Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Jak wyzwolić błysk z lampy?

    Witam posiadam aparat nikon d3200 oraz 2 lampy zewnętrzne - Nissin di622 oraz Metz 44 af-1

    Posiadam także nadajnik(rf04n) z odbiornkiem(pt04n).
    Gdy umieszczam odbiornik na lampie Nissin di622 lampa wogule nie reaguje, sytuacja inaczej wygląda z lampa metza która doskonale współpracuje z tym odbiornikiem, czego może być wina?

    Chciałem aby obie lampy ze sobą współpracowały. Gdy zakładam metza na stopkę nissin bez problemu reaguje na błysk (tak samo w wypadku błysku z body), kiedy zakładam nissina na stopke metz nie wyzwala błysku (kombinowałem z rożnymi ustawieniami to manual, to slave) nic z tego. Tak jakby metz wogule nie chodzil w trybie slave. Rozmawiałem z osobą od której odkupiłem tą lampę powiedziała ze wszystko chodzi i ze trzeba ustawić w aparacie w opcjach lampy na tryb Commander którego oczywiście moje body nie posiada.

    Pytanie moje jest takie... Co zrobić aby obie lampy ze sobą współpracowały? mam odbiornik (sądze ze starego typu) na który reaguje tylko metz,

    Muszę kupić coś innego? jeśli tak co polecacie (byle nie drogiego) czy jest inny sposób aby wyzwolić oba błyski jednocześnie?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gego1985 Zobacz posta
    Gdy umieszczam odbiornik na lampie Nissin di622 lampa wogule nie reaguje, sytuacja inaczej wygląda z lampa metza która doskonale współpracuje z tym odbiornikiem, czego może być wina?
    Projektu tej lampy. Nie będzie działać.

    Cytat Zamieszczone przez gego1985 Zobacz posta
    Co zrobić aby obie lampy ze sobą współpracowały?
    Zmienić Nissina na inną lampę.

  3. #3

    Domyślnie

    Zapytam inaczej...
    Czego metz nie reaguje na blysk lampy wbudowanej?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nissin reaguje mi na blysk wbudowanej.i na blysk metza na stopce body

  4. #4

    Domyślnie

    Nissin nie ma fotoceli? Możesz przestawić na taki tryb. Może wyłapie błysk innej lampy i zadziała.

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdź w instrukcji Metza, czy może pracować jako lampa wyzwalana pojedynczym błyskiem, czy tylko jako "Slave" sterowana odpowiednią sekwencją błysków np. z lampy wbudowanej w trybie "commander".

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, co do instrukcji jest po angielsku ale znalazłem na stronie metza: Standardowe tryby lampy:
    - tryb TTL
    - tryb manualny z 4 poziomami błysku
    - synchronizacja na 1 lub 2 migawkę
    - automatyczny błysk dopełniający

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Szybko tzn jak ? nie rozumiem?. Widze ze stopka jest przymoncowana na 4 sróby? co mam to rozkrecic i zamontowac inaczej? tak aby było równolegle do przycisku test?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jescze cos takiego znalazłem.
    Dedykowane tryby systemowe:
    - E-TTL- / E-TTL II- (Canon)
    - i-TTL-/ D-TTL- / 3D (Nikon)
    - P-TTL (Pentax)
    - TTL 4/3 ( Olympus/ Panasonic/ Leica)
    - ADI (Sony)
    - TTL zdalny “slave” (podrzędny) <----------------------

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gego1985 Zobacz posta
    Szybko tzn jak ? nie rozumiem?. Widze ze stopka jest przymoncowana na 4 sróby? co mam to rozkrecic i zamontowac inaczej? tak aby było równolegle do przycisku test?
    To nie zabawa dla Ciebie, jeśli zadajesz takie pytanie - chodzi o rozkręcenie lampy, znalezienie miejsca do zamontowania przełącznika, znalezienie podłączeń przycisku "test", dolutowanie kabli od przycisku do przełącznika, dolutowanie kabli od stopki do przełącznika, dolutowanie kabli obecnie dochodzących do stopki do przełącznika. Jest dużo okazji do zniszczenia lampy i realna szansa na zrobienie sobie krzywdy (ryzyko śmiertelnego porażenia - tak, z takiej małej lampy, nie podłączonej do gniazdka, nawet po wyciągnięciu baterii).

  8. #8

    Domyślnie

    Nissina Di622 można łatwo przerobić, aby działał na wyzwalaczach bez TTL. Wystarczy stopkę podłączyć równolegle do guzika testu, ale musi to być rozłączalne aby można było jej używać w TTL.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Chodzi o równolegle podłączenie elektryczne.
    W trybie manualnym przycisk test wyzwala błysk o ustawionej mocy. Jak podłączyć się go ze stopka, to będzie ona działała tak jak guzik.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki za info ale faktycznie żadna przeróbka nie wchodzi w grę. Ostatnio sprawdzałem u kolegi w d90 i faktycznie metz jak sie ustawi w trybie commander reaguje na blysk lampy wbudowanej. Także jak widac w trybie slave pracuje. Czyli rozumiem że niema innej możliwosci aby TE 2 lampy zareagowały

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak wyzwolić lampę bez lampy wbudowanej
    By limak816 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 15:43
  2. CCCP lampy czym wyzwolic zdalnie
    By fulpo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 11:48
  3. jak najlepiej wyzwolić lampy na statywach
    By ysengrin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-01-2010, 22:50
  4. SB-800 + D200 - jak wyzwolić błysk?
    By grisz23 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 15:31
  5. Jak najlepiej wyzwolić lampy błyskowe 68Ws?
    By bialy260 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •