Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Studio do zdjęć produktowych sklepu internetowego.

    Witam. Jest to mój pierwszy post więc chciałbym wszystkich serdecznie powitać!
    Od dłuższego czasu planujemy z kolegą założyć firmę i prowadzić 2 sklepy internetowe + sprzedaż na allegro. Jeden sklep będzie z akcesoriami codziennego użytku a drugi z rękodziełem mojej mamy. Rękodzieło to różne ozdabiane butelki, skrzynki tzw. "decuopage". + sprzedaż na allegro ale tutaj mniejsza różnorodność towaru na rzecz ilości. I teraz będziemy prowadzić do tego profile na Facebook, instagram i blogu. Motywem przewodnim na stronach będzie biały kolor i na takim tle były by robione zdjęcia do sklepu. Ale chcemy mieć możliwość robić zdjęcia aranżowane do bloga czy instagrama.*
    Jako że z fotografią nie miałem nigdy styczności poczytałem sporo i zrobiłem namiot bezcieniowy + 3 softboxy. Żarówki użyłem zwykłe halogenowe co daje bardzo brzydkie żółte światło. Da się to poprawić programem Lightroom którym robię obróbkę ale na dłużej nie ma to sensu tym bardziej że kolory wychodzą nienaturalnie. Namiot jest według mnie kompletnie nie praktyczny jeżeli mam przedmioty różnej wielkości i praktycznie brak możliwości manipulacji kierunkiem oświetlenia. Wiem że pewnie większość osób mnie teraz zje ale zdjęcia będą robione telefonem Iphone 6s bo niestety nie mam dostępu do aparatu a tym telefonem da się uzyskać satysfakcjonujące zdjęcia na nasze potrzeby.
    Wstawiam jedno z moich pierwszych zdjęć zegarka (nie oczyszczony bo na próbę) przed i po obróbce*

    Przed:*https://zapodaj.net/66ed19e0870a1.jpg.html
    Po:*https://zapodaj.net/0ab0d864f2022.jpg.html

    Wszystko robione bez większej wiedzy i doświadczenia ale to wyjdzie w praniu dlatego chcę już zainwestować w studio chodź firma wystartuje dopiero za jakiś czas aby móc nabrać doświadczenia, praktyki i ustalić najlepsze oświetlenie itd.
    Więc zdecydowałem się na stół bezcieniowy. Stół chcę zrobić samemu bo z tego co wiem to nie ma tam żadnej skomplikowanej technologii a wyglądał by mniej więcej tak bo chcę mieć możliwości na przyszłość montażu czegoś nad produktem czy zawieszenia czegoś.

    https://www.howtogeek.com/wp-content...8d61c05ae7.jpg
    Czytałem że większość wykorzystuje mleczną plexi ale pomyślałem że świetnym pomysłem będzie wykorzystane zwykłej szyby i wtedy jest możliwe dawanie różnych kolorów tła.

    Co do moich zakupów teraz to podstawą będą 3*świetlówki o barwie 5500k i mocy 65w. I chciałbym wiedzieć czy moc tych żarówek będzie wystarczająca czy może warto dopłacić te 10+zł od sztuki i kupić większą moc?

    Tutaj wstawiam produkty:

    http://allegro.pl/zarowka-65w-foto-f...717600694.html
    x3

    http://allegro.pl/oprawa-pojedyncza-...620034131.html
    x3

    http://allegro.pl/statyw-oswietlenio...734515193.html
    x3

    http://allegro.pl/kompaktowy-lekki-s...734498135.html
    x1

    Martwi mnie tylko moc żarówek i niska regulacja statywów oświetleniowych. Żeby nie było niejasności to nie oczekuję cudów ale myślę że jakąś sensowną jakość da się uzyskać.

    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Wolalbym 4x600Ws, bezcien, negative fill i obowiazkowo polar.

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałbym tylko dodać że dlatego myślę o stole ponieważ przedmioty będą na prawdę różnych rozmiarów. Zegarek to tylko był przykład praktycznie mojego pierwszego zdjęcia produktowego w życiu aby pokazać że moje dotychczasowe oświetlenie się nie nadaje. Po za tym namiot dalej mam więc będę mógł też używać. Wszędzie gdzie czytam to polecają lampy błyskowe ale to już na prawdę duży koszt. Na YT widziałem wiele tutoriali gdzie używali nawet zwykłych lampek biurowych + kartki na rozproszenie. Wiem że to mega amatorka dlatego chciałbym pójść chociaż kroczek dalej i mieć to oświetlenie o barwie już 5500k i w sumie zaczynam się przekonywać do jak największej mocy. Np. takie świetlówki 5500k 125w? Bo niestety na oświetlenie błyskowe na razie mnie nie stać raczej a widzę w internecie że przy stałym i 3 świetlówkach również da się uzyskać fajne efekty. Chyba że się mylę. Pozdrawiam.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale sensowne oświetlenie na świetlówkach to minimum trzy źródła z 2-4 świetlówkami, czyli daje coś ponad 400zł, a w tej cenie kupisz trzy reporterskie manualne lampy błyskowe np Meike MK930II, do tego mocowanie bowens na statywach i podpinasz co chcesz z modyfikatorów.
    Jeśli zrobisz całość na trzech świetlówkach łącznie to prawdopodobnie szybko dojdzie ci parę siwych włosów niż poprawnie wykonane zdjęcia.

    Takie jest moje zdanie i pewnie wielu się z tym nie zgodzi, zwłaszcza sprzedawcy świetlówek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    Chciałbym tylko dodać że dlatego myślę o stole ponieważ przedmioty będą na prawdę różnych rozmiarów.
    Jeśli także cięższe, dobrze się zastanów nad wyborem grubości szyby. Słyszałem o pomysłach stosowanie grubej szyby a na nią cienka, elastyczna plexi aby uzyskać gładkie tło. Pamiętaj jednak, że niektóre szyby mogą wprowadzać zafarb, podobnie plexi - niektóre białe "z marketu" po podświetleniu stają się różowe, a nie białe. Zakładam, że wiesz o podświetlaniu stołu bezcieniowego od dołu/tyłu? Jeśli szyba będzie za mała mogą się pojawić różnice w jasności światła świecącego przesz szybę i obok szyby (plus różnice odcienia).

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    Wszędzie gdzie czytam to polecają lampy błyskowe
    Jak myślisz, jeśli świetlówki byłyby lepsze to czy nadal polecaliby lampy błyskowe?

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    widzę w internecie że przy stałym i 3 świetlówkach również da się uzyskać fajne efekty. Chyba że się mylę. Pozdrawiam.
    Mogę się założyć, że co najmniej kilku kolegów z forum poradziłoby sobie robiąc "packshoty" przy świeczkach, z użyciem kijów od szczotki i taśmy klejącej. Tylko to nie znaczy, ze osoba bez doświadczenia, bez aparatu, też uzyska podobne efekty.
    Na temat świetlówek: nie zawsze produkty oświetla się równomiernie ze wszystkich stron, co zrobisz, jeśli będzie trzeba zmienić proporcje jasności jednego źródła światła do drugiego, np. tak, żeby jedno było 4x słabsze od drugiego, a oświetlenie tła 1x mocniejsze od oświetlenia przedmiotu? Używana tania cyfrówka nadająca się do "przedmiotów do internetu" to 150zł, i masz wszystkie możliwości "normalnego" aparatu; mam na myśli kompakt średniej klasy, z trybem M (np. Canon G5).

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsze i podstawowe to jest używanie aparatu foto z WB (jeszcze lepiej zapis RAW). Bez tego dalsza praca i wydatki nie mają sensu. Mając już aparat okaże się, że oprawy na tradycyjne żarówki (mogą też być halogeny) będą lepsze od tych świetlówek "fotograficznych". Jest tam możliwa nawet pewna regulacja (poprzez zmianę mocy żarówek). To są sprawy podstawowe.
    Teraz dalej - nie rozumiem tej opcji na szparowanie fotograficzne (zdjęcie bez cienia). Strat z powodu przyjęcia takiej koncepcji jest niepomiernie więcej jak zysków. A dla początkującego (to już eufemizm) nastręczy multum problemów i to zarówno czysto technicznych (regulacja mocy tak aby nie gubić konturów) jak i organizacyjnych (różny wymiar i ciężar przedmiotów). Lekki półcień pod przedmiotem nie tylko nie pogorszy wyglądu strony ale wprost przeciwnie doda waloru. Stolik bezcieniowy (czy namiot) to niepotrzebny grat. Strata miejsca i kasy. Wracając do białego tła wyżarte do zera powoduje, że nawet najwyższe światła na przedmiocie są słabsze od tła i pogarsza to plastykę. Tło powinno mieć 5-10% wydaje się białe ale kluczowe bliki mające wtedy zero wyskakują do przodu. choć to o czym piszę to już troszkę wyższa szkoła jazdy.

    Podsumowując.
    - kup jakieś stare lustro typu d200
    - do tego ciężki statyw
    - naucz się obsługi RAW
    - pozostań przy lampach na E27 czy tam GU5,3/MR16/GU10 (jeśli takie miałeś)
    - fotografuj na białym tle na zwykłym stoliku

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 16-05-2017 o 14:07

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Wracając do białego tła wyżarte do zera powoduje, że nawet najwyższe światła na przedmiocie są słabsze od tła i pogarsza to plastykę. Tło powinno mieć 5-10% wydaje się białe ale kluczowe bliki mające wtedy zero wyskakują do przodu. choć to o czym piszę to już troszkę wyższa szkoła jazdy.
    Wydaje się białe, do momentu kiedy zdjęcie zostanie wstawione na stronę z rzeczywiście białym tłem...
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Wydaje się białe, do momentu kiedy zdjęcie zostanie wstawione na stronę z rzeczywiście białym tłem...
    Jasne ale kto każe używać 100% bieli
    Ostre białe kartki z powycinanymi elementami to dla mnie już przeszła epoka projektowania. Ale podkreślam "dla mnie". Nie zmienia to postaci rzeczy, że delikatny cień pod przedmiotem nawet przy zerze dookoła raczej dodaje uroku. A jeśli uwzględnić inne czynniki wykonawcze to nic nie szkodzi przyjąć koncepcję prowadzącą do niezłego wyniku a dużo łatwiejszą do zrobienia.
    Szparowanie fotograficzne (tak się kiedyś mówiło) to naprawdę nie jest łatwa robota - ja ustawiam tam światło z dokładnością minimum do 1/3 EV, wysłaniam bardzo dokładnie wszystko tuż za krawędzią obiektu aby nie tracić ostrości konturu i plastyki powierzchni. Przy serii jednakowych przedmiotów zrobić raz taką robotę żaden problem ale przy różnorodnych w tym i dużych to znacznie większa zabawa bo tło się gnie, bo trudno równo oświetlić.
    To nawet dla doświadczonego fotografa jest spory problem. Oczywiście być może chodzi o jakiś totalnie byle jaki efekt i wtedy moje uwagi są na wyrost.

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Jasne ale kto każe używać 100% bieli
    Najczęściej zleceniodawca, a fotograf musi się dostosować.
    Nie zmienia to postaci rzeczy, że delikatny cień pod przedmiotem nawet przy zerze dookoła raczej dodaje uroku.
    Tu zdecydowanie racja. Wyszparowane w 100% zdjęcie wygląda jak płaska naklejka, ten etap też już chyba mam za sobą.
    Na swoje skromne, amatorskie potrzeby zostawiam hint cienia, ale krawędzie zdjęcia "maluję" miękkim pędzlem na biało, by zapewnić płynne wtapianie w białe tło strony.
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #10

    Domyślnie

    Witam. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Co do pomysłu na wypalanie tła to dlatego on powstał właśnie ponieważ przy obecnych żarówkach kolor wychodzi bardzo żółty. Stół i tak chcę zrobić na wzór bezcieniowych ponieważ zwiększy to wygodę a da mi możliwość podświetlenia od dołu, tła i podwieszania czegokolwiek. Zdawałem sobie sprawę że to tak kolorowo nie jest jak myślałem że kupię żarówki fotograficzne i będzie super. Możliwe że to przez większość poradników na YT i w internecie gdzie nawet przy zwykłym oświetleniu dawało bardzo dobre rezultaty. Szczerze to jestem dalej bardzo za tym aby kupić te żarówki fotograficzne o barwie 5500k. Myślę nawet że mogę się pokusić o 125w-owe. Na rynku są dostępne rozgałęźniki z jednej żarówki na 4 więc pod tym względem było by to według mnie oczywiście przyszłościowe. Nie chciał bym dopuścić do sytuacji gdzie wydam pieniądze i potem po jakimś czasie i tak będę musiał zmieniać wszystko bo się nie nadaje. Nie interesowałem się nigdy fotografią i nie chciałbym od razu wydawać dużej kwoty na sprzęt i aparat. Najchętniej to zostawił bym na razie telefon i sprawdził jak się będzie zachowywał przy tych chociaż 3x 125w 5500k. Jeżeli zobaczę spory przeskok to może wtedy pomyślał bym o nowym aparacie. Najgorzej że chciałem się skupić na całej otoczce w sklepie jak reklama, marketing, grafika a wszystko co ktoś może zrobić lepiej oddelegować. Logotypy nauczyłem się tworzyć w programach i stworzyłem. Zdjęć nie mogę oddelegować bo wiele będzie produktów które będą wchodzić na bieżąco więc racjonalnie byłoby stworzyć sobie mini studio do zdjęć. Dlatego też zdecydowałem się na stół bo zakres wielkości przedmiotów daje spore pole do popisu. Możliwe że aparat też bym musiał kupić lecz głównie chciałbym się teraz skupić na dopracowaniu oświetlenia a oświetlenie błyskowe trochę mnie przeraża bo nie chciałem od razu iść tak głęboko w ten temat. Więc poczytam jeszcze, pooglądam poradniki i chyba zdecyduje się jednak na żarówki fotograficzne 125w 5500k. Softboxy z nakładanym rozpraszaczem i najróżniejsze blendy mam zrobione więc to nie problem tylko uzyskanie właśnie odpowiedniego oświetlenia. A jeżeli miałbym przykładowo te 3 softboxy z jedną żarówką 125w w każdej ale zawsze możliwość rozszerzyć to do 2 czy nawet 4 żarówek w jednym to wydaje mi się że jest to w jakimś stopniu przyszłościowe. I wtedy jak już będę miał to ogarnięte i zdjęcia z telefonu nie będą satysfakcjonujące to pomyślał bym o aparacie używanym.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mini studio do zdjęć produktowych
    By damkorn in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 23:10
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 22:55
  3. automatyczne wykonywanie zdjęć produktowych
    By lechupe in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 12:22
  4. zdjęcia bielizny do sklepu internetowego - wycena
    By sarot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 14:29
  5. Zakładanie sklepu internetowego
    By Squier in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 19:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •