Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Cesna

  1. #1

    Domyślnie Cesna

    Wybaczcie, jeśli pomyliłem wątek, ale myślę, że tutaj najwięcej specjalistów i mi pomogą Otóż, niebawem będę fotografował ślub i jedną z atrakcji dla gości ma być przelot Cesny i zrzucenie na weselników płatków róż Nigdy nie miałem okazji fotografować samolotów, tak więc podpowiedzcie czym to najlepiej ogarnąć? Podejrzewam, że wysokość przelotu nie będzie duża, tak więc chciałbym ująć i samolot oraz szerszy kadr. Fotografuje na 2 body (D3S oraz D700), a co do samolotu, próbować N85 1.8G, nadąży? Czy bezpieczniej 50tka 1.8G, ale tu już nie będzie zbliżenia na samolot
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że z 85 też nie będzie zbliżenia za dobrego... Pożycz jakieś 70-300, Tamrona VC USD, albo Nikkora VR...

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba aż takie zbliżenie, żeby samolot zajmował cały kadr nie jest konieczne? Ale nie znam się, nie wiem na jakiej wysokości poleci, chyba nie dużej, żeby trafił tymi płatkami

  4. #4

    Domyślnie

    No ja takiego czegoś też nie fotografowałem nigdy, ale na moje oko do samolotów na małych wysokościach 200 mm to minimum na FX

  5. #5

    Domyślnie

    Napisałeś: "Podejrzewam, że wysokość przelotu nie będzie duża, tak więc chciałbym ująć i samolot oraz szerszy kadr". Więc faktycznie potrzebny jest... zoom. Szybko i wygodnie, niż bawić się w ciągu kilkudziesięciu sekund przelotu na dwie puszki. Nie musi byc niewiadomo jak jasny - zdjecia bedą w dzień na powietrzu, w dobrym świetle. Jakiś zoom, nawet ciemniejszy, ale o szerokim zakresie, aby objąć szeroki kadr i zaraz też skupić się na maszynie. Ważne, żeby obiektyw szybko ostrzył. Obok zbliżenia i szerokiego kadru moze być i kadr średni - popiersia a na niebie samolocik. Ale do tego zoom, żeby ogarnąć kilka róznych kadrów o róznych szerokosciach. Po kilku minutach zabawy z Cessną, zrzucaniem płatków itp zmienisz na spoko obiektyw na tym body na taki, który zwykle uzywasz i po problemie. Mozna wypożyczyć (może masz jakiś sklep z wypozyczaniem w pobliżu) lub od kogos na dzień pożyczyć.
    Jesli ma zrzucać płatki, będzie leciał na mniejszej wysokości, ale z minimalną prędkością, żeby trafić. Kilkadziesiąt sekund powinno zatem być, żeby to zdjęciami ogarnąć.
    Ostatnio edytowane przez Bushi ; 17-05-2017 o 11:27
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  6. #6

    Domyślnie

    Znajoma ma Sigme 70-200 z tego co kojarze, dało by rade? jeśli bym pożyczył to na jednym body by było 70-200 a na drugim N28mm do ogarnięcia reakcji gości z bliska
    Ostatnio edytowane przez Jarecky83 ; 17-05-2017 o 11:41

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    Znajoma ma Sigme 70-200 z tego co kojarze, dało by rade? jeśli bym pożyczył to na jednym body by było 70-200 a na drugim N28mm do ogarnięcia reakcji gości z bliska
    O, to może być dobra koncepcja

  8. #8

    Domyślnie

    70-200 na pewno lepsze, niz 85 i zoom daje szerszą elastyczność. Powinno dac się zrobić. Wyjdź na chwilę w teren, poćwicz na oddalonych obiektach, kominach czy jak się da ptakach itp., czyli nie idź "na żywca" - najpierw sprawdź, jak ta Sigma ostrzy z Twoim body, bo wiesz, że często Sigmy z Nikonem mają BF, FF, wymagają kalibracji z konkretnym body, a to nie wchodzi w grę. Lepiej sprawdzić wczesniej i popatrzeć na próbne zdjęcia, troszke przyzwyczaic się do zooma, czy nie szleje, czy dobrze ostrzy i jak szybko ostrzy, zeby nie było zaskoczenia i nieostrych zdjęć, czyli straconej bezpowrotnie okazji na fajne fotki.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  9. #9

    Domyślnie

    Umarł w butach, znajoma też potrzebuje więc szukam dalej

  10. #10

    Domyślnie

    A co może w ostateczności podpiąć 70-300? Jak to działa z FX?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •