Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57
  1. #11

    Domyślnie

    bez przesady używałem tego tamrona w wersji na śrubokręt z d300 i był bardzo ostry od pełnej dziury i pięknie trafiał i był szybki wraz z d300 tylko ze głośny na dwór 50 jak znalazł do rozmycia tła

    co do kościoła to ja w trakcie komunii nawet nie wchodzę zawsze są to pobłogosławieni foto z kościoła wiec wole nie ryzykować
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  2. #12

    Domyślnie

    Skoro w kościele będzie wynajęty fotograf do fotografowania ceremonii to myślisz, że uda Ci się podejść na tyle blisko by sfotografować moment udzielania komunii? Tutaj też gratuluję odwagi uważaj, żeby Cie ksiądz nie przegonił jedyna Twoja szansa na zdjęcia to przed kościołem gdy dzieci się ustawiają i wchodzą do kościoła oraz na wyjściu. Jak w kościele jest chór możesz tam cicho się ustawić i stamtąd coś strzelić (sam tak robię), ale z tym zakresem ogniskowych niewiele. Tak więc powinieneś uprzedzić osoby, które Cię poprosiły o sfotografowanie, iż w kościele za dużo nie zrobisz, bo nie będziesz się "wpierniczać" pod ołtarz i w robotę głównego fotografa ceremonii Spokojnie, on i tak każdemu dziecku zrobi fotę, więc rodzice dostaną z tego momentu
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  3. #13

    Domyślnie

    Tylko ze ten fotograf namaazczony w tym roku nie mogl robic zdjec i rodzice nie mieli kogo i ja sie zgodzilem byc glownym fotografem. Zgodw od ksiedza mam. Mam jeszcze obiektywy 18-105 nikorr i 35 f1.8 dotychczas uzywalem tego obiektywu 35 z nikonem 5200 to moj zapasowy sprzet. Ale czasami lubi zglupiec i nie moze dobrac ostrosci tylko szuka ostrosci i to przez nawet dobrych kilka sekund. Nie jest to czesto ale sie zdarza. Dlatego nie chce sie na nim oprzec.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xx737 Zobacz posta
    Tylko ze ten fotograf namaazczony w tym roku nie mogl robic zdjec i rodzice nie mieli kogo i ja sie zgodzilem byc glownym fotografem. Zgodw od ksiedza mam. Mam jeszcze obiektywy 18-105 nikorr i 35 f1.8 dotychczas uzywalem tego obiektywu 35 z nikonem 5200 to moj zapasowy sprzet. Ale czasami lubi zglupiec i nie moze dobrac ostrosci tylko szuka ostrosci i to przez nawet dobrych kilka sekund. Nie jest to czesto ale sie zdarza. Dlatego nie chce sie na nim oprzec.
    Jesteś odważniejszy niż myślałem będziesz głównym fotografem ceremonii, a nie wiesz z jakiego trybu AF korzystać...do odważnych świat należy, ale ja bym się bał wziąć taką odpiwiedzialność na siebie
    A co do Twoich dywagacji na temat tego, że jakbyć fotografował w dużym mieście to miałbyś lepszy sprzęt to guzik prawda...tyle Ci powiem u mnie w pod Poznaniem (miasto ok.20 tys mieszkancow) srednie ceny za repo.slubne to 2 tys., 3 tys. to juz jest drogo
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xx737 Zobacz posta
    Tylko ze ten fotograf namaazczony w tym roku nie mogl robic zdjec i rodzice nie mieli kogo i ja sie zgodzilem byc glownym fotografem...
    Skoro deyzja już podjęta to pewnie tak zostanie. Nie dziw się opinii kolegów, na ten moment jesteś prawdopodobnie najodważniejszym człowiekiem na forum. Średniej klasy sprzęt plus prozaiczne pytania o sposób robienia zdjęć dodatkowo zderzą się jeszcze z oczekiwaniami klientów. Weź pod uwagę, że na te zdjęcia czeka co najmniej kilkaset osób. Oczywiście, część z nich postawi to zdjęcie jakie by nie było w ramce i posypią się komentarze w stylu: "o jaki słodki Ksysiu". Ale zapewne wśród odbiorców będą osoby, które oczekiwania wobec dokumentacji uroczystości mają dużo większe. Bo znają się na tym, bo same robią zdjęcia itp. A czasu na udokumentowanie tej najważniejszej chwili będziesz miał tylko kilka sekund, bez możliwości weryfikacji efektu, poprawy, itp. Sorry, to nie zniechęcanie (a może trochę tak, ale w dobrej wierze) ale chłodno wyrażana opinia na temat poruszony przez Ciebie. Nie wiem czy widziałeś kiedyś pracę fotografa na komunii. Zwłaszcza w tym newralicznym momencie udzielania sakramentu jest to 100% automat, robot. Tam nie ma ułamka sekundy na zerknięcie na ekran. Jeden błąd i próba spalona, jak u skoczka narciarskiego. Mimo wszystko powodzenia.

  6. #16

    Domyślnie

    Heh w ten weekend bratanica ma komunię, tak straszycie tym księdzem i błogosławionymi fotografami, że aż przytaszczę swoją puchę, podepnę 70-200 i spróbuję zrobić pamiątkę rodzinie. Ekskomunika mi nie grozi.
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    ...przytaszczę swoją puchę, podepnę 70-200 i spróbuję zrobić pamiątkę rodzinie
    Pamiątkę pewnie tak, a może także i wstyd bratanicy, jak wujek dostanie publiczne OPR
    Chyba, że będziesz polował z daleka na 200mm - wtedy może się udać.
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    Pamiątkę pewnie tak, a może także i wstyd bratanicy, jak wujek dostanie publiczne OPR
    Chyba, że będziesz polował z daleka na 200mm - wtedy może się udać.
    A czemu OPR? Niech idzie służyć przy księdzu i w międzyczasie trzaskać zdjęcia
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    A czemu OPR? Niech idzie służyć przy księdzu i w międzyczasie trzaskać zdjęcia
    To już lepiej niech idzie do organisty na chór
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    Jesteś odważniejszy niż myślałem będziesz głównym fotografem ceremonii, a nie wiesz z jakiego trybu AF korzystać...do odważnych świat należy, ale ja bym się bał wziąć taką odpiwiedzialność na siebie
    A co do Twoich dywagacji na temat tego, że jakbyć fotografował w dużym mieście to miałbyś lepszy sprzęt to guzik prawda...tyle Ci powiem u mnie w pod Poznaniem (miasto ok.20 tys mieszkancow) srednie ceny za repo.slubne to 2 tys., 3 tys. to juz jest drogo
    2-3 tysiace ale pewnie za same zdjecia a u nas za film i zdjecia i w zaleznosci kto co oferuje w tej cenie. Powiem tak fotografuje i filmuje wesela juz kilka lat i mam dziesiatki zadowolonych klientow. Czesto robie juz ktores wesele w rodzinie. Wiec nie traktujcie mnie jak poczatkujacego. Wiem o co w tym chodzi. A moje pytania sa w celu upewnienia sie. Wiem ze jak autofocus to tylko jednopolowy. Najlepiej przymknac przyslone zeby zwiekszyc glebie ostrosci. Wszystko zalezy jak bedzie jasno w kosciele. A dzieciaki klekaja w jednym miejscu w jednej odleglosci od fotografujacego wiec pimyslalem ze przy odpowiednio przymknietej przyslonie lepiej bt bylo na manualu robic a nie na af.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. fotografowanie we Włoszech
    By Rafał_Sz in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 15:23
  2. A kto nie ma Komuni....:D
    By tinaga in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 13:35
  3. Powtórka komuni...przygotowania (albumowe pstryki)
    By Bartek_902 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 22:05
  4. prawo do zdjec z pierwszej komuni pilne
    By fivetoone in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 23:40
  5. Ramki do I Komuni
    By edos in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2005, 18:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •