Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31

    Domyślnie

    Oczywiście może się tak szczęśliwie złożyć, że kalibracja nie będzie potrzebna. I tego należy sobie życzyć. Ale ...

    Ja w przeciwieństwie do kol. @gremed z S17-50 nie miałem tyle szczęścia. Ba, trudno powiedzieć, że dało się obiektyw używać po jego zakupie. Na krótkich ogniskowych był FF, na długich BF i do tego stopień FF lub BF zależał od odległości ostrzenia. Na domiar złego, w trybie LIveView, w którym podobno nie może występować zjawisko BF/FF, u mnie BF/FF występował w sposób również zmienny - tak jak przy ostrzeniu przez wizjer.
    Dlatego obiektyw z body pojechał do serwisu na kalibrację.

    Dość ważna uwaga jak odbierzesz aparat z kalibracji (w Gdyni), to sprawdź jak serwisanci pozostawili parametr "Wyostrzanie" Bo żeby sobie ułatwić kalibrację, ustawiają ten parametr na max. wartość. Ja zanim się zorientowałem, na pierwszej wycieczce po kalibracji zepsułem zdjęcia - tak są potwornie zepsute tym parametrem. Jak sprawdzałem trafianie obiektywu na jakiś zdjęciach testowych - typu fotografowanie napisów, pudełek z nadrukiem było świetnie, wręcz żyletkowo. Ale zdjęcia osób w "realu" już wychodziły paskudnie. Przestrzegam o tym, żebyś nie zepsuła sobie zdjęć np. na chrzcie z tak błahego powodu (bo ktoś kto dopiero od niedawna używa swojego nowego aparatu, może początkowo nie zwrócić uwagi na to ustawienie w menu aparatu)

    Co do wyboru szkła, niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni. I tylko małą dygresja: może jeśli jest presja czasu (nadchodzący chrzest), to może jednak bezpiecznie wybrać stałkę i ewentualnie skorzystać z precyzyjnego ustawienia korygującego AF w body? (Duża szansa w przypadku stałoogniskowego obiektywu, że nie będzie on miał BF lub FF zmiennego w zależności od odległości
    A potem dokupić zmiennoogniskowe i ewentualnie bawić się w kalibracje w serwisie?
    Ostatnio edytowane przez Keszelski ; 16-05-2017 o 22:06

  2. #32

    Domyślnie

    Janko, nie wiem gdzie mieszkasz, ale może zostały tam jeszcze jakieś sklepy foto? Żeby pójść, wybrać zestaw, przetestować, nawet płacąc te parę groszy więcej? Możesz kombinować z jasnymi stałkami, tylko nie czytaj o problemach bf, ff, tam to się dopiero dzieje
    Ciemne zoomy to jednak dla mnie strata czasu i pieniędzy, za chwilę trzeba będziesz kolejnej jasnej stałki szukać. I dylematy, Sigma, Nikkor, kalibracja, itp, itd.

    Ps. Ja swojej Sigmy także nie kalibrowałem i nie widzę takiej potrzeby.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    PS Janeczko, poproś jakiegoś moda by Ci poprawił tego byka w tytule wątku
    Nie poprosił, ale powinien Ci podziękować
    Ps. Ja miałem Sigmę 17-50 2.8, która nie wymagała kalibracji. Do Gdyni wysyłałem trzy inne Sigmy, ale to bardziej z lenistwa (dwie mogłem zrobić dockiem sam) i dla spokoju i pewności działania. Całość trwała 8 dni - trzy szkła i SB910, bo prosiłem o kalibrację ze wspomaganiem AF z lampy. W cenie ok 1500 zł nie ma lepszego obiektywu od Sigmy 17-50 2.8, kupuj, nie będziesz żałować. Pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 17-05-2017 o 13:07

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    .... dokupiłem używaną S 17-50. Sprawdziłem ją jak to tylko możliwe, w terenie, na tablicy, na bateryjkach na stole bezcieniowym, na patyczkach, różnych ogniskowych i przysłonach. I na twarzy pojawił się banan bo nie musiałęm pakować paczki do Gdyni. Szczerze mówiąc, to nie wiem czy jestem super-szczęściarzem czy to jakiś tam większy odsetek posiadaczy S 17-50, którzy nie musieli kalibrować. ...
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ...
    Ps. Ja miałem Sigmę 17-50 2.8, która nie wymagała kalibracji. ...... W cenie ok 1500 zł nie ma lepszego obiektywu od Sigmy 17-50 2.8, kupuj, nie będziesz żałować. ....
    Potwierdzam zdania poprzedników, kupiłem S17-50 używaną, ale jeszcze 1,5 roku na gwarancji bo chciałem się załapać na darmową kalibrację, ale ku mojemu zdziwieniu nic takiego nie musiałem robić. Testowałem jak to tylko możliwe na D5300, a FF/BF brak. Poprzedni właściciel twierdził, że również nie kalibrował obiektywu w serwisie. Co do tematu również polecam S17-50, niedawno również miałem chrzciny córeczki i sprawdziła się wyśmienicie. Co prawda nie w kościele tylko na sali ale "jasność" się przydała. Miałem wcześniej 18-105 i 35/1,8 i z zamiany na sigme jestem bardzo zadowolony.

  5. #35

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje Wam za wszystkie informacje i propozycje.
    Bylam dzis w sklepie i wzielam do reki obydwa body, zdecydowalam sie kupic na chwile obecna D5300 + szklo 50 mm portretowe.
    Raz jeszcze bardzo wszystkim dziekuje i pozdrawiam

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. nikon d7100 jaki obiektyw
    By Jerekjerek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 13:48
  2. Jaki Obiektyw do Nikon D7100
    By klaudio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 18:02
  3. Jaki objektyw wybrac do kosciola i przyjecie weselne
    By pawcio0409 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 23:03
  4. d80 + jaki objektyw
    By V E R E M Y in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 09:08
  5. Fuji S5 Pro jaki objektyw najlepszy
    By TomiVienna in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •