma czegoś na giełdzie

    EDIT: Na giełdzie na ten moment nic ciekawego; no nic, muszę przelecieć all i olx.
    Ostatnio edytowane przez yenes ; 18-05-2017 o 11:50
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  8. #8

    Domyślnie

    A podróż będzie samolotem czy samochodem? To też może mieć znaczenie. Poza tym tam jest bardzo ciepło o tej porze roku, co może negatywnie wpływać na chęć dźwigania ze sobą torby wypchanej sprzętem. A jak człowiek jest zniechęcony do noszenia bagażu, to zdjęcia są z definicji gorsze.
    Prawie równo dwa lata temu w Hiszpanii używałem w zasadzie tylko pięćdziesiątki (miałem wprawdzie też na wszelki wypadek małą dziewięćdziesiątkę, ale tylko raz założyłem, żeby nie zardzewiała) i przywiozłem jedne z najlepszych zdjęć, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Less is more w takich przypadkach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
    A podróż będzie samolotem czy samochodem? To też może mieć znaczenie. Poza tym tam jest bardzo ciepło o tej porze roku, co może negatywnie wpływać na chęć dźwigania ze sobą torby wypchanej sprzętem. A jak człowiek jest zniechęcony do noszenia bagażu, to zdjęcia są z definicji gorsze.
    Prawie równo dwa lata temu w Hiszpanii używałem w zasadzie tylko pięćdziesiątki (miałem wprawdzie też na wszelki wypadek małą dziewięćdziesiątkę, ale tylko raz założyłem, żeby nie zardzewiała) i przywiozłem jedne z najlepszych zdjęć, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Less is more w takich przypadkach.
    Samolotem, ale ze względu na to, że lecimy na 3 tyg mamy wykupiony duży bagaż, do tego ja biorę kabinowy, plus plecak z elektroniką - ładowarki, ipady, prostownica, aparat
    Co do noszenia to nie będzie taki duży problem, w hiszpanii będę u rodziny, większość wycieczek autem. No i jade na zachodnią-północ hiszpani; tam nie ma takich upałów.

    Znalazłam na all Sigmę 20 1.8 ponięzj tysiaka, cena wydaje mi się wrecz podejrzanie niska; ponoc stan bdb z małą ryską niewpływająca na zdjęcia, ciekawa oferta.
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  10. #10

    Domyślnie

    Widzę, że celujesz w stałkę, ale pomyślałem, że wskażę też niepozornego zoomika. Mnie bardzo się sprawdza Tokina 12-28mm AT-X PRO DX f/4 (mam D7200). Długo zastanawiałem się, co kupić, żeby mieć szerszy kąt z jednej strony, z drugiej - bardziej standardowy. Te do 24 były dla mnie ciut przykrótkie. 12-28 - to było dla mnie to. W sumie konstrukcja z ostatnich lat, ostra, nie taka ciemna. Dla mnie jest ok, zoom powoduje, że jest elastyczna w takim zakresie, jak chciałem. Ostra, fajna, cena przyzwoita, ma oczywiście też swoje wady - dystorsja na 12 (łatwa do korekcji nawet w aparacie) i ławość złapania odbicia w fotografowaniu pod słońce (ale od czego są osłony przeciwsłoneczne)... Ale który obiektyw nie ma wad - z tym można żyć. Za to zdjęcia - piękne, ostre, daje naturalność barw i głębię. Bardzo lubię ten obiektyw, to mój jedyny szeroki kąt i nie myślę o zmianie. Do architektury - wymarzony, do krajobrazów - o.k., do pomieszczeń jak kościoły, muzea, garaże wyścigowe - daje świetnie radę w zastanym świetle.
    Ostatnio edytowane przez Bushi ; 18-05-2017 o 13:03
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] wakacyjne wspomnienie
    By jarlit in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 15:13
  2. [ Krajobraz ] Wakacyjne górki
    By darko in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 12:15
  3. [ Przyroda ] Wakacyjne
    By ogonowa in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 12:54
  4. [ Krajobraz ] Wakacyjne
    By Cruel67 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 21:57
  5. [ Krajobraz ] wakacyjne
    By eef in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 09:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •