Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Leica M9 - ostrzeżenie zalany sprzęt

    Chciałem poinformować że jeśli niedługo na rynku pojawi się do kupienia w dobrej cenie Leica M9 Black w stanie idealnym i z bardzo małym przebiegiem to zalecam dokładne sprawdzenie jej w serwisie.
    Aparat zaliczył dość długą kąpiel w słonej wodzie w Egipcie. Właściciel stwierdził że jak nie będzie działał to puści na Allegro - wg relacji jego koleżanki. Źródło pewne - bo ona sama jest maniaczką fotografii i nie do końca jej się podoba takie postawienie sprawy…
    Pamiętając o przygodach naszego foriumowego kolegi z Leikami - wskazana czujność!
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  2. #2

    Domyślnie

    Jedna, którą sprzedał mi gość z: http://sandisk-store.pl/pl/static/o-firmie.html również dość prawdopodobne, że była zalana. Natomiast ta, którą dał mi zamiast tej zalanej ma zardzewiałą matrycę (nie wychwyciłem przy zakupie bo ja głupi jestem i ufam ludziom, więc sprzęt sprawdziłem pobieżnie, a jak wychwyciłem to byłem już na innym kontynencie) oraz nie działa wybierak ramek.

    Coś jak z tymi samochodami, co niebite a Niemiec tylko w niedziele używa, szkła poleruje i do granicy goni.

  3. #3

    Domyślnie

    @Franek, może to wada fabryczna? http://www.optyczne.pl/11042-news-Le...ch_matryc.html

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    x-t10

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem, że wada fabryczna. Przypuszczam natomiast, że wiedział - i nie powiedział - również sprzedający, przez co ja muszę się bujać z serwisem i nie wiem czy zdążę póki L wymienia matryce za free.

  5. #5

    Domyślnie

    Póki co, dalej wymieniają. Ma to trwać 2 miesiące. Zobaczymy ile potrwa
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #6

    Domyślnie

    "Apteczni" piszą:

    "Dla posiadaczy aparatów starszych niż pięć lat oznacza to, że najlepiej zgłosić się do serwisu przed 15 sierpnia 2017 roku. Wtedy jeszcze będzie można skorzystać z pomocy bezpłatnie. Od 16 sierpnia 2017 roku akcja serwisowa dalej będzie darmowa, ale tylko w przypadku aparatów kupionych (jako nowych) w przeciągu ostatnich pięciu lat. W pozostałych przypadkach (aparaty starsze niż pięć lat) trzeba będzie się liczyć z opłatą w wysokości 982 euro (z VAT)."
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #7

    Domyślnie

    A to, przynajmniej raz w życiu, mi się udało.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #8

    Domyślnie

    Sprostowanie komisu:
    Ad "Prawdopodobnie zalana" - Aparat, który Pan u nas reklamował, trafił do serwisu w Solms i zostało stwierdzone "błąd zasilania przy zmianie firmware", a nie zalanie. Usterka została usunięta i aparat służy cały czas w naszym sklepie. Nie wnikam już kto tak nie fachowo zabrał się do tej operacji.

    Ad Matryca - Przejrzałem w dniu dzisiejszym (tj.23.05.2017) archiwum , i zdjęcia zrobione przed wydaniem Panu wymienionej M9P - nie noszą wady "rdzewiejącej matrycy", oczywiście mogło to uwidocznić się po pewnym okresie użytkowania. Serwis Leica zaprasza do wymiany matrycy i do 15 sierpnia br można to zrobić bezpłatnie poprzez dowolny Serwis/Delera/Dystrybutora Leica w dowolnym miejscu na świecie. więcej na stronie www.leica.com

    ​Ad Ramka. Tak jak już wcześniej sugerowałem proszę używać odpowiednich obiektywów, a problem się rozwiąże Nawet jeśli owy problem istnieje (nie było mi to dane sprawdzić) zostanie on usunięty przy wymianie matrycy w ramach wezwania serwisowego.

    Pozdrawiam i życzę udanej podróży
    Artur C.​

  9. #9

    Domyślnie

    Witam, podpowiedzcie proszę tą korozję na matrycy to widać "gołym okiem" czy trzeba wykonać zdjęcie przy jakiś specjalnych ustawieniach? Ja tam nic na matrycy nie widzę ale może czegoś nie wiem a do puki wymiana jest za free to warto by to sprawdzić. Franek_ ten wybierak ramek to nie działał Ci z jakimś konkretnym obiektywem czy w ogóle?
    M9, X-T1, FM3a

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Datop Zobacz posta
    Sprostowanie komisu:
    Ad "Prawdopodobnie zalana" - Aparat, który Pan u nas reklamował, trafił do serwisu w Solms i zostało stwierdzone "błąd zasilania przy zmianie firmware", a nie zalanie. Usterka została usunięta i aparat służy cały czas w naszym sklepie. Nie wnikam już kto tak nie fachowo zabrał się do tej operacji.

    Ad Matryca - Przejrzałem w dniu dzisiejszym (tj.23.05.2017) archiwum , i zdjęcia zrobione przed wydaniem Panu wymienionej M9P - nie noszą wady "rdzewiejącej matrycy", oczywiście mogło to uwidocznić się po pewnym okresie użytkowania. Serwis Leica zaprasza do wymiany matrycy i do 15 sierpnia br można to zrobić bezpłatnie poprzez dowolny Serwis/Delera/Dystrybutora Leica w dowolnym miejscu na świecie. więcej na stronie www.leica.com

    ​Ad Ramka. Tak jak już wcześniej sugerowałem proszę używać odpowiednich obiektywów, a problem się rozwiąże Nawet jeśli owy problem istnieje (nie było mi to dane sprawdzić) zostanie on usunięty przy wymianie matrycy w ramach wezwania serwisowego.

    Pozdrawiam i życzę udanej podróży
    Artur C.​
    Co oznacza stwierdzenie "właściwy obiektyw" tzn ramki z zeissami lub Voigtlanderami nie będą się prawidłowo wyświetlać..?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zalany sprzet fotograficzny
    By KrzysztofNL in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2017, 12:00
  2. Zalany Kompakt
    By .:Look:. in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 19:33
  3. [ Krajobraz ] Zalany...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 09:51
  4. [ Krajobraz ] zalany
    By Al Koholik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 00:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •