Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    Co do pomysłu na wypalanie tła to dlatego on powstał właśnie ponieważ przy obecnych żarówkach kolor wychodzi bardzo żółty.
    To zasługa niewłaściwego balansu bieli, a nie "obecnych żarówek".

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    Szczerze to jestem dalej bardzo za tym aby kupić te żarówki fotograficzne o barwie 5500k.
    To jest równoznaczne z
    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    po jakimś czasie i tak będę musiał zmieniać wszystko bo się nie nadaje

  2. #12

    Domyślnie

    Witam. Co do aparatu to chyba się już pogodziłem że będzie raczej niezbędny aby mieć możliwość ustawiać wszystko ręcznie. Tylko mam ogromny mętlik w głowie co do oświetlenia. Na innych forach do fotografii produktowej polecają tylko i wyłącznie światło błyskowe. Tyle że to wydatek koło 400-500zł a potrzebuje 2 sztuki co daje 1k zł. Kompletnie nie byłem przygotowany na taki wydatek a razem z aparatem i statywami daje już pewnie 1500-2000zł. Polecono mi tutaj zamiast lamp stałych zestaw 2-3 takich https://pl.aliexpress.com/store/prod...704253540.html
    Zaczynam rozumieć że fotografia produktowa ma jakieś swoje prawa i standardy tylko że to dość spory wydatek jeżeli nie interesuję się specjalnie fotografią i wykorzystywał bym to tylko do 2 sklepów internetowych gdzie nie mam nawet pewności że wszystko wypali. Z jednej strony jeżeli chodzi o aparat to nawet dostawałem rady że nawet taki za 150zł nada się ponieważ będę mógł ustawiać wszystko ręcznie. Z drugiej strony nawet do tych 500zł na jakąś używaną lustrzankę bym dał radę wyłożyć jeżeli miał bym pewność że nie posłużyła by tylko do nauki a potem do rzeczywistego sklepu musiał bym kupić nowy sprzęt. Bo z fotografią łącze przyszłość tylko do przyszłych projektów związanych ze swoim eCommerce i raczej niczym więcej więc nie muszę mieć super wydajności i mogę pobawić się dłużej z poszczególnym zdjęciem. Myślałem przez chwilę też o wynajęciu u kogoś sesji produktowej ale rotacja różnych przedmiotów będzie na tyle duża że sens ma tylko nauczyć się i robić u siebie zdjęcia. Wszystko teraz zależy od oświetlenia bo gdzie te 500zł na aparat bym znalazł i statyw to kompletnie nie wiem na czym stoję jeżeli chodzi o świetlenie. Widziałem masę poradników i filmów na YT dla amatorów gdzie wykorzystywali zwykłe lampki biurkowe rozproszone kartką czy światło dziennie i zdjęcia wychodziły ładnie tylko że każdy jednak używał normalnego aparatu. Więc jeżeli chodzi o żarówki to barwa nie ma tak dużego znaczenia bo ustawiamy wszystko ręcznie jeżeli chodzi o balans bieli w normalnym aparacie? W przyszłości planowałem robić też krótkie ujęcia filmowe produktów z pomocą slider-a dlatego też myślałem nad tymi świetlówkami stałymi.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tym bardziej do video za mało światła.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    Na innych forach do fotografii produktowej polecają tylko i wyłącznie światło błyskowe
    To daje najlepszy stosunek jakości do ceny, i największe możliwości panowania nad światłem (jego rodzajem i mocą).

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    Zaczynam rozumieć że fotografia produktowa ma jakieś swoje prawa i standardy tylko że to dość spory wydatek jeżeli nie interesuję się specjalnie fotografią i wykorzystywał bym to tylko do 2 sklepów internetowych gdzie nie mam nawet pewności że wszystko wypali.
    "Chcę wozić ludzi jako taxi, mam rower, ale nie jestem przygotowany na tak duży wydatek, jak czterodrzwiowy samochód, bo nawet nie wiem, czy będę miał aż tylu klientów, że to wszystko wypali"
    Na Twoje nieszczęście oprócz sprzętu dochodzą jeszcze umiejętności. A raczej "na Twoje szczęście" - napisałeś, że to chcesz zrobić, że tamto chcesz zrobić, więc można kombinować. Tylko z góry nastaw się na zastąpienie "wkładu gotówkowego" wkładem sporej pracy własnej.

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    Z jednej strony jeżeli chodzi o aparat to nawet dostawałem rady że nawet taki za 150zł nada się ponieważ będę mógł ustawiać wszystko ręcznie. Z drugiej strony nawet do tych 500zł na jakąś używaną lustrzankę bym dał radę wyłożyć jeżeli miał bym pewność że nie posłużyła by tylko do nauki a potem do rzeczywistego sklepu musiał bym kupić nowy sprzęt.
    Do mniejszych przedmiotów może się okazać, że taka "lepsza zwykła cyfrówka" będzie lepsza niż lustrzanka. Nie żartuję. Chodzi o "głębię ostrości".

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    nie muszę mieć super wydajności i mogę pobawić się dłużej z poszczególnym zdjęciem
    Tu trzeba się zastanowić nad inną rzeczą, czy nie lepiej czas poświęcony na męczenie się ze zdjęciami przeznaczyć na inną działalność zarobkową. Być może robiąc coś innego zarobisz tyle, że będzie Cię stać na zlecenie zrobienia pierwszej serii zdjęć, lub na zakup jakiegoś lepszego sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    Myślałem przez chwilę też o wynajęciu u kogoś sesji produktowej ale rotacja różnych przedmiotów będzie na tyle duża że sens ma tylko nauczyć się i robić u siebie zdjęcia.
    Jest droga pośrednia - zapłacić komuś, żeby Cię nauczył. Będzie szybciej, niż gdybyś sam do wszystkiego dochodził. Nie będzie taniej.

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    jeżeli chodzi o żarówki to barwa nie ma tak dużego znaczenia bo ustawiamy wszystko ręcznie jeżeli chodzi o balans bieli w normalnym aparacie?
    W uproszczeniu - tak.

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    W przyszłości planowałem robić też krótkie ujęcia filmowe produktów z pomocą slider-a dlatego też myślałem nad tymi świetlówkami stałymi.
    I to jest jedyne zastosowanie w którym światło ciągłe ma przewagę, ale sam piszesz o "przyszłości" - a slider już jest? Jeśli nie, to też trzeba zrobić lub dokupić

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Porównaj swoje zdjęcie zegarka ze zdjęciem ze strony producenta. Nie pisz, że Ty się nie znasz, że tam robili to zawodowcy innym sprzętem, tylko zwróć uwagę na ustawienie, odblaski, sposób oświetlenia. Poświęć trochę czasu na próby - nie tyle robienia zdjęć, co próby ustawienia podobnego oświetlenia, w końcu uczymy się przez kopiowanie tego, co robią inni
    Tylko z góry mówię, że ani namiot bezcieniowy ani stół bezcieniowy nie będą dobrym rozwiązaniem. I "gołe lampy" (czy te świetlówki, czy halogeny) też nie. A czego użyć i w jaki sposób? Google powiedzą, są tutoriale i filmy pokazujące jak coś zrobić

  5. #15

    Domyślnie

    Witam. Poczytałem trochę. Przemyślałem to i jestem w stanie zainwestować w tani używany aparat i lampy studyjne. Problemem będzie pewnie znów budżet ponieważ zamierzam wydać na aparat + komplet oświetlenia 1000-1500zł z naciskiem na 1000 czyli pewnie tyle co zwykle wydaje się na 1 lampę. Na razie nie wliczam w ten budżet statywów czy materiałów na stół bezcieniowy na którym zamierzam robić zdjęcia. Czyli potrzebuje aparat manualny + komplet oświetlenia który pozwoli mi zrobić zdjęcia produktowe do swoich sklepów internetowych. Oczywiście żadne plany zarobkowe na robieniu zdjęć dla klientów nie wchodzą w grę z wiadomych przyczyn więc tylko i wyłącznie będzie to wykorzystywane na potrzeby własne. Więc potrzebuję szczerej opinii czy za taką kwotę dam radę coś złożyć sensownego? Podejrzewam że wystarczą 2 lampy studyjne błyskowe. Lecz ich ceny widzę że są dość spore jednak chyba znajdzie się coś mieszczącego się w budżecie. Nie wiem też czy skupić się bardziej na aparacie czy lepiej dołożyć do lamp? W tej kwestii zdaję się w 100% na was.

    Teraz opiszę do czego konkretnie będzie to wykorzystywane. Jeden sklep będzie z rękodziełem mojej mamy w skład którego będą wchodzić zdobione bombki świąteczne, zdobione butelki, skrzynki, świeczniki itd. Takie już na prawdę największe przedmioty które raczej będą się zdarzać na prawdę sporadycznie myślę że nie przekroczą 50cm x 50cm ale standard to będą przedmioty w stylu 15cm x 15cm / 25cm x 25cm. Bardzo dużo widzę w tej kategorii zdjęć stylizowanych czyli na tle ładnej serwetki czy na ładnym kawałku drewna. Jednak w sklepie internetowym chciałbym się skupić na jednolitym raczej białym tle aby pokazać jak najlepiej produkt. Jednak na blogu czy FB chciałbym już mieć możliwość zrobienia też stylizowanych zdjęć. Wstawiam niżej przykładowe efekty jakie chciałbym uzyskać :

    http://tokarnia-sosenka.com.pl/userd...3f77981ff4.jpg
    http://spplthumb.blob.core.windows.n...-386877697.jpg
    http://polki.pl/foto/4_3_LARGE/jak-z...-u-2242322.jpg

    Drugi sklep będzie z najróżniejszymi akcesoriami których rozmiar będzie od małych rzeczy jak metalowe kostki do lodu do maksymalnie produktów jak butelka przedstawione niżej. Właśnie takie efekty chciałbym uzyskać.

    https://www.gadzeciak.pl/environment...ad6302a3ac.jpg
    https://s1.thcdn.com/productimg/0/96...769-354251.jpg

    Wiem że przede mną sporo nauki lecz podałem przykłady jakie oczekuje i chce wiedzieć czy dam radę coś kupić w tym przedziale pieniędzy aby móc się nauczyć jak i potem robić realne zdjęcia do sklepów tym sprzętem. Dziękuję i pozdrawiam!

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Widzę ze jesteś z Bydzi. Przyjdź do mnie do studia. Zabierzesz swój sprzęt, zrobisz nim zdjęcia i zamienimy to po chwili na moje lampy blyskowe, oraz aparat w którym da się ustawić WB pre. Wytłumaczę co z czym sie wiąże. To ci pozwoli podjąć decyzje zakupowe.

  7. #17

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Mam szybkie pytanie a mianowicie buduję stolik bezcieniowy i na razie uczyłem się na białych tekturach położonych na szklanym blacie ale chcę kupić coś w stylu blatu stołu bezcieniowego.
    Więc byłem w Castoramie i są 2 rodzaje płyt plexi.
    - Plexi (sztywne i z połyskiem)
    - PCV Spienione (matowe, elastyczne i lepiej przepuszcza światło)

    Ktoś miał do czynienia z takimi materiałami i może się wypowiedzieć? Postawiłem na światło stałe tylko teraz muszę wybrać tło. Jeżeli ktoś nie miał styczności z takimi materiałami to chociaż prosił bym o radę czy do zwykłych i standardowych zdjęć produktowych tło matowe czy z połyskiem? Wydaje mi się że matowe bo połysk zawszę mogę uzyskać stawiając szkło itd.

    Pozdrawiam!

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez legolass97 Zobacz posta
    Witam serdecznie. Mam szybkie pytanie a mianowicie buduję stolik bezcieniowy i na razie uczyłem się na białych tekturach położonych na szklanym blacie ale chcę kupić coś w stylu blatu stołu bezcieniowego.
    Więc byłem w Castoramie i są 2 rodzaje płyt plexi.
    - Plexi (sztywne i z połyskiem)
    - PCV Spienione (matowe, elastyczne i lepiej przepuszcza światło)

    Ktoś miał do czynienia z takimi materiałami i może się wypowiedzieć? Postawiłem na światło stałe tylko teraz muszę wybrać tło. Jeżeli ktoś nie miał styczności z takimi materiałami to chociaż prosił bym o radę czy do zwykłych i standardowych zdjęć produktowych tło matowe czy z połyskiem? Wydaje mi się że matowe bo połysk zawszę mogę uzyskać stawiając szkło itd.

    Pozdrawiam!
    Nie rozumiem - spienione PCV przepuszcza światło - jaki to materiał (nazwa)?

    Aby się nie powtarzać poczytaj tutaj

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3340398

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #19

    Domyślnie

    Nazywa się ten materiał PCV SPIENIONE. Wygląda tak lecz w rzeczywistości faktura nie jest tak widoczna a w białym szczególnie.
    http://www.plastics.pl/content/galer...ne_wzornik.jpg

  10. #20

    Domyślnie

    Mała poprawka! Byłem w ogromnym błędzie ponieważ po poprzedniej wizycie w Castoramie byłem święcie przekonany że podany przeze mnie wyżej materiał super przewodzi światło itd. Ale jak się zacząłem wkurzać dzisiaj brakiem zdecydowania że pojechałem przed chwilą znów do Castoramy i to PCV spienione daje jednak żółte światło i to bardzo punktowe.
    Za to płyta która nazywa się Akryl Opal pięknie rozprasza światło w białej barwie. Dokładnie to: https://www.castorama.pl/produkty/wy...0-x-50-cm.html
    Tylko problem jest taki że ta płyta z obu stron jest z połyskiem i były tylko 3mm i dość ciężko się wyginała. Myślę że 2mm było by idealnie. Tylko teraz problem bo podobno idzie znaleźć takie które z jednej strony są matowe a z drugiej z połyskiem. Jakieś propozycje?
    Wezmę się za chwilę ze ponowne przeczytanie podobnych wątków i spiszę numery do firm zajmujących się takimi materiałami i będę jutro dzwonił.
    Pozdrawiam.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mini studio do zdjęć produktowych
    By damkorn in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 23:10
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 22:55
  3. automatyczne wykonywanie zdjęć produktowych
    By lechupe in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 12:22
  4. zdjęcia bielizny do sklepu internetowego - wycena
    By sarot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 14:29
  5. Zakładanie sklepu internetowego
    By Squier in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 19:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •