Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Cesna

  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem, może się mylę, ale cała akcja z racji prędkości samolotu będzie trwała kilka sekund i to bliżej dwóch-trzech. Nie będzie więc czasu na manewry z obiektywami. Ja bym się skupił jednak na młodych i założył coś szerokiego, około 24mm, po to aby objąć młodych z bliska i mieć w kadrze samolot z rozsypanym "ładunkiem". Oczywiście przymknięta przysłona i manualnie ostrość na młodych, żeby AF nie głupiał, no i zdjęcia serią w czasie tych kliku sekund. Optymalnie z racji deficytu czasu, drugi fotograf z dobrym tele.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Chesterfield
    Posty
    58

    Domyślnie

    Koniecznie pochwal się fotkami jak już będzie po imprezie - jestem bardzo ciekaw samego efektu jak i reakcji gości.
    2x D5100 | Nikkor 50mm f/1.8G | Nikon SB-700 | X1 Tx + Rx | Stratus 10 | Nano Pole + Snap head | Lastolite, Metz
    SP1000 | Helios 44M-4 58mm f/2 |

  3. #13

    Domyślnie

    Tak też chyba zrobię, skupię się na reakcji gości, ale żeby ująć też samolot w tle. Będę pracował na 2 body na szelkach więc na jednym N28mm, na drugim 50tka albo 85tka.

  4. #14

    Domyślnie

    Postawiłbym też flaszkę pilotowi, żeby nadlatywał pod słońce, po to abyś Ty miał ze słońcem.
    A w ogóle pytałeś pilota, czy próbował takich sztuczek wcześniej? Bo zastanawiam się, w jaki sposób podmuch śmigła nie rozwieje tych płatków w cholerę?

  5. #15

    Domyślnie

    Już po sprawie, wczoraj była nieodpowiednia pogoda więc akcja z samolotem została odwołana...;(
    Jednak sprawa dała do myślenia, że brakuje czegoś w szklarni w razie "wu"

  6. #16

    Domyślnie

    Szkoda, ale pogoda wczoraj faktycznie była do bani... Brakuje Ci jakiegoś tele... Może Nikkor 80-200 2.8 ED? Dość tani, uniwersalny. Ewentualnie Stałka 180 2.8. Przydadzą się też na plenery

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •