Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Laptop poleasingowy, obróbka zdjęć z podpięciem Eizo cx241

    Cześć! Poszukuje laptopa poleasingowego do obróbki zdjęć, głownie LR. Aktualnie mam stacjonarny podpięty pod Ezio CX241, ale czasem muszę gdzieś wyjechać i nie chce zabierać ze sobą stacjonarnego
    Fajnie żeby to był IPS z dobrą matrycą , ogólnie bede podpinać do niego monitor Eizo. Budżet 2500zł. Po zakupie chcę zamontować nowy SSD, ewentualnie dodatkowy RAM.
    Moj typ: HP 8570W z matrycą dreamcolor ( bo był w nim 3 rodzaje)

    http://allegro.pl/hp-8570w-i7-3520m-...669794789.html

    myślałem nad tą ofertą , posiada matryce dream color, mogę go również dowolnie skonfigurować lub kupić z małym dyskiem, a wsadzić jaki już będę chciał.
    Co o tym myślicie? Może coś innego mi polecicie?
    Nikon D700, D90 i kilka szkieł..

  2. #2

    Domyślnie

    Elite booki są przyzwoite.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dobry sprzęt. Kilka uwag:
    1. Nigdzie nie napisali że ten laptop ma dreamcolor. Uważaj na to, jak chciałem taki kupić to mówili że ma a nie miał, sprzedawcy często nawet nie wiedzą co to dreamcolor i jak sprawdzić czy laptop ma tą matrycę, a kupowałem u bardzo znanego importera.
    2. Ta sztuka ma naklejki. Poszukaj takiego z klawiaturą US czyli taką jak w Polsce, bo jest podświetlana i naklejki tu nie zdadzą egzaminu, bez sensu to będzie wyglądać.
    3. Sprawdź cenę z dobrym SSD i 32GB ramu, czasem opłaca się wziąć odrazu od sprzedawcy full opcję, czasem zdzierają za to kokosy jak apple.
    4. Kartę graficzną można w nim wymienić! Jest na slocie MXM 3.0b. Więc jak kiedyś K1000M będzie niewystarczający (to bardzo słaba karta do gier/montażu filmów) będziesz mógł kupić mocniejszą. Tylko że te są drogie
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc!
    1.Juz go oglądałem i sprzedający maja pojecie o tej matrycy i wygląda na to ze jest to ta, ma świetne kąty, ale jeszcze nie sprawdzałem kolorów, bo nie miał Windowsa.
    2. w sumie z klawiatura to będzie trzeba poszukać
    3. Słyszałem ze podczas kupowania takiego używanego sprzętu, lepiej dysk SSD kupić i wstawić samemu, bo wiemy ze kupujemy nowy i wsadzamy taki jaki chcemy, a nie jakis bule jakie SSD z innego poleasingowca. Ale RAM to dobra sprawa, moze bedzie sie opłacac
    4. Nad kartą trzeba tez w przyszłości pomyśleć.

    Więc teraz trochę zajmie żeby znaleźć z odpowiednia matryca i klawiaturą. Bo ten z linku jedynie ma dobra matryce
    Nikon D700, D90 i kilka szkieł..

  5. #5

    Domyślnie

    Matryca jest najważniejsza bo późniejsza przekładka jest kosztowna. Klawiaturę wymienisz, w najgorszym wypadku bedziesz go musiał rozkręcić jak kupisz polską. Jak laptop na gwarancji to daj klawiaturę wymienić sprzedawcy, po wymianie zaklei plomby z powrotem. W 8540w klawiaturę wyjmowało się bez odkręcania jednej śrubki, tu się chyba tak nie da. Dysk fakt, lepiej mieć nowy. Ale z drugiej strony jak to dysk tylko pod system a będzie dużo tańszy niż w sklepie to czasem warto wziąć Na systemowym nikt ważnych rzeczy nie trzyma.
    ;]

Podobne wątki

  1. Eizo CS2420 czy CX241
    By Macho in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 21:41
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 18:54
  3. Eizo CX241 Lamerskie pytania.
    By 1979 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 00:55
  4. Eizo CX241 czy CX271
    By hydrax in forum Komputery
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-07-2015, 11:36
  5. Problem z "podpięciem" monitora Eizo ColorEdge CG241W
    By Illustrator in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 16:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •