Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushi Zobacz posta
    Widzę, że celujesz w stałkę, ale pomyślałem, że wskażę też niepozornego zoomika. Mnie bardzo się sprawdza Tokina 12-28mm AT-X PRO DX f/4 (mam D7200). Długo zastanawiałem się, co kupić, żeby mieć szerszy kąt z jednej strony, z drugiej - bardziej standardowy. Te do 24 były dla mnie ciut przykrótkie. 12-28 - to było dla mnie to. W sumie konstrukcja z ostatnich lat, ostra, nie taka ciemna. Dla mnie jest ok, zoom powoduje, że jest elastyczna w takim zakresie, jak chciałem. Ostra, fajna, cena przyzwoita, ma oczywiście też swoje wady - dystorsja na 12 (łatwa do korekcji nawet w aparacie) i ławość złapania odbicia w fotografowaniu pod słońce (ale od czego są osłony przeciwsłoneczne)... Ale który obiektyw nie ma wad - z tym można żyć. Za to zdjęcia - piękne, ostre, daje naturalność barw i głębię. Bardzo lubię ten obiektyw, to mój jedyny szeroki kąt i nie myślę o zmianie. Do architektury - wymarzony, do krajobrazów - o.k., do pomieszczeń jak kościoły, muzea, garaże wyścigowe - daje świetnie radę w zastanym świetle.
    Nie musi być stałka Kompletnie zapomniałam o tych dwóch Tokinach (12-24, 12-2 - przemyślę pomiędzy nimi a tą Sigmą, niewątpliwie ich plusem jest zakres ogniskowych, w Sigmie światło, w pomieszczeniach czy kościołach sprawdzi się na pewno lepiej. Muszę popatrzeć na ceny i pomyśleć
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  2. #12

    Domyślnie

    Ostatecznie zdecydowałam się na Sigmę 20 1.8 EX. Przeważyła dobra cena (800zł) oraz swiatło. Była to licytacja więc trzeba było się decydować szybko, tym bardziej, że wyjazd za tydzień. Zobaczymy jak sprawdzi się przez jakiś czas i na wyjeździe, opinie są podzielone, ale sample znalezione w sieci mi się podobają
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    800zł to niska cena i zapewne stara wersja na śrubokręt, czyli w D5200 nie będzie AF.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    800zł to niska cena i zapewne stara wersja na śrubokręt, czyli w D5200 nie będzie AF.
    Nie wiem, czy ta sigma 20/1.8 w ogóle była z silnikiem? Z silnikiem są arty, ale to inna liga pod każdym względem. Jak nie przeszkadza Ci ręczne ostrzenie, to może jakiś Samyang? 14/2.8 jest świetny a używany do znalezienia w podobnej cenie.
    Ja na wakacje miałem pod dx zestaw 10-24+35+70-300 - nie ważył zbyt dużo, a zrobić się dało wszystko. Od landszaftów do ptaków.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #15

    Domyślnie

    Widziałem tą Sigmę, na śrubokręt na 100%. Moim zdaniem to bardzo nijaki obiektyw, zwłaszcza do wetrz. Może i jasny, ale w tym wypadku wolę kita 18-105, na szerokim końcu ma 3.5 ale stratę 1EV nadgonisz stabilizacją, a szerszy i tańszy.
    Samyang 14 wisi na All... za tysiaka, wisi też Tokina 12-24 w tej samej cenie, można trafić ciemną Sigmę 10-20 czy 17-50 /2.8 ze stabilizacją.
    Myślę, że każdy z wymienionych byłby bardziej użyteczny jako wakacyjny od tej Sigmy 20.
    Ale to moje prywatne zdanie, bo ja zachorowałem na coś szerokiego, więc nie jestem obiektywny.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ta sigma jest fajna na FX, mi się podobała, wersji jest kilka tej sigmy, ja miałem na śrubokręt i obudowa ta matowa z meszkiem czy jak to tam nazwać, na alle widziałem też wersje w nowszej obudowie i wydawało mi się że nie na śrubokręt.
    Też bym wolał zooma szerokiego, jasność w takich obiektywach to nie jest najważniejsza rzecz.

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli chodzi samyanga to 14mm to dla mnie za szeroko Miałam Tokine 11-16mm więc mam porównanie. Co do silnika AF to jego brak mi nie przeszkadza, w ogóle nie zwracałam na to uwagi.

    No i jeśli chodzi o samą dezycję i jej krytykę - poczytałam troche na forach obcojęzycznych o tym modelu, opinie są różne, ale tak naprawdę to przy każdym obiektywie są różne (no większości ) Było też sporo dobrych. Sample mi się podobały, a że nie mam teraz specjalnie kasy (wyjazd swoje pochłonie) więc pare stów robi różnice. Sama zastanawiam się, czy nie wolałabym zooma, ale tak jak pisałam miałam już Tokinę 11-16mm i była dla mnie bezuzyteczna. Za szeroko.

    Jeśli czegoś się nauczyłam odkąd zaczęłam robic zdjęcia to tego, że nie ma obiektywu idealnego i ktoś zawsze coś skrytykuje Twój wybór Najlepiej podjąć dezyję, robić zdjęcia i wtedy ocenić. A jeśli się nie sprawdzi to zawsze moza odsprzedać, najczęściej z niewielką strata (a czasem i na plusie ) Mimo to dzięki za opinie, na pewno odniosę się do nich, jeśli ta Sigma się nie wykaże.
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Widziałem tą Sigmę, na śrubokręt na 100%. Moim zdaniem to bardzo nijaki obiektyw, zwłaszcza do wetrz. Może i jasny, ale w tym wypadku wolę kita 18-105, na szerokim końcu ma 3.5 ale stratę 1EV nadgonisz stabilizacją...
    Między f/1.8 a f/3.5 jest 1 EV różnicy?

  9. #19

    Domyślnie

    14mm za szerorko? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Ja odkąd mam 10-20 zachodzę w głowę jak wcześniej jeździłem na wakacje bez szerokiego kąta. Obecnie wręcz nakręcam 10-20 i nic innego nie pakuję, bo jak na wyjazdy zabierałem więcej szkieł, mając już 10-20, to tylko zajmowało miejsce w bagażu
    Nikon D500 z Sigmą 10-20 3.5 i Nikkorami 40 2.8 Micro, 105 2.8 Micro, AF-P 70-300 4.5-5.6 oraz Metzem 52 AF-1, wspierani przez osprzęt.
    Instagram | Flickr

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danmus Zobacz posta
    14mm za szerorko? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Ja odkąd mam 10-20 zachodzę w głowę jak wcześniej jeździłem na wakacje bez szerokiego kąta. Obecnie wręcz nakręcam 10-20 i nic innego nie pakuję, bo jak na wyjazdy zabierałem więcej szkieł, mając już 10-20, to tylko zajmowało miejsce w bagażu
    A no właśnie, indywidualne preferencje przy wyborze szkiełka to chyba sprawa pierwszorzędna Architektury zbytnio nie fotografuję, chętnie jakieś widoczki i portrety, także coś szerszego + 35mm i 85 mm to dla mnie dobry zestaw. To moja pierwsza podróż z obiektywami lepszymi niż kit tudzież posiadana wcześniej sigma 17-70/2.8-4 więc będę miała okazję sprawdzić co realnie się przydaje. Jak będzie za ciężko to któreś szkiełko zostanie w domu.samochodzie, więc z noszeniem nie będzie problemu
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] wakacyjne wspomnienie
    By jarlit in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 15:13
  2. [ Krajobraz ] Wakacyjne górki
    By darko in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 12:15
  3. [ Przyroda ] Wakacyjne
    By ogonowa in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 12:54
  4. [ Krajobraz ] Wakacyjne
    By Cruel67 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 21:57
  5. [ Krajobraz ] wakacyjne
    By eef in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 09:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •