Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Zdjęcia wzornika robiłem w pełnym słońcu, w pobliżu nie było raczej nic co by mogło mieć znaczący wpływ na te zafarby. Nie wiem czy ten plastik tak nie odbija światła.

  2. #42

    Domyślnie

    martinez... Jak dawałeś identyczny WB na obu puszkach to zdjęcia były różne, co normalne bo to różne puszki (matryce). Teraz jak klikasz w wzornik to masz zdjęcia identyczne, ale wartości WB sa różne. No tak, są różne, bo jak by były takie same to obrazki by się różniły. Więc żeby obrazki były jednakowe WB na obu musi byc inny, prawda?

    Zrób profile i działaj.
    ;]

  3. #43

    Domyślnie

    To mnie teraz oświeciłeś. Myślałem, że WB wszędzie powinno być takie same żeby generować taki sam obrazek....

  4. #44

    Domyślnie

    Takie tam praktyczne. Wzornik czasami wyciągnę z torby i go sfotografuję... ale tylko po to aby się upewnić, że i tak to ni nie da. Po pierwsze dobry, skalibrowany monitor, po drugie wprawne oko. Zdjęcia mają się podobać klientowi, a nie być wierne wzornikowi. Wzornik umieszcza się w polu widzenia aparatu przy zdjęciach dzieł sztuki.

  5. #45
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to dotyczy pracy na dwóch aparatach wypluwających różne kolorki i kwestia zmniejszenia czasu pracy żeby sprowadzić dwie paczki zdjęć do średniej, którą uzyskasz w prosty sposób np wzornikiem.

  6. #46

    Domyślnie

    Nie jestem moze ekspertem, ale moim zdaniem zdjecia kolor checkera z obu puszek sa troche inaczej naswietlone (gorne jest nieco jasniejsze), jesli sa inaczej naswietlone to juz tutaj zaczyna sie problem, juz na etapie ustawiania balansu bieli masz przekłamanie bo bialy kwadracik pokazuje co innego. Proponowalbym powtorzyc cwiczenie ale zaczynajac od identycznej ekspozycji na obu zdjeciach i kolor checker powinien byc rownomiernie i dobrze oswietlony. Najlepiej swiatlomierzem sprawdzic ekspozycje i na manualu wykonac zdjecia jedna i druga puszka.
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  7. #47
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Równe parametry na obu body - czas, ISO, przysłona, nawet WB nie muszą dać identycznych wyników bo matryce mogą mieć w praktyce różną czułość, a jeśli do obu body mamy podpięte inne obiektywy, to one też mogą wprowadzać inną odchyłkę (inna przysłona mimo ustawienia tej samej cyferki).
    Należy spróbować zdjęcia o tej samej jasności. W praktyce więc może się okazać, że np. czas ekspozycji będzie musiał być o 1/3 EV różny na obu puszkach.

  8. #48

    Domyślnie

    OK zgadzam sie, ale nadal jasnosc obu zdjec powinna byc identyczna (maksymalnie zblizona) i to powinien byc punkt wyjscia do zrobienia profili dla obu puszek
    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 15-06-2017 o 14:06
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  9. #49

    Domyślnie

    Generalnie mam ten sam problem.

    Ale podejście zgoła odmienne.

    Kolor zależy od tylu czynników, że aby go "technicznie" wyrównać, można by było dostać nerwicy.

    Z mojej już praktycznie wieloletnie obserwacji wynika, że WB w d700 trzeba ustawić na niższe wartości (to już musisz sam dopracować) Zmienić nasycenie pomarańczowego, zmienić barwę czerwonego i pomarańczowo, oraz barwę zielonego i finito. Żaden klient, a po pewnym czasie i tym sam, nie odróżni kolorów.

    Najlepszym rozwiązaniem jest jednak kupienie drugiej puszki, o podobnej matrycy.
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Nikon D700/D750 - flagowanie/oznaczanie zdjęć w body
    By WronaN in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2016, 20:25
  2. Różnica w kolorach na wydrukach.
    By 2marekm in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 13:14
  3. Różnica w kolorach
    By emzetor in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 17:07
  4. Polar a różnica w kolorach ??
    By King in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •