Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za info, znajomi chcą kupić zestaw z tym obiektywem i pytają, a ja nie mam pojęcia, więc to cenne spostrzeżenia.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janka83 Zobacz posta

    Na poczatek kupie do niego prawdopodobnie Sigme 17-50 gdyz za chwile jest chrzest a on nie poczeka a ja chcialabym porobic kilka dobrych fotek malej ksiezniczce
    Jak chcesz zdążyć na chrzest, to uwzględnij czas na wysłanie body + Sigma do kalibracji do Gdyni, bo ta raczej będzie konieczna. Ponadto żeby kalibracja była darmowa, to sigma musi być z polskiej dystrybucji. Nie wiem jak to jest z niemieckiego amazona

    Odpowiadając na kolejne pytania: body może być używane, przedmiotem kalibracji jest obiektyw, tj jego dopasowanie do body. Wskazane byłoby, żeby body było wcześniej skalibrowane do wzorca. Ale to już nie w serwisie Sigmy, tylko nikona lub innym serwisie
    Ostatnio edytowane przez Keszelski ; 16-05-2017 o 20:15

  3. #23

    Domyślnie

    Aparat używany możesz dać do kalibracji... nawet musisz razem z obiektywem. Czyli obiektyw+aparat, używany też. Konkretnie - wysłać kurierem. Odeślą po zrobieniu kalibracji, ale to trochę trwa. Dlatego niektórych to odstrasza od kupowania niektórych obiektywów Sigma, zwłaszcza do Nikona, bo to dodatkowy kłopot. Do niektórych obiektywów można stosować USB Dock, takie urządzenie Sigmy za ok. 200 zł, aby samemu kalibrować, ale akurat do S17-50 nie.

    Sama kalibracja - najlepiej zacytuję prostymi słowami ze strony http://www.foto-service.pl/index.php?mode=6 :

    Problem back/front focusa wynika z konstrukcji układu AF aparatu. W lustrzankach analogowych i cyfrowych za ustawianie ostrości, w większości przypadków1), odpowiedzialny jest niezależny od matrycy sensor. Sensor ten na etapie produkcji jest precyzyjnie pozycjonowany. Proces ten odbywa się w sposób mechaniczny i podlega ustalonej przez producenta tolerancji. Tym samym, względem pozycji wzorcowej, sensor może być przesunięty w jedną lub drugą stronę2). Różne egzemplarze danego modelu aparatu mogą więc mieć różnie ustawiony AF, co przekłada się na przesunięcie optymalnego punktu ostrości w różnych egzemplarzach aparatów (nawet tego samego modelu).
    Kalibracja obiektywu Sigma ma na celu skompensowanie tego przesunięcia. Kalibrując obiektyw ingerujemy programowo wyłącznie w układ obiektywu. Aparat współpracujący z obiektywem jest nam jednak niezbędny do tego, aby pomiary wykonywane w poszczególnych krokach procesu kalibracji były realizowane pod kątem kompensacji błędów powstających podczas tej konkretnej współpracy.
    Jeżeli obiektyw użytkowany jest z więcej niż jednym aparatem, może się okazać, iż skuteczną kalibrację będzie można wykonać wyłącznie do jednego korpusu. Sytuacja taka wynika ze specyfiki problemu back/front focusa opisanego w pierwszym akapicie. Przesunięcia sensora AF w dwóch różnych aparatach mogą się różnić co do znaku lub na tyle znacząco co do wartości, że wyeliminowanie na drodze kalibracji back focusa występującego w jednym korpusie spowoduje lub pogłębi front focus występujący w drugim korpusie. W takim wypadku w drugim korpusie konieczne może się okazać skorzystanie z mikroregulacji dostępnej z poziomu menu aparatu lub z usług autoryzowanego serwisu producenta aparatów, w celu ich precyzyjniejszego wzajemnego zestrojenia.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  4. #24

    Domyślnie

    Gdyby nie komunia to zdecydowanie do podroży poleciłbym Ci zestaw D7100 + Nikkor 16-85VR + Nikkor 70-300VR.
    zalety tego zestawu to naprawdę szeroki zakres - od 16mm do 300mm (czyli 24 - 450 dla pełnej klatki).
    Te 16mm na początku to już naprawdę szeroko - rzecz bardzo przydatna we wnętrzach ale i w plenerach, kiedy można zrobić piękne i szerokie ujęcie krajobrazu (osobiście mam jeszcze Nikkora 10-24, ale przy 16-85 stosuję go bardzo rzadko). 85mm na końcu tego szkła to także całkiem niezły zoom i można nim robić niezłe zbliżenia. Nikkor 70-300VR nie wymaga rekomendacji - to szybkie, pewnie trafiające i całkiem niezłe optycznie (nawet na 300mm) szkło.
    te dwa obiektywy są też dość lekkie i co też praktyczne mają taką samą średnicę - można zaoszczędzić na filtrach, ja np. mam do nich jeden filtr polaryzacyjny (rzecz podstawowa w fotografii podróżniczej) i tylko go sobie przekładam gdzie mi potrzebny.
    Wada jest też oczywista - są dość ciemne. Równoważy to częściowo całkiem skuteczna stabilizacja, ale rozmycia tła takiego jak jaśniejsze szkła nie dadzą.
    Używany 16-85 dostaniesz zapewne poniżej 1000PLN, używany 70-300 w podobnej cenie, zostanie ok. 3000PLN na aparat - akurat na nowe D7100. A jak kupisz używane body to jeszcze zostanie kasa na lampę albo na statyw. Albo i na Nikkora 50/1.8 - akurat do portretów pociechy.
    Alle - tak jak inni - napiszę, że to moje zdanie wynikające z moich doświadczeń i potrzeb.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #25

    Domyślnie

    Przyznam sie szczerze ze ta kalibracja sigmy troche mnie przestraszyla. W Polsce bywam przejazdem, moge kupic aparat nowy czy uzywany ale z tym wyslaniem do kalibracji, czekaniem na odbior bedzie problem.
    A czy tego nie mozna zrobic np. w Warszawie w jakim salonie za oplata ? Czy robi to tylko w Gdynie?

    Czy body Nikon a do niego Nikkory tam nie potrzeba kalibracji?
    Moze do 7100 wybrac w takim razie Nikkory?

    August68 poleca:

    Nikkor 16-85VR + Nikkor 70-300VR. moze warto wziac to pod uwage do D7100 ?

    Jak juz pisalam na te chwile potrzebuje body i szkielko by zrobic foty na chrzcie ksiezniczce

    Mysle tez nad opcja szkielek: Nikon AF-S NIKKOR 50 mm 1:1,8G a w pozniejszym czasie dokupie Nikon Nikkor AF-S DX 18-300 mm 1:3,5-6,3G ED VR

    Co Wy na to ?

  6. #26

    Domyślnie

    wysłanie do serwisu sigmy to ZWYKLE czas około 7-8 dni.
    W warszawie w s5, ale to dodatkowy koszt.
    Nikon + Nikkor też może wymagać kalibracji, jeśli się ma pecha. Dopóki nie będziesz miała zestawu do próby, nie ma gwarancji. Najlepiej byłoby wybierać obiektyw w sklepie i dopasowywać do body (również można tak robić z sigmą i niektórzy trafili bez konieczności kalibracji)
    Ostatnio edytowane przez Keszelski ; 16-05-2017 o 20:58

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    wysłanie do serwisu sigmy to ZWYKLE czas około 7-8 dni.
    W warszawie w s5, ale to dodatkowy koszt.
    Nikon + Nikkor też może wymagać kalibracji, jeśli się ma pecha. Dopóki nie będziesz miała zestawu do próby, nie ma gwarancji. Najlepiej byłoby wybierać obiektyw w sklepie i dopasowywać do body (również można tak robić z sigmą i niektórzy trafili bez konieczności kalibracji)
    Gdzie mozna zatem w Warszawie dokonac takie kalibracji ? Wiesz ile to moze kosztowac?

  8. #28

    Domyślnie

    studio 5S, - zadzwoń i zapytaj, ale na pewno podejmuje się tego i jest tu na forum chwalony - patrz wątek w "serwis"http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=257141
    Ostatnio edytowane przez Keszelski ; 16-05-2017 o 21:08

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    studio 5S, - zadzwoń i zapytaj, ale na pewno podejmuje się tego i jest tu na forum chwalony - patrz wątek w "serwis"http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=257141
    Dziekuje za informacje. Zadzwonie tam i dowiem sie wiecej na miejscu.

    Pozdrawiam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zdecydowalam ze wezme jednak D7100

    Jedynie nie zdecydowalam co do szkielek.

    Albo ide w Sigma i Tamron lub Nikkor?

    Zdecydowalam ze kupie D7100 i potrzebuje na juz cos do zrobienia ladnych fotek dziecku na chrzcie, co zatem proponujecie z tych trzech na potrzebnych na juz ? - za kilka miesiecy bedzie slub kuzynki moze tez go uzyje?:
    Nikkor 16-85VR ; Nikon AF-S NIKKOR 50 mm 1:1,8G lub Sigma 17-50

    a za kilka miesiecy na kolejny wyjazd dokupie:
    Nikkor 70-300VR; Nikkor AF-S DX 18-300 mm 1:3,5-6,3G ED VR lub Tamron AF SP 70-300mm 4-5.6 Di VC USD

    Raz jeszcze dziekuje za wszystkie cenne uwagi i podpowiedzi

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janka83 Zobacz posta
    Przyznam sie szczerze ze ta kalibracja sigmy troche mnie przestraszyla.
    Załóż też, że kalibracja nie będzie potrzebna. Nie wiem co bardziej doświadczeni koledzy na to ale czy na pewno każda sigma wymaga kalibracji? Wiele jest wpisów, które potencjalnych klientów na te obiektywy mogą zniechęcać. Ja mam nowe body 7100 (polecam nawiązująć do Twoich rozważań), kit-a 18-105 i dokupiłem używaną S 17-50. Sprawdziłem ją jak to tylko możliwe, w terenie, na tablicy, na bateryjkach na stole bezcieniowym, na patyczkach, różnych ogniskowych i przysłonach. I na twarzy pojawił się banan bo nie musiałęm pakować paczki do Gdyni. Szczerze mówiąc, to nie wiem czy jestem super-szczęściarzem czy to jakiś tam większy odsetek posiadaczy S 17-50, którzy nie musieli kalibrować. Z opisywanych mankamentów współpracy Sigmy z Nikonem u mnie występuje tylko ciągłe wyświetlanie podglądu zdjęcia na LCD (obiektyw jakby resetuje te ustawienia, które wprowadzisz do body). Natomiast obraz na powiekszonym podglądzie przesuwa się u mnie płynnie (niektóe Sigmy powodują skokowy przesuw podglądu). Ale nawet jeśli o tym nie słyszałaś to nie przerażaj się, prawie każdy tak ma i prawie każdy zwraca głównie uwagę na jakość szkła a nie na drobnostki.
    Ja po przesiadce z Sony jestem mega-zadowolony z d7100 + S 17-50. Polecam.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon d7100 jaki obiektyw
    By Jerekjerek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 13:48
  2. Jaki Obiektyw do Nikon D7100
    By klaudio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 18:02
  3. Jaki objektyw wybrac do kosciola i przyjecie weselne
    By pawcio0409 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 23:03
  4. d80 + jaki objektyw
    By V E R E M Y in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 09:08
  5. Fuji S5 Pro jaki objektyw najlepszy
    By TomiVienna in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •