Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie Mały plecak (spełniający "darmowe" wymiary wizzair) do turystyki miejskiej

    Cześć!

    Po zwiedzeniu Londynu z torbą na ramieniu stwierdziłem, że jednak potrzebuję mały plecak.

    Ponieważ z żoną latamy czasem liniami wizzair i wykupujemy zawsze tylko jeden dodatkowy bagaż (czyli standardową torbę dla innych linii) i zależy mi, żeby plecak spełniał wymiary darmowego bagażu czyli: 42 X 32 X 25 CM. Inne wymagania to lekkość, łatwy i szybki dostęp do sprzętu i możliwość „niefotograficznej” aranżacji wnętrza.

    Póki co w oko mi wpadł Peak Design EVERYDAY BACKPACK 20L, który wysokość przekracza o 4 cm (46 H x 30 W x 17 D cm), co myślę nie powinno być problemem. Jest to drogi i mało popularny plecak, więc i ciężko znaleźć opinie, ktoś używał?
    Ostatnio edytowane przez adamtg ; 15-05-2017 o 10:02 Powód: Dodanie linku do plecaka

  2. #2

    Domyślnie

    popatrz na serię lowepro flipside sport, są 10, 15 i 20L.
    Mam 10tkę, co prawda nie latam, ale pomimo jego malutkich rozmiarów mieszczę w nim Nikon DF+Sigma150-600C i z boku wejdzie N24-70/2.8
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie

    Dzięki! Niestety z tego co widzę Flipside Sport już wycofane z produkcji, a nowa seria flipside nie wygląda tak ciekawie. Są wysokie, ale wąskie, przez co na wysokość za duże, a w pozostałych wymiarach zostaje duży zapas.

  4. #4

    Domyślnie

    jedna 15tka ze starej serii wisi na allegro, a gdybyś chciał 10tkę, to możesz odezwać się na pw
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  5. #5

    Domyślnie

    Flipside Sport jest wycofany ze sprzedaży, ale Flipside 200 jest odpowiednikiem 10 AW. Ja mam plecaki, 15 AW Sport i 300, są takiej samej wielkości, 15 jest bardziej pakowana (ma większe możliwości aranżacji wnętrza), za to w 300 jest świetna kieszeń. 300 biorę na wyjazdy, 15 AW jak potrzebuję więcej klamotów zabrać

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    jedna 15tka ze starej serii wisi na allegro, a gdybyś chciał 10tkę, to możesz odezwać się na pw
    Dzięki! 10 będzie trochę za mała niestety.
    @madebyzosiek dzięki za opinie. w pobliskim sklepie widzę, że mają Flipside Trek 250 i Flipside 300, to przejdę je zobaczyć.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamtg Zobacz posta
    Dzięki! 10 będzie trochę za mała niestety.
    @madebyzosiek dzięki za opinie. w pobliskim sklepie widzę, że mają Flipside Trek 250 i Flipside 300, to przejdę je zobaczyć.
    Te wersje Trek wyglądają ciekawie, jednak wydaje mi się, że ich komory na sprzęt są małe, a część plecaka to przegroda na rzeczy... Daj znać jak to wygląda na żywo. A z 300 jestem bardzo zadowolony, choć 15 AW też bardzo polecam. Do 300 spakujesz podobną ilość sprzętu, jak do 10 AW
    Ps. Pomyśl o tych plecakach używanych. Dużo kasy może zostać w kieszeni. Ja 300 kupiłem za 150 zł, a 15 AW za 280

  8. #8

    Domyślnie

    @adamtg skoro rozważasz Peak Design to zwracam twoją uwagę na torbo-plecak Everyday Sling (H 40cm x W 23cm x D 14cm )
    Pojemność od 8 do 10L w zależności od konfiguracji i można się zdziwić ile da się do niego upchnąć. Latam z nim (często właśnie Wizzair), jeżdżę na rowerze czy używam na co dzień, również jako zwykłą torbę, bo tak też wygląda w przeciwieństwie do innych plecaków i toreb foto. Przemyślana i świetnie wykonana konstrukcja, w zależności od potrzeby jednym ruchem zmieniasz plecak na torbę i odwrotnie.
    Tanio niestety nie jest ale po doświadczeniach z paskiem tej firmy (Slide) stwierdziłem, że wolę wydać więcej i dostać produkt naprawdę świetnie zaprojektowany i wykonany z najlepszych materiałów.

  9. #9

    Domyślnie

    Za mną chodzi wypróbowanie Thule Aspect. Ma szybki dostęp z boku do aparatu i miejsce na rzeczy osobiste. Wygląda porządnie. Cena taka sobie... Wymiary "adaptowalne" do WizzAir (kilka centymetrów wyższy niż norma, ale to nie powinno przeszkadzać). Latam wizzairem 5-6 razy w roku i nie miewam kłopotów z plecakiem przekraczającym minimalnie wymiary darmowego bagażu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Ja używam na codzień Lowepro Slingshot Edge 250 AW - dwukomorowy, lekki plecak, 26.7 x 15.6 x 48 cm. Przyzwyczaiłem się, nie narzekam, łatwe dojście do sprzętu, "uprząż" mi odpowiada, jakość wykonania - bez zarzutu. Dla mnie -świetny:
    http://www.torbylowepro.pl/plecak-lo...ge-250-aw.html
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

Podobne wątki

  1. Gdzie w Poznaniu mogę zaobaczyć plecak Kata serii "R"?
    By zakwas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 21:44
  2. Plecak z dostępem "bocznym" - Tamrac 3385 ?
    By coach_lodz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 14:03
  3. Jak "zwykły" plecak przepoczwarzyć w fotograficzny?
    By Sokolik Wędrowny in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 15:57
  4. Plecak "Naneu Pro Alpha L" czy "Kata DR467"
    By zakwas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 01:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •